Svářečka x invertor



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 221.239 (?) 
8.7.2008 18:16

da sa zavarit hlinik aj s DC TIG invertorom???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 44.15 (?), 18.7.2008 14:33
ano, dá Z.M. u silnějšího materiálu nad 4mm je nutný předehřev. Těsně před svařováním očistit svařované plochy čistým drátěným kartáčem. Pozor při svařování hliníku není dobře vidět kam zatéká svarový kov takže to není jednoduché.Použijete samozřejmě elektrody pro svařování hliníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.250 (?), 21.8.2008 7:28

Zdravím, protože jsem prodal kamarádovi své trafo, které se mu líbilo a chtěl ho, objednal jsem si včera set  gamu 151+kabely 5m+ss kukla ADF13+flexa 115 za celých 8650 komplet vč.poštovného.tak už se těším.Svoji starší ss dám tchánovi a nechám si tu novou..

Jsem na tu gamu zvědavý.Myslím, že to bude určitě o něčem jiném.K tomu trafu sice mám usměrňovač, ale není to ono.Přece jen doplňkové fce mají své výhody.

Pěkný den a pohodu

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lin - (12) - 12.250 (?), 27.8.2008 12:08

Tak mi včera přišla mnou objednaná Gama.Jasně, že jsem ji hned musel prubnout.Je to nádhera.Oblouk na první dotek, zkoušel jsem i přilepit elektrodu a nepodařilo se, vaří jako ďas.Bylo to dobré rozhodnutí.Jen jsem na poslední chvíli změnil rozhodnutí a místo gamy 151 jsem vzal 131.Na doma stačí úplně bohatě.Jen bruska mi přijde později, byly vyprodané.

Takže teď mi jen zbývá zjistit zdroj argonu a hurá do TIGU.

Pěkný den

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 26.9.2008 16:41

No vzhledem k tomu že se svářením profesionálně živím tak si myslím že v případě použití gamy 131 na sváření TIG nerezu bude vhodná spíše jen pro plechy, cokoli bude nad cca 3-4 milimetry už moc popřemýšlejte spíše o vhodnosti této koupě krom toho zatěžovatel při vyšších proudech také není moc zázračný sice to jde ale je to spíše na příležitostné sváření menšího množství svárů, krom toho je stejně na větší proudy(na které tento stroj nemá)potřeba chlazení hořáku vodou.A ještě si zjistěte nějaké informace o sváření nerezových austenitických ocelí, ono není sváření jako sváření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lin - (12) - 12.250 (?), 28.9.2008 0:28

Děkuji za připomínku.

Ale vařím jen co je potřeba kolem baráku, nerez jen občas a spíše fakt jen plechy.Tak snad bude ta 131 dostačující.

Pěkný den.
Lin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.98 (?), 29.9.2008 13:21

Na aukro.cz jsem koupil invertor Siveld 5-160A a naprostá spokojenost. Cena úžasná 4000 peněz + 650 poštovné ze Slovinska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 29.9.2008 21:30

zapodobnou cenu jste mohl mít výkonnější invertor od českých renomovaných výrobců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.235 (?), 1.10.2008 11:05

Omlouvám se. Máte pravdu, na svarbazar.cz nabízejí Gama 145 asi za 4300,-Kč s DPH jako stavebnici. Sestavenou + 500,- Kč. Gamě bych důvěřoval více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 2.10.2008 9:55

Diskuse obsáhlá a často velmi odborná, někdy možná zbytečně agresivní, ale chápu, že odborníka nejvíc rozčílí sebevědomý nedouk.

Domácí svářecí trafo, později i s diodami (asi z lokomotivy), koupené trafo, triodyna a nakonec už před několika léty invertor (na radu svářecího technologa Gama) i se samostmívací kuklou, to je moje cesta amatéra.

Jen dvě, tři poznámky:

- nevím, zda nějakého výrobce napadlo vestavit spínač pro "přepólování" výstupních kabelů, i profík asi střídá druhy elektrod. Ale třeba by to byl další proudově obtížně dimenzovatelný zdroj poruch a úbytku napětí. 

 - Možná, že jsem se přehlédl, ale za problém považuji i udržení elektrod dokonale suchých. Vím, že existuje i vakuové balení, ale asi bude dost drahé. 

Samostmívací kukla už taky není tak finančně nákladná a zvyšuje komfort svařování o dvě třídy. Už jí chybí jen optická korekce a šnorchl.

No, a zase mám vercajch, co toho umí víc než já. Ať se Vám dílo daří. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika