Jak na slepýše



host - 182.82 (?)
28.5.2007 17:48
Já mám také na chalupě slepýše i zmiji a jsem velmi rád, že se jim na zahradě líbí. Se zmijí žijeme naprosto v míru, vidíme se tak 2x, 3x do roka. Předloni jsme navíc měli v ptačí budce místo ptactva sršně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111), 23.5.2007 18:41, zobrazeno: 53955x
Dobrý den - mám dotaz: na zahradě máme něklik spepýšú a když sekým motorovou kosou tak skoro vždcky nělakého "troubu" nechca praštím. Potřeboval bych je před sekáním nějak vyplašit aby utekli ale já si přitom nepošlapal trávu - poraďte prosím - nechci aby utekli nafurt jen při sekání!!!
Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.249 (?), 24.5.2007 14:27

Chtělo by to mít jednoho nepokojného pejska, před sekáním ho nechat pořádně nuceně odpočinout a potom s ním proběhnout s aportem zahradou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.249 (?), 28.5.2007 11:25

Pravdou je to že slepýši a ještěrky jsou indikátory velmi čistého prostředí. Na vaší zahradě se vyskytují protože je v ní klid. Pohyb v ní bezprostředně před sečením není příliš účinný pro jejich zahnání - ještěrky utečou, ale slepýš strne. Jsou to takový troubové, kteří se jen přikrčí a na útěk se dávají zpravidla až ve chvíli kdy jim doslova jde o život. Sekačka je potom snadno zachytí.

Pokud to budete řešit pořízením pejska, je dobré ho opravdu nechat volně pobíhat. Dobrá je i drůbež - slípky (malé, zakrslé), ale mohou hrabat, možná lepší jsou kačky nebo husy. Prostě a jednoduše, pořiďte si nějaké zvíře pohybující se v zahradě, které bude rušit onen klid a slepýši ze zahrady zmizí. Třeba i ovečky, které ušetří i několik sečí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.30 (?), 28.5.2007 12:20
Pozor, slípky si rozhodně nepořizujte. Sám jsem na své zahradě viděl, jak uklovali metrovou užovku. Prý jsou výbornou ochranou proti zmijím, se kterými si hravě poradí. Myslím, že slepýš by byl lahůdkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.133 (?), 28.5.2007 15:22

Můžu jen potvrdit, slepice je takový hloupější zvíře, že je schopný klovnout i do třičtvrtě metru dlouhý zmije. Jinak u nás slípky místo žížal si ze země vytahujou mladý zmijátka a ty konzumujou bez sebemenších problémů. Vajíčka jsou krásně žlutý, tak netušim jestli je to kvůli tomu...))) Takže pokud nechcete už nikdy na svym pozemku vidět hady pořiďte si slepice...)))

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.1 (?), 28.5.2007 15:44
Teda, já mít na zahradě zmije, tak se i se slepicema stěhuju pryč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.82 (?), 28.5.2007 17:48
Já mám také na chalupě slepýše i zmiji a jsem velmi rád, že se jim na zahradě líbí. Se zmijí žijeme naprosto v míru, vidíme se tak 2x, 3x do roka. Předloni jsme navíc měli v ptačí budce místo ptactva sršně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 2.6.2007 22:58
Slepice se sice krmí zrním, ale maso je pro ni velká lahůdka. Viděl jsem, jak slepice dvěma klovnutími zabila myš a pak ji rozklovaly a sežraly.  Bohužel to byla asi náhoda, takže že by mi kolem baráku chytaly myši, to ne. Svého času známý choval volně na zahradě ke stovce slepic pro vejce. Nebyla výjimka že uhynulá slepice byla  rozklovaná do kosti od ostatních. takže slepýši by nejspíš v přítomnosti slepic dopadli špatně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.54 (?), 13.2.2012 14:59

Tak s tím čistým prostředím nevím, u nás u domku na zahrádce v Praze jsme taky ještěrky měli. Je fakt, že už to byl okraj Prahy, ale ne úplný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111), 31.5.2007 12:20
No to je všechno hezký, ale my ty slepýše máme na chalupě a nechceme se jich zbavit, jen je vyplašit před sekáním. Slepice a jiné ptactvo je proto nepoužitelné a pes či jiná havěť čtyřnohá zace tu trávu pošlape a navíc mít přes týden doma psa - to by sand ušlo, leč v Praze centru by byl chudák a jiné čtyřnožsto - třeba ovečku - to si nejsem jist jak by to uvítal majitel domu či sousedi. Ale i tak díky za rady...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika