Cambria orchidej



Stránky: 1,  2,  3   
host - 90.57 (?) 
19.3.2010 15:02, zobrazeno: 83885x

Dobrý den, poradí mi někdo, co potřebuje Cambria? Najednou mi začaly jako kdyby vrásčitět tlusté hlízy od kterých vyrůstají stonky s květy, nevíte, v čem je problém?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 19.3.2010 18:33

Mírné scvrkávání straších hlíz je normální, pokud se scvrkávají hlízy ještě ketoucí, je velmi pravděpodobně bez kořenů - asi uhnily přílišným vlhkem.

Cambria je křížencem chladnomilných orchidejí, největším problémem jsou u nás letní vedra, měla by mít celý rok chladno a mírně vlhko, ale při tom hodně světla. To se snáze realizuje v Andách, hůře u nás...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.238 (?), 1.2.2011 11:01
Dobrý den, u mojí Cambrii se začali po odkvětu (koncem listopadu) nyní vytvářet jak kdyby omládky?je možné je oddělit a případně rozmnožit?a jak?omládky jsou cca 10cm velké, děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 1.2.2011 15:49
Neoddělujte, pravděpodobně by uhynuly. Množí se dělením trsů, měly by být aspoň 3 pohromadě. Je i pěknější mít větší trs kvetoucích orchideí než mít spoustu chudinek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.238 (?), 1.2.2011 16:55
děkuji za radu... už aby kvetla, je totiž nádherná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.34 (?), 19.6.2011 17:26

Mám Cambrii už několik let. Je umístěna na topné (!) lavici i jižně situovaného francouzského okna, a to i v zimě, a navzdory chladnomilosti pravidelně kvete. Denně rosím, jednou týdně trochu zaleji vrchem, jednou týdně naleji plnou podmisku a nechám, až vodu vypije. Občas - v zimě málo, v létě častěji - přihnojuji hodně zředěným Kristalonem. Stejně už řadu let pěstuji s velkým úspěchem falenopsisy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.68 (?), 21.8.2011 9:36
Dobrý den. Máme doma asi 8 Phalů a teď jsem si koupila mini Cambrii, paní mi řekla že podmínky jsou stejné jako u Phalů, jen po odkvětu je dobré ji přenést do chladnější místnosti. Ale všude na netu jsem se dočetla, že Cambrie jsou spíš chladnomilné. Mám ji sice v pokoji s oknem situovaným na jih, ale je na poličce cca 1 metr od okna. Můžu ji tam nechat, nebo radeji přenést do pokoje s oknem na severní stranu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.75 (?), 28.10.2013 20:07

Dnes jsem byla na výstavě v Lysé a prodávali tam orchidee. Protože jsem si i já koupila cambrii, ptala jsem se na správné pěstování a bylo mi řečeno, že po odkvětu se mají přestěhovat do chladna a mají se přestat hnojit a jen mírně zalévat. Nasadí pak snadněji na nové květy. Hodné úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.254 (?), 10.6.2012 8:11

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, po odkvětu cambrie mi zežloutl stonek od květů. Je to normální? mám ho odstřihnout? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.188 (?), 9.7.2012 16:49

určitě ho odstřihněte, na tomto stonku už stejně znovu nevykvete. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika