Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

host - xxx.xxx.59.55, dík za odkaz, pěkné čtení, ale přijde mi to pro zkoušku, rychlé info o stavu kvasu, poněkud zbytečně složité.
*
Když už, není lepší obsah lihu v kvasu zjistit destilační zkouškou?

Z reprezentativního vzorku kvasu oddestilovat líh a ten pak doplnit vodou na původní objem a pak už měření nebude cukrem, CO2 apod. ovlivněno.
*
Teď k tomu měření zbytkového cukru který je narušován lihem a je jen orientační:
(Mě to nenapadlo, stačí mi orientační měření a smyslové vjemy. Ale na Deslik napsal Václav tento zajímavý nápad):
Z odměřeného vzorku v otevřené nádobě vyvařit líh, doplnit vodou na původní objem a můžete měřit cukry a porovnávat bez chyby zaviněné lihem nebo dokonce CO2 jak se někde tvrdí.
*
A koukám, že se začínají rozšiřovat i refraktometry na měření obsahu lihu. Neměl jsem nikdy takový, ale k měření kvasu s ním bych byl velmi skeptický. Podobně jako ke snahám měřit obsah lihu v kvasech ponorným lihoměrem...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika