Svářečka x invertor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 207.234 (?) 
25.11.2008 12:17

Dobrý den, mohl bych se zeptat, zda-li má GAMA-131 možnost vypnutí hotstart?
 Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 80.123 (?), 7.7.2021 10:07

Nejsem ve sváření tak úplně expert, ale možná by pomohl tento příspěvek se správným nasatvením TIG svářečky? Či jsem úplně mimo??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.54 (?), 24.11.2008 23:08

Otec si chce koupit na vánoce svářečku Güde GE 145 W/A, poradíte mi co to zvladne a jestli to vůbec k něčemu je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.1 (?), 24.11.2008 23:22

Na vánoce dobré, na sváření nic moc, je to obyčejný transformátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 24.11.2008 23:34

Malá slabá svářečka, pokud se s ní bude svátečně svářet, bude vyžadovat dobrého svářeče. Udržení oblouku bude pracné.

Co je ale horší - v této cenové třídě jistě nebude disponovat aktivním chlazením a bude se zahřívat (A vypínat...) VArující je v této třídě už pouhé provedení - neodpojitelné kabely jsou vždy důkazem toho, že se spořilo, kde se dalo..

Nákup podobného přístroje bych skutečně velmi, velmi zvažoval. Zvlášť nesolidní se mi zdá v popisu produktu  popis  invertoru, se kterým nemá svářečka nic společného, ale neinformovaného jedince může popis mást a mohl by uvěřit, že lze s tímto strojem svařovat od 5A...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lin - (12) - 12.250 (?), 25.11.2008 6:19

Zdravím,

než jsem si koupil gamu 131,měl jsem trafo einhell.Koupil na netu za 1100 Kč.Trafo bylo vybaveno ventilátorem a musím popravdě říci, že se mi nikdy nepodařilo trafo vypnout z důvodu přehřátí.A to jsem vařil 10 plech elektrodami 2,5 jednu za druhou.Další pravda je ta, že první věc, kterou jsem udělal byla, že jsem vyměnil kabely za delší a větší průřez.Jasně,  že odendavací.Klaště jsem nechal původní.Sice plast za pár korun.ale docela se s nima dalo.Před vařením se nesměla zanedbat příprava materiálu a pak to docela šlo.I na ty sváry se dalo koukat.Tchán před lety pořídil samostaný usměrňovač, tak jsem ho občas použil a když se mi nechtělo, vařil jsem střídavinou.Kdyby se v tom trafu neshlédl kamarád a nechtěl ho, pravděpodobně bych ho měl dodnes.

Nicméně vřele doporučuji trochu zainvestovat, eventuelně mu jako rodina přidat a vyřešit co mu koupit a jít do invertoru.Jestli je otec svářečem občasným, tím spíš.Přece jen je vaření s invertorem jednodušší.A jak říká kamarád, který se živí prodejem nářadí : "S dobrou elektrodou udělá slušný svár i naprostý amatér".

Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 25.11.2008 7:09

Zdravím všechny svářeče i lepiče, pořídil jsem si nakonec Migatronic Mamba 151 E, původní cena přez 19 000,- Kč, mne stála 6 000,- Kč. Za chvíli pro ni jedu a hned ji ozkouším. Dám vědět jak maká. Potřebuji zavařit radlici na traktoru a pár "drobností". Jsem zvědavý a nažhavený. Je to můj první invertor.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 26.11.2008 16:51

Takže pánové, mohu jen potvrdit co napsal výše Luboš. Vyvrátit teorie o perfektním očištění svarového místa a potvrdit, že s invertorem (slušným), může vařit i cvičená opice! Já se za ní ve sváření považuji! Nevařil jsem elektrikou spoustu let, dnes jsem se konečně dostal a zároveň byl donucen MAMBU zkusit.  Ruka se mi klepala jak studentovi, ale zapálit oblouk a ještě na rezu, nebyl žádný problém. Udržet ho a ještě svařit, ne slepit, nebo posmrkat, šlo také slušně. Vše drží, dostalo to hned zatěžkávací zkoušku tahem traktoru a dříví! U čtvrtého sváru jsem se uklidnil a šlo to.  Takže zítra se pustím do těch podstatnějších svárů, ale vše obrousím!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.168 (?), 28.11.2008 11:38

Radku, pokud se vrháte do pevnostních svarů na kterých záleží, tak to chce (pokud jste to už nedělal - tipuju, že ano) naučit se základy svařování - příprava materiálu, výběr elektrody, její vedení (jak dobře provařit i kořen svaru), u silnějších materiálů i předehřev atd.  Svary, které musí držet, jsou jiná kategorie než třeba vrátka na zahradu. Dost často svar zvenku vypadá na první pohled hezky, ale nedrží to. Aby to opravdu drželo, tak je třeba vědět víc než cvičená opice ;-)  (Z praxe si dovolím tvrdit, že výborně vařit umí tak 10%státních svářečů, 80% ujde, a zbytek lepí vlaštovčí hnízda)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.11.2008 12:00

To je pravda, ale včera jsem přivařil držák nohy na jeden jednoosák, vyrobil a svrtal nohu a co myslíte, že jsem udělal dnes? Samozřejmně na ni zapoměl. Kdo si má pamatovat, od včera co se udělalo! A výsledek? Musím vyrobit nohu novou, držák se ani nehnul! Gl, vařil jsem a vařil dost a podstatné sváry. Jen jsem myslel, že to člověk zapomene, ale je to jako se vším. Je to víc jak dvacet let a ruka se po prvních svárech srovnala jak kdyby to bylo včera. Elekrodovou loterii jsem si zopakoval na netu ESABu, výběr po stěhování známého mám široký. K Mambě mi i prodávající poslal ještě elektrody na tvrdokov, ty budu zkoušet o víkendu, musím zavařit lopatku štěpkovačky.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika