Převislý bambus Green Twist - Jak množit?



Amazonka - (43) - 79.28 (?)
28.9.2014 7:01

Množení je velmi jednoduché, stačí odstříhnout stéblo (stonek rostliny) pod kolénkem a dát do vody do skleničky. Kořínky pustí během 3-5 dnů. Mám také vyzkoušeno přezimování - rostlinu vyndat z květináče, zapustit do záhonu - na jaře buď celou rostlinu vyndat, dlouhé převisy ostříhat (je to stejně suché) a nožem rozdělit na několik sazenic a dát opět do květináče. Nebo si napěstovat ve vodě nové sazeničky.wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

lucinkapes - (11) - 40.42 (?), 25.9.2014 2:20, zobrazeno: 15788x

Převislý bambus / Psineček výběžkatý / Agrostis stolonifera / Green Twist / Trailing Bamboo

Neví někdo, zda jde tuto rostlinu množit vegetativně? Případně kde se dají sehnat semena? Prodává ji u nás jen několik zahradnictví a za poměrně dost peněz.

Hledal jsem informace nejen na českých stránkách a nikde nic.

Převislý bambus
Převislý bambus
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 28.9.2014 7:01

Množení je velmi jednoduché, stačí odstříhnout stéblo (stonek rostliny) pod kolénkem a dát do vody do skleničky. Kořínky pustí během 3-5 dnů. Mám také vyzkoušeno přezimování - rostlinu vyndat z květináče, zapustit do záhonu - na jaře buď celou rostlinu vyndat, dlouhé převisy ostříhat (je to stejně suché) a nožem rozdělit na několik sazenic a dát opět do květináče. Nebo si napěstovat ve vodě nové sazeničky.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lucinkapes - (11) - 40.42 (?), 29.9.2014 3:03

Dekuji moc za odpoved. Je nutne pouzivat jen vrcholovy rizek, nebo muzu steblo naporcovat treba natrikrat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika