Destil. přístroj Medienka



host - 248.148 (?)
18.1.2012 22:27
Díky za potvrzení. Mám to na elektřinu. Takže ten návod od výrobce vyhazuju, ještě, že jsem si nechal namontovat ten teploměr navíc. Zdraví Aleš
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 90.3 (?), 27.12.2011 15:37, zobrazeno: 6251x

Rád bych založil diskuzi specializovanou na přístroj Medienka. Právě jsem s ním vypálil poprvé 250 litrů hrušek a aktuálně by mě zajímalo, jestli se někdo vůbec řídí tím standardním teploměrem oleje na kotli. Podle návodu se má pálit, když ukazuje 120-140. Vyžádal jsem si navíc namontování teploměru před chladič a pálil jsem při teplotách na kotli kolem 100 st., a i to mi dávalo asi 90 st. před chladičem. Dále jsem zmaten tím odlučovačem metanolu před chladičem. Normálně jsem vyhodil úkap z chladiče před 80 st - o tom návod neříká nic, prý až nakonec mám vylít metanol z toho odlučovače. Pro sychr jsem ten odlučovač vylil taky hned na začátku při 80 st (měřeno ovšem u chladiče). Díky za vaše zkušenosti Aleš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.44 (?), 14.1.2012 21:38

Čao, předpokládám že máš kotel na topením dřevem. Pokud jo, tak teplota 120 na originál teploměru je spíše maximální!!! Já to valím na teplotě kolem 100 °C a nemám žádný problém. Vlastním toto zařízení asi 7 let a mohu s klidným srdcem dát vzorek na jakýkoliv košt slivovice. Spíš se zaměř na kvas. Vyvaruj se hlavně stopek a zbytků dřeva a listí, to je najvětší problém. Vyvaruj se taky nahnilému kvasu. A co se týká měření naučil jsem se jednoduchou věc, lajtr ukonšit při 10 % a konečnou odstavuji když má 30% a ručím ti za to že nebudeš mít problém že by ti tam vlítla kyselka. Netlač to k vůli tomu že budeš mít o dva litry víc. Tak hodně zábavy a bezsstarosných litříků. Hezký den. Libor z valašska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.148 (?), 18.1.2012 22:27
Díky za potvrzení. Mám to na elektřinu. Takže ten návod od výrobce vyhazuju, ještě, že jsem si nechal namontovat ten teploměr navíc. Zdraví Aleš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika