Ořešák papírák, co brzy plodí? Jaký koupit?



host - 49.244 (?)
1.9.2009 21:22

Připojuji se k doporučení odrůdy Jupiter. Jako naprostý neználek jsem ji koupil náhodou a byla to šťastná volba. Ořechy jsou chutné, jdou rozlousknout v ruce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Červík - (6) - 168.211 (?), 25.3.2008 20:02, zobrazeno: 35910x

Poraďte prosím. Má být roubovaný? Jakou odrůdu? Chtěli bychom ořech typu papírák. Za jak dlouho bude plodit. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 25.3.2008 20:07

Řekl bych, že papíráky se již dlouho neprodávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Červík - (6) - 168.211 (?), 25.3.2008 20:17

A co by jste mi doporučil? Přišli jsme o hlavní zdroj od babičky. Na zahradě máme místo, v okolí jsou ořešáky. Ty babiččiny se nechaly rozlousknout v dlani, byly tak velikosti 3-3,5 cm. Hlavně ořechy chybí.

Tohle jsou poslední předloňské. Pokud poznáte odrůdu podle fota, bylo by to naprosto skvělé.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 25.3.2008 21:17

Všechny dnes množené ořešáky jsou polopapírky. Jejich vlastnosti jsou popsány v pomologiích. Podle fotky odrůdu nepoznám, možná jde o semenáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.24 (?), 25.3.2008 21:26

Doporučiji Vám odrudu Jupiter /polopapírák/, papírky nejsou ve školkách/ k mání. Pokud si koupíte nepřerostlý stromek s nepoškozenými kořeny /pozor na to/, nasadíte na dobré místo a budete zalévat, dočkáte se kvalitních ořechů již po cca 3 letech. V počátku růstu plody nenechávat. Mám na své zahradě asi 30 let staré ořešáky, z toho 3 roubované a asi 7 semenáčů. Stromy vyrostlé ze semen krásného papíráku jsou podle pravidel genetiky každý jiný a ani jeden bohužel nedosahuje velikost a kvalitu originálu, některé jsou papírky třetinové až poloviční velikosti , jiné kameňáky střední velikosti. Rodit začaly po cca 8 letech, nyní jsou již stromy velmi velké. Roubované jsou cca 3 x menší. Jinak ořešák má i okrasnou hodnotu, jen to spadané listí je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
simendly - (1) - 58.32 (?), 18.6.2008 11:39

Máme na zahradě papírák vysazený ze semene. Rodit začal po 8 letech, plody jsou veliké a výborné. Takže to určitě jde, ale... Strom je dost napádán houbovými chorobami a spousta plodů opadává napadených. Zda je to nevhodnou polohou, nebo tím že není štěpenej, neposoudím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.244 (?), 1.9.2009 21:22

Připojuji se k doporučení odrůdy Jupiter. Jako naprostý neználek jsem ji koupil náhodou a byla to šťastná volba. Ořechy jsou chutné, jdou rozlousknout v ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.34 (?), 4.9.2009 11:02

Mohl by někdo sdělit informaci ze své zkušenosti - za jakou asi dobu po zasazení ořešáku stromek začne plodit? Vysadil jsem před 3 lety Seifersdorfský (z konteineru) a uvítal bych informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.156 (?), 4.9.2009 12:12

Záleží v jaké kondici strom je, jestli není zababčelý. První plody se na vysazených roubovancích objevují někdy hned první rok, v třetím roku určitě. Ze začátku by se ale měl provádět výchovný řez , stromek pak má nádherné přírůstky. Na velkém stromě bude hodně ořechů, budete-li se snažit strom držet v menších rozměrech, bude to jen pár kilo, to ale běžné rodině stačí. Můžete-li, mísu okolo stromu udržujte bez trávy a plevele, je-li sucho jednou začas zalejte. Doufám, že strom není ve stínu a že se ve vaší oblasti nachází další ořešáky. Mějte trpělivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 4.9.2009 14:40

Prosím vás, co znamená slovo "zababčelý"? Už jsem to četla mnohokrát a protože jsem měšťák bez zahradnické výchovy, tak tento termín mi chybí ve slovní zásobě.

Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika