Zemní vruty pro kotvení plotů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
27.1.2010 6:23
Jen tak na okraj; za 166 543,00 Kč bez DPH (co stojí vrtačka s hlavicí) mi dojede stavební firma, vykope základy, doveze mix betonu i s čerpadlem zabetonuje a postaví plot. No a za zbytek pak můžu po celý rok v klidu "pařit".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 27.1.2010 10:48

Zjednodušeně to vidím takto:

Jediná racionální výhoda zemního vrutu je ta, že stavbu mohu demontovat, vruty vytáhnout a postavit jinde. Vykopávání a likvidace betonových patek je přeci jen složitější.
   Na druhé straně vidím drobný problém, když v hloubce 30 cm narazím vrutem na kámen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.44 (?), 17.8.2010 18:26

Nesmysl. Kamarád stavař mi navrhoval i stavbu domu na kotvách/zemních vrutech, a to v ceně 2000 Kč za kus, počet kusů asi 8-9. Jsou i zinkované nebo nerezové, tedy nezreziví. Zavrtáno strojně za pár hodin, a tím by byly hotovy základy pro RD (kopání, betonové pasy, izolace a další srandičky trvají mnohem déle a jsou jistě dražší). Na kotvy přijdou navařit účka železa, a na to se už dá montovat podlaha a stěny+strop/střecha. za pár dní není u montované konstrukce co řešit, a podle preferencí lze stavět i z cihelných tvárnic, a při použití lepidla to jde také velmi rychle. Obsyp oblázky kolem domu a finální úpravy terénu. Hotovo. Barák nejpozději do měsíce stojí. Jediné kopání rýh v zemině je kvůli přívodu elektriky, vody a odvodu do kanalizace.

Pokud jde o námitku s kamenitou zemí, takový vrut si s tím snadno poradí, některé typy lze totiž vrtat i do skály.

Takže tolik pro pány konzervativce a pochybovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.186 (?), 8.11.2010 8:48

Tak konkrétně do skály bych to moc rád viděl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 8.11.2010 12:14

Nejsem stavař, ale chalupa z 45 Porothermu, s příčkami, krovem a pálenou krytinou mi na 8 zemních vrutech připadne trochu odvážné řešení. Jaká by byla dimenze těch U-profilů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.242 (?), 8.3.2011 11:13

Vruty sú super! 65 cm za 10 Eur/ks u predajcu v Senci nie je moc. Akurát som si vyrobil jednoduchý nástroj na zavrtávanie a 10 vrutov som navŕtal ani nie za hodinku. Potom len zasunúť stĺpik, prázdne miesto medzi vrutom a stĺpikom vyplniť drobným LÁMANÝM kamenivom a drží to ako v betóne. Celé sa to dá robiť v obleku. Čistá robota a hlavne po zatrávnení bude tráva pekná aj tesne pri stĺpikoch, lebo tam nie je betón. Pozdravujem toho výrobcu-spasiteĺa za 5000 CZK. Len aby ho raz za to niekto nezavŕtal do zeme!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.249 (?), 20.5.2011 13:58

Musím reagovat, stavěl jsem na své zahradě plot a terasu na zemních vrutech. Nevím přesně na kolik mne to již vyšlo, ale kupoval jsem vruty od českého výrobce AKS Svatava. maximálně jsem byl spokojený, vyšli mi i vstříc s velikostí patek, udělali přímo na míru a cenově podstatně výhodnější než Krinner a dá se s nimi i domluvit.  Vojtěch Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 108.127 (?), 16.5.2012 18:35

Tiež mám velmi dobré skúsenosti s použitím zemných vrtov pri stavbe prístrešku na drevo a tiež prístrešku pre auto. Dosť sa bavím na niektorých tu prezentovaných názoroch. Niektorí prispievatelia zjavne neskusili ako vrty fungujú ale zato názory majú dosť jasneé :-D. Pre stavbu domu by som ich asi nepoužil ale na všetko ostatné úplne v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jikok - (48) - 169.89 (?), 16.5.2012 21:01

Funguje to! sice mi prodali jeden vrut za 825 korun, ale Panbuh zaplať, nemusel jsem kopat díru a betonovat sloupek... vyplatilo se to. A na malé stavby? chlivek pro ovce mi stojí na zatloukacích patkách z Hornbachu, 110 za jednu (musel jsem projít historickou navážkou nepořádku skoro 15 cm tlustou) a tam je zatloukání lepší, než šroubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
discus.j - (11) - 68.179 (?), 16.3.2013 19:51

Vruty mám, letos to bude 3 roky v plotě a zatím drží pěkně. Kdo má možnost zajet do Německa, koupí je v místních Bau-bau v akci okolo 7 Euro / ks. Mně se to podařilo před 3-mi roky v Hagebaumarktu. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika