Likvidace



host - 179.221 (?)
8.5.2009 20:26
Ještě dodávám, že Kaput a Roundup je jen jiný obchodní název pro stejný herbicid (stejná účinná látka). Pokud se chcete vyhnout opakované aplikaci, lze použít granule s názvem Casoron, nasypou se na půdu a účinkují několik měsíců na vše co klíčí (u trav to nemám osobně odzkoušené). Osobně bych zůstala u toho Kaputu a neutrácela další peníze. Některé rostliny, které mají mohutný kořenový systém, hlízy, oddenky apod. potřebují vícenásobnou apikaci herbicidu. Já už 7 let bojuji s bršlicí. Vykopala jsem ji a natírám ji Starane a Roundup. Na 2 roky zmizela, už jsem se radovala, aby vyrašila opět na stejném místě. Vykopat již nelze, mám tam záhonek. Ale úspěch to je. Předtím tam byla bršlice asi na 20 m čtverečních, teď je tam jediný lísteček, který namažu každý rok herbicidem a on se schová. Takhle si hraje na schovávanou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 9.64 (?), 28.4.2009 18:16, zobrazeno: 12574x

Koupili jsme zahradu a nemůžeme se zbavit okrasné trávy, nevím název.Asi2,5m vysoká.Nedaří se jí vykopat, pořád vyráží.Použili jsme herb.Kaput-roste dál.Poradte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 28.4.2009 19:11

Zkuste zopakovat. Použili jste zřejmě nedostatečnou koncentraci nebo menší dávku herbicidu na m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 30.4.2009 0:41

Ano, postřik chce opakovat. (může se jednat o nějakou oddénkatou mršku - a herbicid se nedostane všude tam, kam je zapotřebí v koř. systému)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.138 (?), 1.5.2009 10:35

Díky za rady, ale... Kaput jsem ředila, podruhé jednotlivé listy potírala neředěnym..a ono jí to nevadí.Mám zkusit jiný herb.a jaký?Od sekery a rýče už jsme celá rodina umordovaná... haha.je pravda, že listy nejsou ještě úplně roztažené.Tak prosím ještě poraďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6496) - 70.100 (?), 4.5.2009 8:01

Zkuste Garlon, příp. Targu (jestli je to opravdu tráva).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.221 (?), 8.5.2009 20:08
Ano, Garlon či Targa super, dále na trávy výborně funguje i Roundup, ale tam bych byla opatrná aby nezničil i okolní vegetaci. Ideální by byl v tomto případě zřejmě Zeazin, ale ten se již dlouhá léta nevyrábí. Natírat listy neředěným herbicidem nemá smysl, akorát vyhodíte peníze, herbicidy fungují pouze při určitých koncentracích. Více neznamená lépe. Nad určitou hranici se už účinnost herbicidu rapidně snižuje a jakmile dáte neředěný, tak to fungovat nebude. Je třeba přesně dodržovat návod a nemyslet si, že jsme chytřejší než zaměstnanci státní zkušebny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 8.5.2009 20:26

Nesmysl. Léta likviduji vytrvalé plevele - hlavně bršlici, svlačec, pcháče, lopuchy - Roundupem ředěným 1:1 vodou natřením jednoho, dvou listů štětcem. Vždycky zabere. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.221 (?), 8.5.2009 20:33
To je sice možné, obzvláště pokud hned nato zaprší, ale zbytečně tím herbicidem plýtváte, účinnost se nijak nezvýší, je tam určité rozmezí do kterého lze dávkování zvyšovat, ale pak už se účinek nezvyšuje, ale spíše snižuje. Na pcháče a lopuchy je vynikající přípravek Lontrel. Zmizí a už se neobjeví, pak je není třeba likvidovat léta. Na bršlici nevím, bojuji s ní neúspěšně, zkusím to tedy podle Vás naředit 1:1, třeba zabere. Dík za podnět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.221 (?), 8.5.2009 20:26
Ještě dodávám, že Kaput a Roundup je jen jiný obchodní název pro stejný herbicid (stejná účinná látka). Pokud se chcete vyhnout opakované aplikaci, lze použít granule s názvem Casoron, nasypou se na půdu a účinkují několik měsíců na vše co klíčí (u trav to nemám osobně odzkoušené). Osobně bych zůstala u toho Kaputu a neutrácela další peníze. Některé rostliny, které mají mohutný kořenový systém, hlízy, oddenky apod. potřebují vícenásobnou apikaci herbicidu. Já už 7 let bojuji s bršlicí. Vykopala jsem ji a natírám ji Starane a Roundup. Na 2 roky zmizela, už jsem se radovala, aby vyrašila opět na stejném místě. Vykopat již nelze, mám tam záhonek. Ale úspěch to je. Předtím tam byla bršlice asi na 20 m čtverečních, teď je tam jediný lísteček, který namažu každý rok herbicidem a on se schová. Takhle si hraje na schovávanou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 8.5.2009 21:01

Nezapomínejte, že bršlice také kvete a tvoří semena. Ne každá nová rostlina bršlice musí být z oddenku, může to být semenáč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika