Citronová tráva



host - 221.66 (?)
14.5.2015 16:43

Sází se do květináče vždy jen jedna sazenička? Když se odřezává až úplně odspodu, obrazí znovu nebo je tím zlikvidovaná? Proč v předcházejícím příspěvku varují před použitím kompostu? Vypěstovala jsem si sazeničky ze semena, mám jich cca 20 v malých plastových sadbovačích, v kompostové zemině a nevím co dál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 176.57 (?), 7.5.2009 23:14

Tuto trávu jsem nesela.

Pokud pěstuji trávy ze semínek, seji je na povrch substrátu. Překryji filtrákem (systém Chytrá horákyně, ani světlo ani tma) a zavřu do igeliťáku. Chodím se na ně denně koukat, zda vzcházejí. Pokud vidím, že ano, pocukruji substrátem.

Pokud substrát vysychá, mlžím.

Klíčím takto i trávy, kt. mají v popisu několikeré střídání cyklů chlad/teplo, mám pocit kontroly.

Zkusila bych to stejně.

Nemají semena původ u p. Rézla?

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.213 (?), 19.5.2009 19:17

Nene, semínka jsem koupil na Aukro.cz, ale nějak se neklubou, tak nevím. Asi si seženu sazeničky. Každopádně moc díky za cenné rady. Michal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.164 (?), 14.9.2009 12:32

Kdy se ma schovat citronova trava? Ostrihate ji kompletne nebo ji nechate nejake listy? Minuly rok jsme ji uplne ostrihali a druhy rok uz nerostla - zaschla (3ks). Tento rok mame znovu 3ks, tak at nam vydrzi do pristiho roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 6.4.2010 17:26

mám semena z aukra,a vyklíčila mi asi za týden. do děravého tácku výsevový substrát, trávu napovrch a celou misku do igelitového sáčku a lehce zagumičkovat.až se začne něco dít, poznáte to podle toho, že se sáček stahuje k misce a rostlinka roste a potřebuje vyměnit vzduch nebo více uvolnit gumičku na sáčku.Samozřejmě každý den rosit, aby semena nikdy nezaschla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.62 (?), 26.6.2010 22:42

Letos jsem koupila semena a vysela jako jiná semínka do truhlíku se zahradnickým substrátem. Zalívám konvičkou bez kropítka s rizikem vyplavení semen. Po týdnu vzešla spousta rostlinek, teď je budu přepichovat do větších květináčů, mají cca 2 cm. Sela jsem je na koni května - agrotechnické lhůty nějak nezvládám a nechala je celou dobu odkryté venku. Buď jsem měla velké štěstí na semena, nebo platí: čím blbější sedlák, tím větší brambory!

Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.221 (?), 11.5.2012 17:11

Asi na mě taky platí varianta o blbém sedlákovi. Zahradničení vůbec nerozumím a beru je jako pudovou záležitost. Buď to "pude", nebo to "nepude". Citronovku jsem si koupila jako semínka v zahradnictví, když jsem tak bezradně stála u regálu a uvažovala, čím oset betonová koryta, která mají odpoutat pozornost od toho, jak se zeď pod nimi rozpadá. Semínka mám nasetá v truhlíku venku, substrát udržuji vlhký a klíčí to jak vzteklé. Tak uvidíme, jestli to není celý jedinýúspěch v pěstování a bude z toho i něco použitelného :-)

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.66 (?), 14.5.2015 16:43

Sází se do květináče vždy jen jedna sazenička? Když se odřezává až úplně odspodu, obrazí znovu nebo je tím zlikvidovaná? Proč v předcházejícím příspěvku varují před použitím kompostu? Vypěstovala jsem si sazeničky ze semena, mám jich cca 20 v malých plastových sadbovačích, v kompostové zemině a nevím co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.160 (?), 16.7.2015 22:38
Koupil jsem před lety u Vietnamců celý balíček trávy a jedna nějak zbyla, tak jsem ji zapíchl do květináče a uchytila se. Od té doby uřezávám u země, občas odříznu spodek kořenů, výročím suché části a doplním zem. Občas přihnojím tím co mi přijde pod ruku. Celoročně za oknem na jih a žádné problémy. Možná funguje metoda "čím blbější sedlák, tím větší brambory":-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.129 (?), 24.7.2015 10:24

Letos jsem dostala balíček semínek. V únoru jsem je zasadila do podlouhlého 50 cm samozavlažovacvího truhlíku a umístila na zasklený balkon. Povrch jsem udržovala vlhký. Krásně naklíčila a v červnu jsem celý truhlík umístila na zahradu. Vodu dávám už jenom do zásobníku. Občas přihnojím krystalonem. Roste krásně. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika