Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mrzí mě, že příspěvek od El Edgar už tu není. Moc, protože jsem ho považoval v jistém směru za přínosný a toto mé psaní už za skoro zbytečné.

Ale co už s tím teď?

*

Přímo sporem bych to nenazýval. Spíš výměnou názorů nebo lépe napsáno vzájemným nepochopením.
*
Z mé strany to bylo způsobeno dotazy např. typu:
"v kvasu jsem naměřil 10% cukru"...apod.

Chtěl jsem jen aby se psalo čím bylo měřeno. Údaj 10% cukru je absolutně o ničem.
(Rozdíly 10°Bx naměřené refraktometrem a 10% hustoměrem jsou od sebe a i v reálu dost hodně vzdálené...).
Ale pokud se uvede, že tu hodnotu ukázal refraktometr anebo hustoměr dá se z toho už něco usoudit. Je to údaj podle kterého praktik pozná stupeň prokvašenosti kvasu.
Samozřejmě jen orientačně, nikdy jsem netvrdil, že se jedná o nějakou přesnou analýzu.

Jen to, že měření refraktometrem je rychlejší, pohotovější, méně pracné a dle mého názoru TROCHU přesnější. TROCHU!
*
Já jsem se řídil úslovím, "bez měření není vědění".
Anebo "lépe něco změřit jen hrubě orientačně než vůbec".

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika