Psí exkrementy do kompostu



host - 48.194 (?)
18.6.2019 16:18

Psí exkrementy by se do kompostu ani bio odpadu dávat neměli!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 220.130 (?), 10.4.2011 12:09

Ale slepice nejsou býložravé, ty žerou všechno!!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.145 (?), 10.4.2011 19:35

Ale slepice su vtaci (ak myslime ten isty typ slepic), choroby na cloveka neprenasaju cez excrementy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 10.4.2011 19:52

Hm, ale když jsem psa odčevoval několikrát ročně historickým Helmirazinem, tak odcházeli čevi pokaždé. Dnešní anthelmintika způsobí, že uhynulý červ je natráven a nevyjde celý, není vidět. Já bych hovínka do kompostu nedával. Každý druhý pes má škrkavky a odčervovat je třeby aspoň co čtvrt roku, zvláště, když se s ním muckají děti. A ještě něco, jako malí jsme jedli mrkev a ředkvičku jen tak vytaženou a neumytou /naši to samozřejmě nevěděli/. Tak co víte, co Vaše děti provádějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.4.2011 17:02

 Hnůj i kompost (jinak ještě horším zdrojem patogenních mikrobů je klávesnice počítače)  může obsahovat závažnější zárodky infekcí než psí hovínko. Pokud vím, na pozření vajíčka červa ještě žádné dítě nezemřelo. To se nedá říci např. o tetanu, jehož spory jsou v půdě běžně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.34 (?), 11.4.2011 16:51

Ve správně vedeném kompostu by teplota měla vzrůst nad 60 °C, což by vajíčka psích, kočičích i ostatních parazitů mělo likvidovat. Je ale rozhodně lepší nenechávat výkaly ležet ve vnějších vrstvách kompostu. Je třeba je dát co nejblíže "horkého jádra". A kdo má sad, může výkaly zarývat, protože v sadu se s půdou tak často nehýbá. 

Fakt ale je, přes dnešní neuvěřitelnou hustotu psů jsem osobně nepotkala nikoho, kdo se v Čechách takovým parazitem nakazil. Organismus zdravého člověka má imunitní systém, který si s "běžnou náloží" musí poradit. Kdyby to tak nefungovalo, tak by člověk, který je od počátku domestikace se psem ve velmi blízkém kontaktu, jako druh nedožil dneška.

Sdělovací prostředky se tomuto tématu ovšem rády věnují, protože je to téma budící velkou pozornost. Minulý týden jsem četla nějaký "odborný článek" o parazitech přenášených kočkami, který začínal slovy "Jsou hnusní a číhají všude". Na druhou stranu, pokud to majitele zvířat povede k pravidelnému odčervování, bude to jen dobře. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 99.58 (?), 18.7.2016 7:03

presne!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.17 (?), 18.6.2019 4:26

Nedělejte zas z kompostu vědu za mého mládí se vše biologické mrsklo na jednu hromadu a pak za pár roku přeházelo a jaký to byl kompost

Dělat vědu co se muže a co nesmí dávat do kompostu je snad jasný

Nepatří tam uhelný popel ale jinak vše co je biologického původu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.194 (?), 18.6.2019 16:18

Psí exkrementy by se do kompostu ani bio odpadu dávat neměli!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 18.6.2019 16:38

A to jako proč? To by jste se měl tedy zamyslet, čím krmíte svého psa, když se tím nesmí hnojit? Výkaly lidí a zvířat, se hnojí pole odjakživa a to i bez kompostování. Proč bych do kompostu sypala urychlovače kompostu, když se mi válejí po zahradě?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.6.2019 17:00

Psí bobky samozřejmě do kompostu dávám, ostatně psi, kočky i ježek se mi na kompost občas vykadí i bez dovolení. Soused mi ale radil, že tak dělat nemám. Psí exkrementy jsou prý cenné, on je dává do děr hrabošů, čímž je vyhání. Sice mě hlodavci trápí, zatím jsem se k tomuto neodhodlal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika