rucni nuzky Bahco



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?) 
19.11.2015 18:45

Ne, W-G mají vzdálenost rukojetí fixní. Ale ta vzdálenost mi naprostoi vyhovuje, takže patří k mým naprosto nejoblíbenějším. Což jsem tu na fóru opakovaně přiznal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 14.170 (?), 19.11.2015 19:15

Jasně, pokud je něco levné a dobré, nemá cenu měnit. Taky jsem dříve používal japonské pilky Silky. Byly opravdu vinikající. Pak jsem objevil nepatrně horší Husqvarnu za 1/5 ceny...

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 21.11.2015 9:45

Našel jsem animaci s nastavováním rozteči rukojetí.

Jednosečné nůžky mají jednu nevýhodu. Ostří je daleko tenčí. Díky tomu sice snadno prochází dřevem, ale špička nůžek je náchylná k ohnutí. Pokud jste zvyklí s nůžkami kroutit, páčit ap. tak si jednosečné nepořizujte.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.92 (?), 19.11.2015 19:54

Chcel by som sa Vás spýtať, aký je rozdiel medzi WG RS-EN a normálnymi dvojsečnými nožnicami? Ešte som nikdy nestrihal takýmto typom nožníc. Každý rez robíte s wg, alebo len silnejšie konáre? Dá sa používať aj na vinič?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 20.11.2015 7:39
Především RS-EN jsou jednosečné. Malé, lehké, s velmi jednoduchou aretací pro praváka i leváka. Stříhají snadno a lehce. Stříhám s nimi v podstatě všechno. Jedinou výhodu dvousečných nůžek vidím v tom, že dokáží ustřihnout výhon těsněji u kmínku. Vinohrad nemám, tak nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.15 (?), 21.11.2015 19:24

Bol som si vyskusat Bahco PG-M. Sice mi ich nedovolili vyskusat naostro - nedali sa vybrat z balenia bez jeho poskodenia, ale aj tak mi rukovat koncila este skor nez dlan. Az ked som odtial odisel, tak mi napadlo, ze aj bez poskodenia obalu by sa asi dali odistit, a teda par krat s nimi cvaknut. Ale aj tak to na vyskusanie nie je dostatocne, lebo ten obal dost prekaza. PX-M mi prisli trochu dlhsie, ale tiez som z nich nebol extra nadseny, musim teda este niekde najst PX-L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 21.11.2015 21:05

Bez možnosti vyzkoušet si je "naostro" je každé zkoušení nanic. Malík a malíková hrana se střihání účatní jen nepatrně, při střihu drobných větévek stylem "1000× nic umořilo osla" se nejvíc projeví to, jak sedí nůžky u ukazovákové hrany. Druhá věc je, že Vám musí vyhovovat odklon hlavy - srovnejte si vzhled Bahco P121-20-F s PX-M2. Právě na práce, kde bych možná potřeboval PX-L3 používám rád P121-23-F (EAN 7311518275648), zatímco na práce, kde by to bylo spíše na PX-M1 používám vinařské sklizňové nůžky BAHCO P123-19.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 13.1.2016 14:04

Tak jsem si zase "udělal radost" a domů dorazily Bahco PX - M2 i s náhradní čepelí v ceně. Objektivní posouzení možná dodám, až budu mít za sebou 1/2 dne stříhání. První pocity v porovnání s mými dosud nejlepšími Gardena BP 50 - velikost hlavy stejná, délka rukojetí u PX trochu kratší, rukojeti končí na hraně dlaně, tak snad to nebude problém a nebudou tlačit. Oproti Gardena chybí zářez na ucviknutí drátku, škoda. Váha PX - lehčí, hůře se otevírá a zavírá aretace. Trochu mě leká větší rozevření rukojetí při plném otevření nůžek - je to až hodně, spodní rukojeť jde až ke špičkám prstů a to mám při M2 dlaň dlouhou 20cm a vel. rukavic 10. Pocitově stříhají ale ještě lehčeji než Gardeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 143.33 (?), 13.1.2016 20:01


A mne zase urobil s PX - M2 radosť Ježiško. Zatiaľ som skúšal len "na sucho" smiley, čakám na premiéru o mesiac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 231.255 (?), 7.2.2016 19:32

Dnes som vyskúšal nožnice PX M2. Strihali veľmi ľahko, ale aj drvili konáre. Až taký nadšený z týchto nožníc nie som. Boli dosť drahé na to, aby nerobili 100 %-ne precízny rez. Strihal som len pár stromčekov, čo som vysadil na jeseň (2 broskyne, 2 mandle, 2 slivky, jabloň, višňu a Lucasa. Drvilo hlavne madle a broskyne, konce konárov boli trocha rozstrapkané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika