Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Ořešáky > Ošetření ořešáku po řezu

Ošetření ořešáku po řezu

VašekB (36) - xxx.xxx.166.20 (?)
16.3.2009 21:42

Ořešáky neřežu hlubokým silným řezem, tedy myslím do silného dřeva a tak pro mne je očíslování k nepoužití. Já vylezu na vršek s naklápěcí pilkou a postupuji dolu. Pozor ale, je to křehké dřevo a tak aby se nezaštíplo. Řežu tak maximálně do průměru 10cm. Samozřejmě na pokračující větévku, ne na věšák jak to občas vídám. VašekB

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Stránky: 1, 2   

Ošetření ořešáku po řezu

host - xxx.xxx.183.254 (?), 28.2.2009 18:21
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, letos se chystáme na omlazující řez ořešáku a chtěl bych se vás zeptat, zda byste mi poradili nějaký přípravek na ošetření ran, který by byl cenově i množstvím dostupný? Děkuji, Láďa

Připojit reakci   

Ošetření ořešáku po řezu

host - xxx.xxx.49.39 (?), 2.3.2009 16:29
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

S řezem ořešáku opatrně!!! Špatně hojí rány, do dřeva se dostává hniloba...

Nejvhodnější doba je konec května, červen - tedy v době, kdy je již plně narašený, zelený!!!

K zatírání je nejlepší TERVANOL, případně ještě typ vylepšený o fungicidy.

Josef.

Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

host - xxx.xxx.176.18 (?), 2.3.2009 17:17

Hlavně ho neřezejte teď!!

Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

Woodpecker (20) - xxx.xxx.60.169 (?), 6.3.2009 13:24

Děkuji, k řezu se chystáme až někdy koncem května. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně starý strom a pod ním každý den chodíme, musíme ho prořezat. Přikládám jeho obrázek, jednotlivé větve jsem očísloval. Mohli byste mi poradit, kterou z větví můžeme uříznout, aby nedošlo ke zničení celého stromu? Děkuju, Láďa

Obrázky:
Ořešák
Ořešák
Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

host - xxx.xxx.12.61 (?), 16.3.2009 11:53

Rozhodně bych neřezal větev č. 1, aby nedošlo k nevratnému poškození ořešáku.

Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

host - xxx.xxx.218.211 (?), 16.3.2009 21:21

Udělejte si stromový balzám 1kg latex,2dkg Dithane, půl kavové lžičky stimulátor AS1. velké řezné rány co 14 dnů natírat až se udělá kalus.

Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

VašekB (36) - xxx.xxx.166.20 (?), 16.3.2009 21:42

Ořešáky neřežu hlubokým silným řezem, tedy myslím do silného dřeva a tak pro mne je očíslování k nepoužití. Já vylezu na vršek s naklápěcí pilkou a postupuji dolu. Pozor ale, je to křehké dřevo a tak aby se nezaštíplo. Řežu tak maximálně do průměru 10cm. Samozřejmě na pokračující větévku, ne na věšák jak to občas vídám. VašekB

Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

host - xxx.xxx.49.39 (?), 17.3.2009 12:32

Jak píše VašekB přede mnou: neřežte hlubokým řezem. A žádnou z očíslovaných větví neřežte celou.

Na levé straně obrázku je dobře vidět, jak se Váš ořešák větví: jde hlavní větev, která se postuipně sklání dolů - a od ní odbočuje slabší větev směrem nahoru: takže v tomto místě řežte: uřízněte tu hlavnější, převisající větev a nechte tam tu slabší jako pokračování.

Důležité je přesné vedení řezu: ani "věšáky", ani "lízance", ale na větevní límeček. najděte si stránky arboristika.cz nebo společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu - szkt.cz: na jejich stránkách je ke stažení plakátek Řez listnatých stromů na trvalém stanovišti. Tím se řiďte.

Ještě dodatek: citace: "...denně pod ním chodíme a musíme ho ořezat..." Odstraňte nejprve všechny suché větvičky, které by Vám mohly spadnnout na hlavu a zkraťte obvodové větve, které mají největší páku.

Zatím vše. Josef.

Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

tatnda (1019) - xxx.xxx.164.150 (?), 18.3.2009 16:59

maximálně větev 11,12,ale jinak souhlas s ostatníma, že bych velké větve neřezal, spíš bych řezal oschlé větévky nebo větve, které brání průchodnosti pod stromem.máme ořech, který nebyl 20 let prořezán a raděj větev podložím, než bych ji řezal.za to se odvděčí pěknou úrodou

Připojit reakci

Ošetření ořešáku po řezu

host - xxx.xxx.49.39 (?), 19.3.2009 13:19

Čím dále od kmene řez povedete - s ponecháním dostečné tažné větve - tím lépe. Velké rány na kmeni se nezahojí nijak rychle (pokud vůbec) a napadne je hniloba a tím pádem ořešák bude ztrácet na stabilitě a pevnosti.

S podkádáním větví je možné souhlasit.

Josef.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Jak skladovat hobliny?29.6.2020
Border kolie do bytu?22.6.2020
Chov pstruhov20.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů