Čo je to za Paphiopedilum?



DavidSVK - (6) - 209.2 (?) 
23.4.2009 20:45, zobrazeno: 10457x

Kúpil som si jedno paphiopedilum ale neviem či patrí medzi chladnomilné alebo medzi teplomilné, pretože okrem názvu rodu neviem o ňom nič. Poradili by ste mi niekto teda, ako ho pestovať? 

prikladám aj fotky

Bez názvu
Bez názvu
detail kvetu
detail kvetu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 119.104 (?), 25.4.2009 20:16

Toto je tzv. americký hybrid, mezi pěstiteli se jim říká "zelí". Je to temperovaná rostlina (tedy něco mezi chladnomilnou a teplomilnou), teplota by neměla klesnout pod 12˚C, v létě a na podzim mu bude lépe venku mimo dosah přímého slunce, nesmí na něj pršet. Tož asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.2 (?), 25.4.2009 22:00

Ďakujem vám za odpoveď, ale mám ešte jednu otázku. Ako často sa má zalivať? Mám aj phalaenopsis a ten polievam tak raz za 10 dní, bude to stačiť aj tomuto? Zatiaľ som ho esšte nepolial, odkedy som ho kúpil. Nerád by som oň prišiel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 52.26 (?), 27.4.2009 10:27

Paphiopedilum bude chtít více vody než Phalaenopsis. Zalévejte vydatně velkými dávkami vody. Po zálivce nechte substrát vyschnout a pak znovu zalijte. Substrát nenechávejte ale dlouho suchý, zalejte hned když je substrát lehce zvlhlý, nemusíte čekat na to až zcela vyschne. Vyjde to tak jednou za 5-7 dní, podle počasí.

Snažte se vyhnout kontaktu listů s vodou, občas to vede k tvorbě hnědých skvrn na listech, srdíčko též snadno zahnívá.

I ten Phalaenopsis bych zaléval častěji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.2 (?), 27.4.2009 20:54

Ďakujem vám za rady. Dúfam, že mi prežije.

Inakšie, k tomu Phalaenopsisu. Tak málo ho zalievam preto, lebo sa bojím, že mi zhnije. Uži som prišiel o dva len preto, že som ich prelial. V lete, keď bude veľmi teplo sa mu ujde vody viac. Ja ho polievam tak, že namočím celý kvetník (bez listov) do vedra s dažďovou vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 30.214 (?), 27.4.2009 23:31

To je dobrý postup. Při zálivce Phalaenopsis se hlavně řiďte barvou kořenů, jsou-li zelené pak nezalévejte, jsou-li bílé, pak určitě ano. Pokud květináč nevyschne do cca 8 dnů, pak raději Phalaenopsis přesaďte do čerstvého substrátu, který bude vysychat rychleji. Jinak riskujete, že Vám zase uhnijí (v málo vysychavém substrátu je nemusíte ani přelít).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika