Štěpařský vosk - složení vlastních směsí, oblíbené značky prodávaných



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
2.1.2014 12:56

Arbosan je dobrý, možná na můj vkus trochu řídký. Nicméně samotný fakt, že rouby se ujaly a rány se hojí, vypovídá jen o tom, že vosk nepůsobí na pletiva toxicky, nepálí (měl jsem tyto potíže, tuším,  s Kambilanem). Změřit jiné funkce vosku - trvanlivost, elasticitu, mikroklima pod nátěrem, hojivé schopnosti, atd.  lze těžko. U jabloní se mi stalo, že jsem přeroubovanou větev úplně zapoměl zamazat (někdo mi při práci zatelefonoval a já už na ni pak zapomněl). Kupodivu po pár týdnech dva ze tří roubů normálně vyrašily a rostly. Tedy  spodní očka, zatímco horní pupeny u nezatřených roubů zaschly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 2.1.2014 12:25

Já jsem se asi před třemi lety poprvé pokusil přeroubovat jabloň, a kupodivu vše se ujalo. Roste jako z vody a vloni už plodila. Použil jsem Arbosan v tubě a v pohodě, bez problémů. I na řezné rány při jarním řezu. Nesmí chvíli pršet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 2.1.2014 12:56

Arbosan je dobrý, možná na můj vkus trochu řídký. Nicméně samotný fakt, že rouby se ujaly a rány se hojí, vypovídá jen o tom, že vosk nepůsobí na pletiva toxicky, nepálí (měl jsem tyto potíže, tuším,  s Kambilanem). Změřit jiné funkce vosku - trvanlivost, elasticitu, mikroklima pod nátěrem, hojivé schopnosti, atd.  lze těžko. U jabloní se mi stalo, že jsem přeroubovanou větev úplně zapoměl zamazat (někdo mi při práci zatelefonoval a já už na ni pak zapomněl). Kupodivu po pár týdnech dva ze tří roubů normálně vyrašily a rostly. Tedy  spodní očka, zatímco horní pupeny u nezatřených roubů zaschly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Talian - (45) - 237.229 (?), 19.12.2016 18:04

Tak ja som si kúpil Legocortex a to sa mi páčí... naše vosky za vyššej teploty stekajú, alebo zatekajú a znižujú ujateľnosť vrúbľov... toto je zatiaľ super...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 19.12.2016 20:21

Někdy mám strach, že se mi roub spálí a používám místo obvyklého vosku jen fólii. Na svých roubovancích taky občas používám žvýkačku. Ta mě ještě nikdy nezklamala. Drží, nestéká, nepálí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.12.2016 20:48

Od té doby, co jsou na trhu tixotropní (nestékavé) vodouředitelné balzámy,  považuji všechny pryskyřičné vosky a tmely za překonané. Jejich tuhost a konzistence není závislá na teplotě, umožní nanést krycí film mikroskopicky tenký i několik mm tlustý. To nedokáže žádný tmel ani vosk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.12.2016 21:06

Dnes jsem dostříhal a dořezal všechny jádroviny. Větší rány jsem zatíral balzámem fy Bros. Je dost tekutý, nestéká, ale hlavně poměrně rychle zasychá, nebo polymeruje, či co, takže je za chvíli odolný dešti. A dnes bylo hodně vlhko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika