Citronová tráva



host - 83.221 (?)
11.5.2012 17:11

Asi na mě taky platí varianta o blbém sedlákovi. Zahradničení vůbec nerozumím a beru je jako pudovou záležitost. Buď to "pude", nebo to "nepude". Citronovku jsem si koupila jako semínka v zahradnictví, když jsem tak bezradně stála u regálu a uvažovala, čím oset betonová koryta, která mají odpoutat pozornost od toho, jak se zeď pod nimi rozpadá. Semínka mám nasetá v truhlíku venku, substrát udržuji vlhký a klíčí to jak vzteklé. Tak uvidíme, jestli to není celý jedinýúspěch v pěstování a bude z toho i něco použitelného :-)

Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 176.57 (?), 7.5.2009 23:14

Tuto trávu jsem nesela.

Pokud pěstuji trávy ze semínek, seji je na povrch substrátu. Překryji filtrákem (systém Chytrá horákyně, ani světlo ani tma) a zavřu do igeliťáku. Chodím se na ně denně koukat, zda vzcházejí. Pokud vidím, že ano, pocukruji substrátem.

Pokud substrát vysychá, mlžím.

Klíčím takto i trávy, kt. mají v popisu několikeré střídání cyklů chlad/teplo, mám pocit kontroly.

Zkusila bych to stejně.

Nemají semena původ u p. Rézla?

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.213 (?), 19.5.2009 19:17

Nene, semínka jsem koupil na Aukro.cz, ale nějak se neklubou, tak nevím. Asi si seženu sazeničky. Každopádně moc díky za cenné rady. Michal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.164 (?), 14.9.2009 12:32

Kdy se ma schovat citronova trava? Ostrihate ji kompletne nebo ji nechate nejake listy? Minuly rok jsme ji uplne ostrihali a druhy rok uz nerostla - zaschla (3ks). Tento rok mame znovu 3ks, tak at nam vydrzi do pristiho roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 6.4.2010 17:26

mám semena z aukra,a vyklíčila mi asi za týden. do děravého tácku výsevový substrát, trávu napovrch a celou misku do igelitového sáčku a lehce zagumičkovat.až se začne něco dít, poznáte to podle toho, že se sáček stahuje k misce a rostlinka roste a potřebuje vyměnit vzduch nebo více uvolnit gumičku na sáčku.Samozřejmě každý den rosit, aby semena nikdy nezaschla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.62 (?), 26.6.2010 22:42

Letos jsem koupila semena a vysela jako jiná semínka do truhlíku se zahradnickým substrátem. Zalívám konvičkou bez kropítka s rizikem vyplavení semen. Po týdnu vzešla spousta rostlinek, teď je budu přepichovat do větších květináčů, mají cca 2 cm. Sela jsem je na koni května - agrotechnické lhůty nějak nezvládám a nechala je celou dobu odkryté venku. Buď jsem měla velké štěstí na semena, nebo platí: čím blbější sedlák, tím větší brambory!

Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.221 (?), 11.5.2012 17:11

Asi na mě taky platí varianta o blbém sedlákovi. Zahradničení vůbec nerozumím a beru je jako pudovou záležitost. Buď to "pude", nebo to "nepude". Citronovku jsem si koupila jako semínka v zahradnictví, když jsem tak bezradně stála u regálu a uvažovala, čím oset betonová koryta, která mají odpoutat pozornost od toho, jak se zeď pod nimi rozpadá. Semínka mám nasetá v truhlíku venku, substrát udržuji vlhký a klíčí to jak vzteklé. Tak uvidíme, jestli to není celý jedinýúspěch v pěstování a bude z toho i něco použitelného :-)

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.66 (?), 14.5.2015 16:43

Sází se do květináče vždy jen jedna sazenička? Když se odřezává až úplně odspodu, obrazí znovu nebo je tím zlikvidovaná? Proč v předcházejícím příspěvku varují před použitím kompostu? Vypěstovala jsem si sazeničky ze semena, mám jich cca 20 v malých plastových sadbovačích, v kompostové zemině a nevím co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.160 (?), 16.7.2015 22:38
Koupil jsem před lety u Vietnamců celý balíček trávy a jedna nějak zbyla, tak jsem ji zapíchl do květináče a uchytila se. Od té doby uřezávám u země, občas odříznu spodek kořenů, výročím suché části a doplním zem. Občas přihnojím tím co mi přijde pod ruku. Celoročně za oknem na jih a žádné problémy. Možná funguje metoda "čím blbější sedlák, tím větší brambory":-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.129 (?), 24.7.2015 10:24

Letos jsem dostala balíček semínek. V únoru jsem je zasadila do podlouhlého 50 cm samozavlažovacvího truhlíku a umístila na zasklený balkon. Povrch jsem udržovala vlhký. Krásně naklíčila a v červnu jsem celý truhlík umístila na zahradu. Vodu dávám už jenom do zásobníku. Občas přihnojím krystalonem. Roste krásně. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika