Postrikovac



host - 152.146 (?)
15.5.2011 14:10
Tych 2,8 by malo stacit... co bolo niekedy na trhu nepresahovalo nikdy 3 at a mnoho čín a talianov to dosahuje aj dnes. pokial je tam garantovane 5 hod prace na jedno nabitie, tak tomu co to potrebuje na pozemne rastliny, hlavne zeleninu bohate staci. A hlavne na velke plochy sklenika alebo folie kde benzinovy motor nie je vhodny kvoly exhalatom. Ak ide o SOLO tak ten ma este jednu vyhodu... spustu doplnkov a prislusenstva shodnych s chrbtovymi postrekovacni. Ked si bude vyberat chrbtovy mexhanicky postrekovac tak rozhodne taky co pracovny tlak sa tvori len v pracovnom valci objemu asi 3 dcl a nie v celom objeme nadrze. Tam sa fakt narobite stlcat 10 lt kvapaliny na 3 At to ozaj da moc prace. A este jednu dolezitu vec... ziadne uchytenie a ani pracovna paka nema byt srobmi pripevnena cez objemovu nadrz. Po case tak ci tak to bude tiect. Cize nadrz musi byt bez dier so srobami. Predidete k mokremu chrbatu. A dalsia postatna vec je moznost nastavit si trvale tlak aky vam vyhovuje podla potrieb rozptylu postreku a vydaneho mnozstva chemie. Nie vzdy sa potrebuje 4-6 at, ale postaci kludne 2at.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 110.174 (?), 28.3.2011 10:54, zobrazeno: 19806x

Dobry den, nenasel by se nekdo kdo by mel zkusenost s postrikovacem jak klasickým (na zádech a pumpování pákou) a AKU postrikovacem.

Má ten ruční dostatečný tlak?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.140 (?), 28.3.2011 18:52

Klasický zádový postřikovač je dobrá věc na jakékoli postřiky. Většina z nich má pístové čerpadlo. Je vyhovující, ale ještě o něco lepší je postřikovač s membránovým čerpadlem. To jsou mé zkušenosti. S aku-postřikovačem zkušenost nemám. Motorový postřikovač byl také vyhovující: když se stříká velká plcoha, člověk se tolik neunaví.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 15.5.2011 9:51

Ruční postřikovač membránový solo a když pumpujete pořád na 4 atmosféry, což je maximum při kterém otvírá pojistný přetlakový ventil, tak Vás za chvíli bude bolet ruka. Ale je pravda, že při takovém tlaku to pěkně rozprašuje. Stříkám cca 70 stromů a 3 tisíce metrů trávníku a když skončím tak mám dost. Ale pořád to je lepší jak posilovna :-)
Akumulátorový je o ničem. Jen jdete a máváte rukou, na zádech to vrčí a nakonec vás budou bolet nohy :-)
Ale ten cenový rozdíl je 5 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.5.2011 11:13

Nejde ani tak o cenový rozdíl, každá sranda něco stojí. Horší je, že podle údajů výrobce aku postřikovače Solo nedosahují 4 - 6 atmosfér jako ruční, nýbrž jen 2,8. To mi přijde dost málo. Ale v ruce jsem ho neměl. Zkoušel ho někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.146 (?), 15.5.2011 14:10
Tych 2,8 by malo stacit... co bolo niekedy na trhu nepresahovalo nikdy 3 at a mnoho čín a talianov to dosahuje aj dnes. pokial je tam garantovane 5 hod prace na jedno nabitie, tak tomu co to potrebuje na pozemne rastliny, hlavne zeleninu bohate staci. A hlavne na velke plochy sklenika alebo folie kde benzinovy motor nie je vhodny kvoly exhalatom. Ak ide o SOLO tak ten ma este jednu vyhodu... spustu doplnkov a prislusenstva shodnych s chrbtovymi postrekovacni. Ked si bude vyberat chrbtovy mexhanicky postrekovac tak rozhodne taky co pracovny tlak sa tvori len v pracovnom valci objemu asi 3 dcl a nie v celom objeme nadrze. Tam sa fakt narobite stlcat 10 lt kvapaliny na 3 At to ozaj da moc prace. A este jednu dolezitu vec... ziadne uchytenie a ani pracovna paka nema byt srobmi pripevnena cez objemovu nadrz. Po case tak ci tak to bude tiect. Cize nadrz musi byt bez dier so srobami. Predidete k mokremu chrbatu. A dalsia postatna vec je moznost nastavit si trvale tlak aky vam vyhovuje podla potrieb rozptylu postreku a vydaneho mnozstva chemie. Nie vzdy sa potrebuje 4-6 at, ale postaci kludne 2at.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.5.2011 15:15

Taky je mi divně, proč Solo nevyrábí akupostřikovač s menším objemem než 20 litrů. Těm malým kolem 5 litrů (Ryobi, Bl.ack Decker) příliš nevěřím, ale tahat s sebou krom váhy stroje ještě 20 litrů kapaliny mi přijde zbytečně moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 15.5.2011 16:33

Dobrý den. Pane doktore, i do postřikovače s obsahem nádrže 20 litrů dáte v pohodě méně postřiku, kolik potřebujete, ale do malého nedáte víc než se vleze. To samozřejmě víte. Aku postřikovač SOLO je určen hlavně profesionálům, kteří potřebují skutečný výkon. Sám mám sice asi nějakou Čínu aku, ale taky má obsah 15 litrů a už bych jej neměnil.  Prostě to i plné dáte hravě na záda a zbytek za Vás dělá stroj. Nedávno jsem stříkal zatravnění mezi stromy, takže to chtělo jen nabitou baterii, kvalitní herbicidní trysku a herbicid. A zbytek bylo jen chození podél řad bez nějakého pumpování. Stříkal jsem s ním i pilatku na menších stromech, jen to chtělo jinou trysku. Postřik 125. stromů byl hotový zhruba za hodinu. No a když jsem jej používal ve sklenících, tak žádný zápach ze spáleného benzínu a klid. Měl jsem totiž dřív i motorové SOLO. Zdravím Vás Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.5.2011 16:48

To je vlastně pravda. Obvykle potřebuji postřiků méně, protože nikdy nestříkám současně celou zahradu. Pár broskvoní proti kadeřavosti, meruněk proti spále, pilatky na švestkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.209 (?), 6.6.2011 22:28

Doporučíte postřikovač? cca 5litrů, spolehlivý, výhodou by byla možnost použití v domě-impregnace Bochemit, případně penetrace stěn (malování už neočekávám. děkuji

Solo 473d už se mi zdá moc velké, ale co zvládne?a tlakuje se celá nádoba a nebo jen ta menší nádobka uvnitř? u prodejce nevěděli skoro nic-krom membrány, natož o menších typech 461 a nebo tryskách... to už v hobbymarketech jsou podle nich prodavači a ne jen dokladači!!!

M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 137.160 (?), 1.9.2011 20:56

Zdravim, 473d som pred par dnami kupil. Striekal som s nim zatial iba raz, ale tesim sa na dalsi postrek :D tlakuje sa len mala nadobka, membrana zvlada aj hustejsie kvapaliny a aj s necistotami (ktore by mohli nicit piest).  Myslim, ze spolahlivy je, vyzera byt kvalitne spraveny. Ked si spomeniem na oranzovy postrekovac od G. tak sa mi chce plakat. Trosku iny level. Mensie budu takisto v poho si myslim. Pri tomto vam odpada skladanie z ramena a tlakovanie (pripadne nosenie v ruke). Na chrbte je to pohodlnejsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika