Co je to za chem. usazeninu na destilační koloně?



host - 220.205 (?)
23.7.2012 8:57

Ethyl carbamate NH2COOC2H5 je skutečně sloučenina, která je podezřelá z kancerogenity, a proto je třeba, aby se v destilačních aparaturách vyskytoval tzv. katalyzátor, tj. měd na jejímž povrchu se tato látka zachycuje. Pokud vůbec vzniká, tak jen ve stopovém množství, v opačném případě by se o generaci starší milovníci ovocných destilátů dnešních dnů nedožili. Nicméně podceňovat se to nesmí. Jinak máte samozřejmě pravdu v tom, že jako organický chemik s více než-li čtyřicetilotou praxí, kterou jsem vykonával ve dvou výzkumných ústavech, mám na vznik této sloučeniny zcela jiný názor, než-li drtivá většina autorů knih píšících o ovocných destilátech, protože je podezírám z toho, že to, že kyanovodík HCN je prekursor vzniku ethyl carbamate, opisuje jeden od druhého a o vlastnostech meziproduktů nevědí vůbec nic! To se týká hlavně vzniku kyanovodíku, která zcela popírá kyanhydrinovou syntézu, vlastností atomárního kyslíku, vlastností kyseliny isokyanaté HN=C=O, jejíž existence je při teplotě kvasu 17 - 22 °C zcela vyloučena, podmínky esterifikace, atd. atd. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 45.252 (?), 22.7.2012 22:18, zobrazeno: 6215x

Mám rektifikační zesilovací kolonu s nerez kotlem a měděnou náplnovou kolonou a měd. chladiči. Pozoruji slabé bílé chem. usazeniny na chladičích a epruivetě. Tato chem. bílá usazenina jde lehce setřít prstem atd. Objevuje se slaběj jak u destilace jádrového ovoce, tak silněj u peckového. Tuší někdo o jakou chem. usazeninu se jedná? Jinak stejnou usazeninu vídám i ve velkých pěstitelských měd. palírnách, zejména epruvietě.Děkuji.

Uvnitř bělavý povlak
Uvnitř bělavý povlak
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.205 (?), 22.7.2012 23:18

Pravděpodobně se jedná o tuky, které vídávám v palírnách při čištění zesilovacích kolon a deflegmátorů. Zvyšují tlak v kolonách. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 22.7.2012 23:38

Ale tuky jsou mastné a tohle u mě není mastné.Při nečištění nebo spíše nedostupnosti mechanického čištění se povlak postupně zesiluje. Nemůže to být etylkarbamát z kyanidů z pecek? Vím že tuším Vy někde píšete, že etylkarbamát nepochází z kyanidů nebo z pecek, ale na googlu jsem našel více i odborných tvrzení že pochází, mj. i nařízení EU o jeho sledování v destilátech a vypeckovávání peckovin...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 23.7.2012 8:57

Ethyl carbamate NH2COOC2H5 je skutečně sloučenina, která je podezřelá z kancerogenity, a proto je třeba, aby se v destilačních aparaturách vyskytoval tzv. katalyzátor, tj. měd na jejímž povrchu se tato látka zachycuje. Pokud vůbec vzniká, tak jen ve stopovém množství, v opačném případě by se o generaci starší milovníci ovocných destilátů dnešních dnů nedožili. Nicméně podceňovat se to nesmí. Jinak máte samozřejmě pravdu v tom, že jako organický chemik s více než-li čtyřicetilotou praxí, kterou jsem vykonával ve dvou výzkumných ústavech, mám na vznik této sloučeniny zcela jiný názor, než-li drtivá většina autorů knih píšících o ovocných destilátech, protože je podezírám z toho, že to, že kyanovodík HCN je prekursor vzniku ethyl carbamate, opisuje jeden od druhého a o vlastnostech meziproduktů nevědí vůbec nic! To se týká hlavně vzniku kyanovodíku, která zcela popírá kyanhydrinovou syntézu, vlastností atomárního kyslíku, vlastností kyseliny isokyanaté HN=C=O, jejíž existence je při teplotě kvasu 17 - 22 °C zcela vyloučena, podmínky esterifikace, atd. atd. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.186 (?), 26.7.2012 22:02

Matne si spomínam že to raz na Myjave starý chlapi preberali.

a tý čo tomu rozumeli hovorili že je to vosk s povrchu plodov.

Suchou handričkou ide vyleštiť každé ovocie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika