Porážka vietnamských prasat



host - 61.106 (?)
25.2.2012 20:39

Za stejnou dobu krmení je bílý vepřík jednou tak velký. Zabíjačka probíhá stejně, ale je skutečností ta sádelnatost.  Výhodu vidím jen v té možnosti vypásání - zkrmování zelené píce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 243.154 (?), 25.2.2012 11:49, zobrazeno: 67515x

Pozdrav všem. Rád bych letos začal s chovem vietnamáčků a tak sháním co nejvíce možných rad. To co se nikde moc nedočtete na webu je porážka těchto milých zvířátek :). Jak je kdo porážíte a následně zpracováváte maseno? Co se srstí, škrábe se jako u českýho čuníka, či jej ztahujete, snad prý to někdo dělá tak i druhak. Čili výhody daného postupu jsou vítány.

No snad tímto příspěvkem do místní diskuze nikoho nenaštvu, ale zelího moc nejím a na mazlení mám raděj jiné tvory, jak tolik masa pohromadě: D :D

Tomáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.45 (?), 25.2.2012 14:25

ja jsem vetnamciky vdzycky sparoval a oskrabal stahovani jde take ale je skoda nepouzit kuzi po opareni jde dolu se stetinami i cerna barva trakze se da hezky horkou vodou udelat z cerneho bile neberte to prosim nejak rasisticky no a maso klasicky zpacovat spek sadlo balicky do mrazaku nebo zavarit to uz je na kazdym jake ma moznosti porazka je vlastne stejna jako u velkeho cunika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.93 (?), 25.2.2012 15:13

měl jsem taky vietnamáky a porážel klasicky jako české nebo selátka na oheň ale nebyl jsem s chovem spokojen-žere jen zelené ale sádelnaté až běda Toť jen můj názor vůbec nešel na gril-nehodí se Viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.106 (?), 25.2.2012 20:39

Za stejnou dobu krmení je bílý vepřík jednou tak velký. Zabíjačka probíhá stejně, ale je skutečností ta sádelnatost.  Výhodu vidím jen v té možnosti vypásání - zkrmování zelené píce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.45 (?), 26.2.2012 10:13

take uz jsem snima skoncil pokud maji byt ve chlivku tak je to nerentabilni zbyl mi z chovu jen zakladajici kanecek tento rok se doziva 22 let az pojde tak bude cestne pochovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.173 (?), 28.2.2012 19:29

Chtěl bych se připojit s dotazem. Kdybych chtel na jare koupit treba dve prasatka s tim, ze je na podzim snime, jak velkou plochu musi prasatka mit, aby travu uplne neznicili? Jak y je problem z trusem? Da se zahrada jeste normalne vyuzivat? Nebo se zeptam obracene, jak velkou zahradu podle Vas musim mit, abych ji mohl pouzivat pohromade s prasaty. Par jejich blibenych mist z bahnem bych zvladnul, ale nechtel bych mit jen rozbahnenou plochu. Pokud by to na volno neslo, jaky minimalni prostor musi prase mit, pokud by se jednalo o jakysi vybeh (jako pro slepice). Jeste se chci zeptat, kdy je nejvhodnejsi nakup a v temze roce nejvhodnejsi porazka (pocasi vs vaha). A na jakou hmotnost se da v tomto relativne kratkem case vykrmit. dale jestli se da sehnat prasatko jiz vykastrovane, popripade za kolik. Tim jsem vycerpal vse co me zajimalo. Dekuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.34 (?), 29.2.2012 9:31

Dobro došli teda kolego... To je dotazů jak hrom :)

No já osobně jsem se už byl podívat k borcovi co od něj budu selátka kupovat a poptal jsem se i na zabíjení. Údajně on stahuje, panč je to méně práce. Ohledně té zahrádky, určitě bych volil oplotit, alespoň to je moje volba. Tendle čuník může být chován i v chlívečku, čilátko jej můžete zavřít i do malého výběhu. A nosit mu posekanou travičku. Někde jsem četl, že se to naučí žrát. Pravdou je, že mám jakeš takeš zahrádku a tak mu udělám ca 20x20m výběh a uvidím jak jim to bude vyhovovat. Ohledně váhy tam záleží hrozně na tom co bude žrát. Ten borec mi povídal, že on osobně preferuje zelený - je to s minimem sádla, ale zase váha na podzim ca 30Kg. Když se tomu něco málo přisype, prý to lépe roste ale nejen masově ale i tukem, který je prorostlý skrz maso. Proto ta volba je čistě na Vás co zvolíte. Já pravděpodobně jedno selátko hodím slunit na špejli už v létě, a druhý ponechám na zabíjačku v podzimku. No ale musíte mě brát s rezervou, takto si to toiž maluji já aniž bych měl zkušenosti. Toliko jsem jen posbíral za posledních pár dnů studia.

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.81 (?), 29.2.2012 14:06

s minimem sádla?? tak to se přijedu osobně podívat tahle vetnam selata mají sádla až moc je jsou přesádlovaná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.34 (?), 1.3.2012 8:29

Nevím kam startujete, bo píšu že to mám od chovatele. Dle jeho slov když to má na pastvině, tak má ca do 2 kil sádla, zda je to pravd či ne, nevím. Mě to za zkoušku stojí. Nebo tu na fórech píše každý něco jiného...

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.135 (?), 1.3.2012 13:03

je to tak pokud se pasou tak maji i pohyb a sadla je asi 2cm ale jak se zavrou do chlivku tak jenom lezej zerou a sadelnati ja jsem mel kompromis vybeh asi 5x5 m a kde si to mohli preryvat a dostavali vse co se vyplelo ze zahradky a i nespotrebovanou zeleninu a odpad z kuchyne jako slupky od brambor jablka obcas i nejaky chleba nebo housku srot jsem nedaval a sadlo meli tak akorat na vysmazeni a to je take potreba tak se nechte odradit kdyz je ochocite tak se daji pod dozorem pustit i mezi zahony

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika