Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Šlosare,
já proti duranciím a ani aromatickým slivovicím vůbec nic nemám. Právě naopak. A ani proti amygdalinu.
Spíš si myslím, že je to velmi dobrý kámoš likérníka.
(V mnoha případech jsem část pecek před maceraci cíleně drtil).
A i ten ethylkarbamat mi může být ukradený.
(Ve spoustě potravin je mimochodem taky obsažen...)
*
Jen mně dokáže vytočit jak se dočtu v nějakém bulváru o tzv. netradičních pálenkách. Naposledy jsem četl o pálence z feferonek. Samozřejmě bez přidaného cukru. Sice nic "nevyhrála", ale byla velmi chválená. Nechápu co koho vede k takovým výrobám když je spousta daleko vhodnějších surovin.
*
S cukrem se s Vámi neshodnu. Škrábavost, těžké kocoviny apod. má na svědomí někdy havarovaná surovina, ale většinou špatná destilace, nikdy ne cukr!
Jako starý nerévový domácí vinař s tím mám bohaté zušenosti. Víno které nechutnalo nebo se nestačilo vypít šlo na destilaci a byly z toho dobré výrobky. Důkladně na líh se rektifikovalo málo co...
Ale pravda je, že o takové šílenosti jako dýně, rajčata apod. jsem se nikdy, ani v raném věku, nepokoušel.  Držel jsem se příručky p. Valenty kterou dodnes všude všemožně propaguji.
A jako zajímavost, jen fact jako zajímavost,.. třeba víno z chlebových kůrek vůbec pitné není, ale destilát z něho je přinejmenším zajímavý a pitný. I když veškerý líh v něm vznikl z cukru.
A neškrábal, nebyla po něm ta těžká kocovina čimž se odpůrci jeho použivání pořád ohánějí.
*
Ze švestkových výpalků jsem taky zkoušel druhák. Přímo v kotli po zalití cukerným sirupem, přiživení, přidání zákvasu a držení při cca 30°C bylo za tři dny vykvašeno. Ale výsledek na chlubení vůbec nebyl. Chutnalo to jako horší Chalupářská slivovice nebo podobné konzumní lihoviny. Ale přidaným cukrem to rozhodně nebylo, jen tou vstupní "surovinou"
*
*
Na závěr námět k přemýšlení a úvahám:
Je rozdíl v kvalitě lihu který vznikl prostým rozmícháním za studena nebo přisypáním krystalového cukru do máče oproti částečně zinvertovanému cukernému roztoku sirupu který vznikl varem v okyseleném prostředí?
A v čem je tento chemismus kvašení horší oproti cukrům přímo přírodních - v ovoci obsažených.
První dva způsoby jsem nikdy nezkoušel, takže praktické zkušenosti s nimi nemám...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika