Rýč české výroby



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?)
15.9.2012 8:27

Podle ceny to bude taky číňan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 14.9.2012 20:31, zobrazeno: 10890x

Zdravím,

  je v ČR nějaká firma/řemeslník, která/ý vyrábí rýče? Zahradnictví/obchody s nářadím pouze čína apod. - Zbiroviu jsem si našel alespoň rycí vidle, ale klasické rýče bohužel nedělají.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.205 (?), 14.9.2012 22:11

Rýč špičatý kovaný bez násady - 208,- Kč

Napriklad, staci hledat, more odkazu na obchody nebo vyrobce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.125 (?), 14.9.2012 23:34
Nejak tam nevidim vyrobce..? Nemec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 15.9.2012 8:27

Podle ceny to bude taky číňan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.2 (?), 15.9.2012 9:30

Z meho pohledu, neni co resit.Ryc kupuji na dlouhe roky, potrebuji,aby byl kvalitni, dobre se s nim pracovalo, dobre se drzel v ruce, mel kvalitni nasadu, ostri,nebyl zbytecne tezky, atd,atd.Nenechavam nic nahode, nejsem tak bohaty, abych mohl experimentovat, kupovat neznackove veci.Mam roky ryc Fiskars, nevim,maximalni spokojenost po vsech strankach.Tedy je drazsi kupni cena, ale nakonec se mi to davno vratilo, ve spokojenosti, kvalite,snadnejsi praci, atd.Dal osobne, asi nemam co resit.Doporucuji osobne znackovy ryc vsem ostatnim, spolehat na jistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 15.9.2012 12:47

Byxlo to tady už mnohokrát napsáno a většina lidí má stejný názor.
   Slabým místem většiny rýčů není čepel, nýbrž toporo a to má Fiskar vyřešené dokonale

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 30.12.2012 17:51

Pane doktore, jak je to s rýči a jejich násadami jsme si už vysvětlili. Každý nástroj se má používat jen k takovým činnostem k jakým byl zkonstruován. Když je používán k něčemu jinému, zákonitě dojde k destrukci, nebo zamýšlený úkon nelze provést. Taky si nekájíte chléb skalpelem, používáte na to určitě mnohem vhodnější nástroj. Jestliže byste chtěl operovat s vyrýváním stromů, tak si opatřte toto. Na jiném vlákně mám umístěné fotografie, kde je možné vidět rýče, které jsou v používání více než dvacet let a mají původní násady. Ono je třeba také o nástroj pečovat. Když skončím činnost, tak s ním neprásknu do kopřiv a nehledám ho za měsíc, v kterých kopřivách leží, rezavý s provlhlou,  nahnilou a pokřivenou násadou, ale očistím a uložím pod střechu. S vlastní násadou je to totéž. Než začnu nějaký nástroj, který má dřevěnou násadu, používat, tak si ji upravím. Úprava spočívá ve vyhlazení násady a v několikanásobném napuštění fermeží, tuto ochranu je teba čas od času obnovit. Na jedné motyce mám násadu, kterou vyrobil můj dědeček, ještě dřív, než jsem se narodil a neni z ní nahnilý křivák. Na tom jiném vlákně je také kolik a jak ryji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 30.12.2012 19:23

A vy máte na zahradě tak vysoké kopřivy?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 30.12.2012 19:52

Pouze obrazně!!! Zase jeden z Chytrákova co chytá za slovíčko. Fuj!!  Můžete se na ně přijet podívat, cestu vám neuhradím, ale za každou kopřivu na mnou vdělávaném kousku půdy, kterou naleznete dostanete pětistovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 15.9.2012 13:29

Ono i Zbirovia má na můj vkus trochu podezřele nízký ceny (za ty rycí vidle chtějí 182 korun a to už v tom je zahrnutá marže obchodníka), takže doufám, že opravdu veškerý sortiment vyrábějí v ČR..

  Zbirovia se "chlubí", že je jediný výrobce ručního nářadí v ČR, pokud je to pravda, tak je to škoda - celkem se mi protiví kupovat tyto a podobné věci čínské nebo zahraniční, když nepochybuju o tom, že Česi dokážou minimálně stejně kvalitní nářadí vyrobit. A raději nechávám svoje peníze firmám tady, než je posílat někam za hranice, natož do Číny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika