Neúspěch s výsadbou Marsu



host - 124.13 (?)
28.10.2018 0:17
Prostokořenný stromek mi 2x uschnul (Mars),tak jsem ho koupil v květináči, sice menší, ale konečně se ujmul.Narozdíl od jabloní, kde ten roub je nad zemí, tak ořešák ho má mít pod zemí.S vodou je bujnější růst a než zakoření, tak ji potřebuje dost, doporučuji drenážku ke kořenům a zalévat do ní, jinak je to na desítky litry vody obden v létě.Když zakoření tak je to pak bez starostí (tak po 5letech 😎)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 124.13 (?), 28.10.2018 0:17
Prostokořenný stromek mi 2x uschnul (Mars),tak jsem ho koupil v květináči, sice menší, ale konečně se ujmul.Narozdíl od jabloní, kde ten roub je nad zemí, tak ořešák ho má mít pod zemí.S vodou je bujnější růst a než zakoření, tak ji potřebuje dost, doporučuji drenážku ke kořenům a zalévat do ní, jinak je to na desítky litry vody obden v létě.Když zakoření tak je to pak bez starostí (tak po 5letech 😎)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.10.2018 14:04

Narozdíl od jabloní, kde ten roub je nad zemí, tak ořešák ho má mít pod zemí.

To jste někde četl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.192 (?), 31.10.2018 22:54
No právě, četl,ale až když jsem se pídil, kdeže dělám chybu, když se dva neujali.Velikost díry dobrá, navíc pytlovaná kvalitní zemina a já to sázel stejně jako jabloně, takže špatně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.192 (?), 1.11.2018 1:37
Aby jsem to upřesnil-stejně se zemí nebo několik cm pod zemí.Takže nikdy né nad zemí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.11.2018 8:34

Aby jsem to upřesnil-stejně se zemí nebo několik cm pod zemí.Takže nikdy né nad zemí.

To je blbost. Každý stromek se vysazuje do stejné výšky, jak rostl ve školce. Podnože se štěpují v různé výšce, ale vždy nad zemí. Ukažte, kde jste to četl.

Hledat při neúspěchu chybu u výrobce, je snadné. Já bych začal u sebe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 1.11.2018 9:47

Když se připojím já - zasadil jsem roubovance vzorově, přesto vyhnaly jen několik malých lístků. Už 2 roky po sobě. Oproti tomu - zasadil jsem i semenáče, a ty se (na svou velikost) chovají korektně. Nedokážu za rok vypěstovat 2metrový prut, ani jsem to nikde v přírodě neviděl, ale na 20 cm semenáčích dalších 20 cm letos přirostlo. Velikost listů normální. Na těch 1.5m vysokých roubovancích nepřirostlo nic, resp. do 5cm slabého výhonku s pidilístečky. Takže bych se ohradil, že chyba je u mě či u kolegy. Spíš to vidím na špatné zacházení a poškození při prodeji? A jen mě to utvrzuje, když vidím, jak mají mnohé prodávané stromky scvrklou kůru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.16 (?), 1.11.2018 7:00

Kde jste to četl? Tu pytlovanou kvalitní zeminu jste vzal kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 1.11.2018 7:09

Jestli se Vám neujímají ořešáky, hledejte chybu především u výrobce. Vím co píšu. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 1.11.2018 20:48

První rok po výsadbě vytvořil Mars asi 30 cm výhony. Na jaře příštího roku jsem je seřízl a vyhnal to na nějakých 60 cm. To už je dobrý. Pokud by byly kratší, znovu bych řezal.

první rok
první rok
druhý rok
druhý rok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 1.11.2018 21:47
No mám to podobně. Loni vysazený Mars má také asi 30 cm přírůstky. Takže na jaře ořezat? Bude lépe růst?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika