Orchideje



dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?)
2.2.2009 20:44

dostala jsem VANDU rostoucí v košíčku.Vanda se nasmí rosit, to vím, ale jak ji mám pěstovat, to nevím.Poradí mi někdo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 7.1.2008 13:46, zobrazeno: 18142x

Po odstřižení starých květů nám na pozůstalých stopkách v kolínkách vyrostly nové výhony, díky kterým by možná bylo možno rostlinu rozmnožit. Ale jak na to? Je třeba výhony podložit navlhčeným substrátem, nebo máme čekat až to samovolně zakoření? - Zyjan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.111 (?), 7.1.2008 17:13

Nemám osobní zkušenost, ale četla jsem, že se mají sadit samostatně, až má nová rostlinka alespoň tři kořínky. Pak se posadí do korového substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 8.1.2008 13:29

To je jasné, ale ty výhony jsou stále na mateční rostlině a já nevím, jestli mám čekat, až pustí samy nějaké kořeny, nebo je máme nějak podvlhčovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.133 (?), 20.1.2008 16:46

mám také více rostlin, ale teď mi jedna začala na listech vylučovat sladkou šťávu. nevím co s tím a zda ji osprchovat nebo je to nějaká nemoc. díky za rady. milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
blaket - (2) - 111.196 (?), 1.2.2009 19:30

Nové rostlinky by měly zůstat na mateční rostlině, dokud nebudou alespoň 3 kořeny 10 cm dlouhé. Potom se můžou opatrně odlomit a vsadit samostatně. Já jsem je zasadila do stejného substrátu, jako mám orchidee. Mě už dokonce vykvetly. Sladká šťáva se mi objevuje pouze po napadení nějakým škůdcem - puklice, červci apod. Pořádně rostlinu prohlédněte, dovedou se dost dobře skrývat. Blanka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 2.2.2009 20:44

dostala jsem VANDU rostoucí v košíčku.Vanda se nasmí rosit, to vím, ale jak ji mám pěstovat, to nevím.Poradí mi někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.6 (?), 10.2.2009 15:09

Vanda je překrásná orchidej je náročná na čas ne však na podmínky. Potřebuje hodně světla ne však přímého slunce. Tak tohle se dočteš v knize já mám tyto zkušenosti a Vandy mi prospívají a Kvetou: Vandu nech určitě ve váze denně ji ros kořeny zálivkovou vodou bez hnojiv listy odstátou vodou s hnojivy ve slabší koncentraci. Také si sežeň baňku třeba od zdravotní sestry na krev a tu pak naplň čistou vodou a každý den ji dej ne jiný kořen, můžeš pak pozorovat, jak pije. Na přímém slunci je nechávám, dokud nejeví příznaky červenání listů, to je pak zastíním. Pokud nechceš používat zkumavky, což je časově náročné stačí kořeny denně zalít tak na hodinu zálivkovou vodou ne však déle mohli by začít hnít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 18.2.2009 20:15

No a pokud ji mám v košíčku a pověšenou u okna, stačí ji namočit v lavoru s odstátou vodou?Mám ji v zimní, ostatní taky, kvetou mi už od října(některé).Jinak dík zaodpověd´.Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.6 (?), 28.2.2009 8:50

Vanda je překrásná orchidej: Dekuji za použití mích rad uvítal by jsem však, uveřejnit odkud tato rada pochází. Nic méně jsem rád, že mé znalosti pomáhají ostatním. www.orchidej.estranky.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.6 (?), 28.2.2009 8:57

Pokud je již Vanda v košíčku samozřejmě ji tam již nech s rosením nemáš zas tak pravdu já hnojím jen ne list a to rosením, po rosení je však dobré co nejrychleji listy osušit. V košíčku jen potřebuje více vlhka ke kořenům. www.orchidej.estranky.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika