Ako zachránit orech



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?)
21.8.2009 7:57

U ořechu bych se o to ani nepokoušel. Byly by to další zbytečné rány Rouby ořešáku se obtížně ujímají i při perfektním štěpování.  Pokud je strom zdravý, měl by i tento neodborný zásah přežít, možná vyrazí výhon ze spících oček na kmeni pod vyříznutou kůrou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
doskav - (2) - 178.5 (?), 20.8.2009 23:15, zobrazeno: 7004x

Môj kamarát sa mi ponukol že mi urobi jeden jednoduchý zákrok na mojom orechu, a ten bude viac rodit.Tak sa aj stalo z kmeňa vyrezal asi 10cm pas kôry po celom obvode kmeňa, ten potom otočil (to čo bolo hore dal dolu).kôra sa pripevnila motuzom.To bolo minulý rok ale keď sa motuz dal dolu kôra čo mala byť prirastená ku kmeňu odpadla.Ale čo je horšie že môj kedysi tak nadherný orech teraz začal vysichať.Je tak bolestive pozerť sa ako sneho odpadavaju žlte listy, ako sa mi stráca pred očami. Preto som sa obratil na Vás s prozbou o radu, ako zachrániť môj asi12ročný orech.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 21.8.2009 7:42

To nebyl moc dobrý kamarád. Tak se likvidují stromy.Laický dotaz pro ostatní, nešlo by to nějak přemostit ze spodní kůry na horní, není-li již pozdě, když odpadávají žluté listy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 21.8.2009 7:57

U ořechu bych se o to ani nepokoušel. Byly by to další zbytečné rány Rouby ořešáku se obtížně ujímají i při perfektním štěpování.  Pokud je strom zdravý, měl by i tento neodborný zásah přežít, možná vyrazí výhon ze spících oček na kmeni pod vyříznutou kůrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.156 (?), 21.8.2009 19:01

O záchranu stojí za to se pokusit, pokud měl strom kvalitní ořechy, jinak nasadit nový. Pokud to byl semenáč, strom seřízněte tak, aby zbylý pařez měl kůru, oblast bez kůry musí pryč. nevím, jestli kůra byla odstraněna u země, nebo výše.Vršek pařezu možno natřít barvou. Odplevelit, zalévat. Vyrazí pruty. Jeden nejhezčí vyvazovat do výšky, ostatní řezem trochu potlačovat.Příští rok zapěstovat korunu.  Mladé ořešáky jsou velmi vitální. Divím se, že strom nezačal hynout hned na jaře.  Chce to trpělivost a nějaký ořešák v okolí kvůli opylování. Během 3 let by se to mohlo při dobré péči spravit. Zásah provést co nejdřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
doskav - (2) - 88.247 (?), 21.8.2009 21:51

Spominaný orech už zacal zhadzovať listy, je plný mravcov a škorcov.Mám obavu že mi mapadnu aj pňík ako mi radiťe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.190 (?), 24.8.2009 8:28

 Všechny stromy jsem na kmeni ve výši asi 0,5m natřel lepidlem ze zahrádkářské prodejny. Cca od dubna to funguje, mravenci nemají šanci. Stačí 10cm natřít po celém obvodu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika