Marný boj s puklicí



Stránky: 1,  2   
host - 220.30 (?) 
23.3.2014 14:06, zobrazeno: 25007x

Už jednou jsem odstraňovala puklici z orchidejí. Všechny listy i stvoly jsem pečlivě umyla mokrým hadříkem pak postříkala celou rostlinu i s hlínou mospilanem a pevně doufala, že mám od této potvory nadobro pokoj a ejhle crying, vystrčila růžky znovu. Roztahuje se všude i na květech a tak přemýšlím, že všechny květináče orchidejí skončí v popelnici, protože jak se dostane do prostoru, zničí všechny kytky v bytě. Myslíte pěstitelé, že je na tohoto škůdce účinější prostředek? Díky Rozinka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 192.35 (?), 23.3.2014 15:13

Já také bojuji s puklicí již delší dobu na citroníku.Loni dokonce napadly i mandarinku, kterou jsem nakonec musela vyhodit.Z trošky oleje, vody, saponátu a lihu udělám roztok a tím postřikuji.Jestli se na něm ale objeví i letos tak ho nejspíš vyhodím.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.6 (?), 23.3.2014 19:40

Na oleandru s ní zatím bojuji marně, potírala jsem rostlinu Savelem a už dvakrát napíchala tyčinky Careo, ručně ji otírám a zatím se mrcha také pořád drží angry.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.79 (?), 23.3.2014 21:25

Použijte SYMFONIE 3 v 1. Jedná se o ekologický přípravek NATURA od firmy Agro. Jedná se o hnojivo + lesk + přípravek. Balení je ve spreji vhodné do bytu.  Cena 60 - 100,-          Vladislav
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.232 (?), 23.3.2014 22:02

Před několika lety jsem zakoupil přípravek Puklistop určený právě na puklice. Byla to kombinace Mospilanu a dalších dvou přípravků. Fungovalo to dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.98 (?), 24.3.2014 7:54

Právě citroníky snáší olejovité postřiky špatně. Kdysi někdo radil nechat citrus přes noc na slabém mrazu do -4st., který údajně citrus vydrží a puklice ne. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit... že je tomu naopak - citrus přišel o listy, ale puklice fungovaly dále.

Důležité je postřik opakovat a nejlépe jinou účinnou látkou. Kombinace Mospilan-Calypso během 14 dní by měla zabrat definitivně. Přípravky jsou systemické, tedy pronikají do pletiv rostliny, proto lze aplikovat i zálivkou do kořenů. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.30 (?), 25.3.2014 12:55

Také mám dobré zkušenosti s Mospylanem. Sice se musí měřit na ředění ale mám ho u víc jak 5 let a stále učinkuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.234 (?), 25.3.2014 21:16

Agrion delta pomáhá, postřik se musí po 14 dnech opakovat, stříká se i substrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 35.239 (?), 26.3.2014 19:38

Agrion delta v mém případě na puklice vůbec nezabral. Používám ho již mnoho let, ale jen na mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 30.3.2014 21:15

Když přinesu domů rostlinku, tak ji dám do karantény. Likvidovat na jedné rostlině puklici je jednodušší. Dvakrát se mi podařilo mechanicky zlikvidovat puklici na jedné rostlině. Je potřeba ji sledovat a likvidovat dokud nezmizí úplně.Takhle jsem puklici zlikvidoval na mandarince a orchideji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika