Ošetření ořešáku po řezu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.99 (?) 
29.7.2011 9:52

Prosím o radu

po bývalém majiteli mám na zahradě ořešák, který po řezu který nebyl zřejmě ošetřen v ráně se objevila hniloba, která zasahuje do kmene stromu, chtěl bych vědět jak tuto ránu cca průměru 20 cm ošetřit aby hniloba nepokračovala dál.

děkuji moc za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 60.169 (?), 19.3.2009 17:47

Děkuji všem za rady. Do řezu ještě zbývá několik měsíců, pročtu materiály a odkazy, které jste mi zde uvedli. Problém mi dělají větve č. 1, 11 a 12. Ty menší (11, 12) sice jdou podepřít, ale následně na podzim mám problémy s hrabáním listí pod nimi. Větev č. 1 je komplikavaná, protože před lety byla napadena chorošem - v té době jsme ořešák vůbec neřešili a nyní se ve větvi nachází dutina. Obávám se, že tato větev dlouho nevydrží, ale porážet ji samozřejmě nebudu (pouze ořez menších částí)

Děkuje Láďa, uživatelské jméno Woodpecker

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.118 (?), 20.3.2009 21:52

Zakraťte ty konce u větví 11 a 12 na uvedené rozvětvení - celkově se odlehčí a nebudou za vegetace (s násadou listí a plodů) klesat tak nízko.

Větev č 1 rozhodně neřežte celou, ale až kdesi nahoře nad očíslovanými rozvětveními. Choroš jste sice neřešili (jak také???), ale uříznutím větve ještě blíže ke kmeni byste jen umožnili dřevokazným houbám přístup přímo do kmene - a až by se zde houby usídlily - pak už by pro ořešák bylo jediné řešení... A zařiďte, aby do dutiny nezatékala voda - ani přímo dešťová, ani ta, co stéká po větvi (překrytí nějakou inteligentně vyhlížející stříškou...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.81 (?), 7.4.2009 12:24

Dobrý den.

Už jste se rozhodl kdy přesně budete prořez provádět?

Chci také radikálně prořezat tak sbírám informace.

Rozdoduji se zda jako vy v květnu nebo jak spousta lidí tvrdí až v srpnu.

Radši preferuji v květnu.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 7.4.2009 13:39

Srpnový termín jestarší doporučení; nověji se doporučuje (podle pozorování, zkušeností, výzkumů) květen.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika