Pěstování orchideí



111 - (26) - 165.70 (?)
18.4.2008 20:18

řekla bych, že i 1x týdně je moc, stačí tak 2x za 3 týdny - ano, ponořit květináč do nádoby s vodou tak na 3 min, a hlavně nechat pořádně okapat - všechnu vodu, co postupně zůstává v podmisce VYLÍT!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 141.74 (?), 18.4.2008 13:38

To jsou opravdu krásné orchideie!!! Taky jsem dostala darem orchiedei Phalaenopsis s bílými květy. Bohužel jsem ustřihla květní stonek a zatím mi nevykvetla. Navíc jsem se stěhovala, tak je rostlina už 5 měsíců v jiných podmínkách, kde je sušší vzduch a naopak více světla. Nevím proč má měkké mírně ovadlé listy, rostlinu nepřelévám, mírně ji zalévám 1x týdně a asi ji začnu spíše rosit. Chtěla jsem se zeptat, co je myšleno tím, ponořit rostlinu do vody. Znamená to, že ji např. 1 - 2x týdně v průhledném květináči dám do nádobky s vodou (převařenou) a jak dlouho ji tak nechat?

Děkuji Lucka ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.246 (?), 18.4.2008 15:23

Dobrý den, mám 2 orchidejea moje maminka také 2, u všech jsem ustříhla po odkvětu stvol a kvetly znovu - 2x do roka. Zkusím nyní po odkvětu ho ponechat, zda na něm pokvetou znovu.  Teď jsem našla bezva stráky o pěstování a píší také, že se nemají stříhat... tak se polepším... Štěpánka

http://www.orchidej.net/pestovani/phalaenopsis.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
111 - (26) - 165.70 (?), 18.4.2008 20:18

řekla bych, že i 1x týdně je moc, stačí tak 2x za 3 týdny - ano, ponořit květináč do nádoby s vodou tak na 3 min, a hlavně nechat pořádně okapat - všechnu vodu, co postupně zůstává v podmisce VYLÍT!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.246 (?), 24.4.2008 10:41

Dobrý den, koupila jsem otci k narozeninam orchidej rodu phanaleopsis, bílou a chtela jsem se zeptat jestli ji mám nechat v tom substrátu v jakém je zasazena původně.je to něco jako kousky kůry.nebo ji máme přesadit do normální hlíny? míša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.112 (?), 25.4.2008 11:41

ak kvitne, tak ju nechat v tom v com ste ju priniesli. a po odkvitnuti mozete presadit, ale iba ak TO BUDE NEVYHNUTNE a urcite najlepsie do specialnej pody pre phala.

vela zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslavad - (10) - 6.206 (?), 25.4.2008 21:45

dobry den, chcela by som vas poprosit o pomoc. mam phala uz par mesiacov. sedi si pekne a hovie na parapete zapadneho okna. dnes som si vsimla ze jej spodne listy su akesi povadnute. v com je problem? zalievam raz tyzdenne ponorenim do h2o s pridanim hnojiva na orchidky. obcas rosim korene. vcera som rosila aj listy. inak sa im pri roseni vyhybam. moze to byt dovod povadnutia listov?
dakujem za odpoved 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.194 (?), 5.5.2008 18:34

Orchideje pěstuju rok mám jich 15 po odkvětu jsem u některých stvol ustříhla některé jsem nechala z 15 mi 10 kvete znova bez ohledu jestli byl nebo nebyl stvol ustřižený zalívám jednou za týden i za dýl normální vodou s troškou hnojiva na orcideje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.226 (?), 15.5.2008 21:12

dobrý den já bych měla dotaz dostala jsem odkvetlou orchydej chtěli ji vyhodit.Ale má na listech hnědé skvrny a kolem těch skvrn začínají listy žloutnout.Myslíte, že může byt něčím napadená?pro jistotu jsem ji umístila od ostatních, aby náhodou nenakazila mé zdravé rostliny.A čekám co udělá.Nemáte nějaké zkušenosti z těmi hnědými skvrnami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 15.5.2008 21:31

A jaký je to druh orchideje? Je jich spousta a každá je jiná...

jinak phalaenopsisy jsou na pěstování velmi vděčné, jsou prošlechtěné pro bytové podmínky. Vydrží i suchý vzduch. Doporučuji hnojit minimálně a zalívat až tehdy, až je substrát úplně suchý (potom namočit, jak psáno výše...) Tahle kytka se spíš utopí než usuší...

Květní stvol nestříhejte, z oček často vyraší znovu.

Já mám doma několik phalaenopsisů, kvetou pravidelně dvakrát do roka a to po několik měsíců - obvykle rozkvetou kolem vánoc, kvetou do velikonoc, pak opadají, a zhruba za měsíc už raší další květy, ty kvetou do září, v říjnu už zase raší, a tak pořád dokola... Mám je na severozápadním okně (přímé sluníčko orchideje všeobecně moc nemají rády) a moc se o ně nestarám. Doporučuji je moc nepřesazovat, pak můžou několik let přestat kvést.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.50 (?), 24.10.2008 9:18

Moje první orchidei dostala také hnědé skvrny. Kolem začaly žloutnout. Proto jsem část napaseného listu odstřihla, ale skvrny se šířily dál a nakonec rostlina odumřela. Pokud někdo ví, jak v takovém případě postupovat, děkuji za radu. Slávka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika