Ruční secí strojek Agrozet Roudnice



rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?)
23.8.2015 6:18

Ano  - je to on

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 194.80 (?), 13.8.2015 14:25

Už toho bylo o tomto strojku napsáno hafo, tak nevím proč ho vytahujete. Je to mašinka jen na dvě věci. V době, kdy pytlík semínek stojí 25Kč a těch semínek je méně, než prstů na rukou, potřebujeme kapánek jinší secí strojky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.190 (?), 11.10.2015 0:34

Tak mi řekněte, jak s pytlíkem semínek za 25 Kč osejete 1500m2 řepy. Já si dělám osivo sám a pokud koupím řepné semeno tak ne pytlík za 25 Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 11.10.2015 4:40

Pane Baťo, je pravda, že ARS-066, je strojek, při jehož použití se s výsevním materiálem přímo mrhá. Velkovýroba má na setí strojky, kterými se seje jednoklíčkové semeno na konečnou vzdálenost, bez nutnosti jednocení a okopávek a na plochu 1ha, potřebuje jen nkolik hrstiček semene Proto si musíte vyrobit semeno sám a použít při pěstování potřebného množství řepy semeno vlastní produkce. A už je tu otázka moření, co když nemáte možnost si mořidlo opatřit a 4/5 klíčícího porostu vám lehne na hrčkovou hnilobu, nebo něco jiného. Pytlík o 150gr stojí nad 50Kč, jak velkou plochu tímto množstvím osejete daným strojkem. Fazole stojí 0,50Kč kus a pravost odrůdy neuchováte, protože sousedi pěstují jiné druhy fazolí, takže při nedostatečném odstupu, máte již následující sezonu, nějakého parchanta s neznámými vlastnostmi a když chcete mít druhově vyzkoušenou fazoli, tak vám nezbyde nic jiného, než ji jít koupit. Setí mrkve, nebo petržele, tak jak to dělali mí rodiče, nepřipadá v úvahu, to opravdu vyjde levněji chodit do hypersupermarketu. No a teď ještě šachování EU a když i naše vláda se svými úředníky zblbne, tak vás za vlastní produkci semene zavřou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.190 (?), 2.11.2015 20:23

Semeno řepy nemořím a ještě jsem za 30 let neměl problém s padáním klíčních rostlin ani s hnilobou. Navíc vámi uváděná cena nesedí. U fazolí izolační vzdálenost je asi 6 m, u hrachu 2 m, luskoviny jsou většinou samosprašné. Vyjímkou je bob - ten opyluje hmyz. Fazole jsem nekupoval v obchodě v životě nikdy, ty co pěstuji, pěstovala i moje babička - pokud si na ně pamatuji tak již v roce 1964 - byl jsem u ní na prázdninách a ta je měla od své matky. Mám taky pár druhů které jsem s někým vyměnil, protože se mi líbily. Pokud se moření týká mořím si akorát ozimou pšenici - kvůli sněti mazlavé. A to jen druh, který už není na trhu cca 50 let a množím si ho sám. Ostatní kupuji v v bývalé Osevě.Seji to secím strojem 15 řádkovým, taženým, zn. Wikov Prostějov r.v. 1920  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 3.11.2015 16:08

Přestože jsou luskoviny „samosprašné“, tak proč se u množitelských porostů vyžaduje ochranná vzdálenost mini300m. A proč keříčkové fazole červenozrnné, hrály po několika letech přesévání všemi barvami, od šedé, přes hnědou, až po černou, a proč byly v jednom hrnci tyto fazole v různém stavu uvaření, od rozvařených, až po chrupkavé. Jestli vám to nevadí a vaříte jen polévku, nebo na hustoje mi úplně šuma fuk, ale nemůže se to paušalizovat. Toto všechno nemůže přeřadit tento secí strojek do vyšší kategorie. Stále to bude mrhač semenným materiálem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 4.11.2015 10:41
Dobře, pokud se tak vyznáte v secích strojcích, poraďte jaký je vhodnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 4.11.2015 10:58

Bohužel vám neporadím, ale zkuste najít něco sám, je toho na netu dost. Ale musíte si také uvědomit, že k přesnému setí, nestačí vymakaná mašinka, potřebujete k tomu také obalované osivo. No a to v Česku nehrozí!! Nikdy nebudu vychvalovat něco, co se mi nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 4.11.2015 11:55

Jenže obalované osivo je pro mne zbytečný luxus, zůstanu u svého - jak vy říkáte "mrhače osivem" které mám v podstatě zadarmo. Tohle např Přesný secí stroj 1001-B jsou pro mě vyhozené peníze, a to je ten levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 4.11.2015 18:07

Je to v podstatě Hlohovec, mám ho, neseje, akorát velká semena, např fazole, hrách, bob, malá semena se dostanou mezi výsevní kotouč a skříň a je po setí, kdyžž jsem ho kupoval, tak stál asi 1600, možná, že byly ještě Kčs, navíc mu upadly v předním kole loukotě, šmejd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 23.8.2015 6:18

Ano  - je to on

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika