ČOV a zalévání zeleniny



host - 220.146 (?) 
16.6.2013 21:12, zobrazeno: 7205x

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, jaký je váš názor na zalévání zeleniny a ovoce vyčištěnou vodou z ČOV. Máme ČOV Topaz 8 (výrobce Topol Water), vyčištěná voda jde do jímky, kam je také svedena dešťová voda ze střechy. 

V domácnosti kromě praní a mytí osob používáme eko prosředky (DM natur, Frosch, Ecover), ale na praní ariel (eko pralo dost špatně). Nepoužíváme savo ani jiné dezinfekční prostředky. Výjimkou je tableta chloru v zásobníku pro filtrování vyčištěné vody, která nám jde zpátky na splachování záchodu.   Na mytí hodně používám ocet. Do myčky tablety natur z DM.  Podle výrobce čov zalévat zeleninu i ovoce možné je a navíc je voda hodně naředěná dešťovkou. Já ráda pěstuji zeleninu a ovoce, mám skleník a vodou zalýváme.  Ale pořád mám špatný pocit z toho,  co všechno vlastně původně do té čovky dorazilo a co může být v té zelenině. 

díky za názory.

Radka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 224.42 (?), 11.8.2013 22:48

Dobrý den, řeším stejný problém. Mám také ČOV a jímku na vodu do které je svedený i okap. Voda z ČOV je čistá ale stejně budu stavět za výtok z čističky zemní filtr. Myslím že voda bude určitě lepší na zalévání než surová voda. V plánech od ČOV je psané že vodu lze použít na zalévání trávníku ale o zelenině se nepíše, takže to budu řešit takto. Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika