Plecí rukavice



host - 71.159 (?)
3.1.2009 10:32

Tie gumenné nepoužívam, lebo sa mi potia v nich ruky a keďže mávam exzém, nie je to nič pre mňa, ale skúsim rukavice z posledného príspevku, avšak ešte som ich nevidela - také čo majú pogumovaný aj prvý článok prsta. Sú dostať aj v Baumaxe alebo Hornbachu? Ďakujem, Dana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kunc - (6) - 57.46 (?), 2.1.2009 17:46, zobrazeno: 7693x

Pro pletí drobných plevelů si můžeme ušít speciální plecí rukavici. Šijeme ji z tenké prodyšné látky a v místě ukazováčku a palce vylepšíme tenkou kůží. Jde o to abychom měli v rukavici dostatečný cit. Rukavice má volný jen ukazováček a palec což pro pletí postačí a značně se tím zjednoduší střih. V takové rukavici se nepotí ruka a může být vyrobena i pro děti. Míru na ukazováček je nejvhodnější si určit tak, že si nejprve ušijeme zkusmo návlek na samotný prst a podle něho přesně střihneme látku na vlastní rukavici. Zdraví Kunc.

Plecí rukavice
Plecí rukavice
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.159 (?), 2.1.2009 18:02

Snaď to vykúšam, lebo s plecími rukavicami mám problémy. Zničím ich za sezonu až -až. Hlavne keď ženské pokolenie má trochu dlhšie nechty, tak ich zničím za jeden deň. Kupujem ich v predajnich so záhradkárskymi produktami a nie je to lacný špás, sú jemné a vždy ich zničím na ukazováku a prostredníku. Takže asi začnem šiť. Ale aj tak mám strach, že ten šev to nevydrží. Takže, niekedy tplejem aj bez rukavic, ale to potom ruky vyzerajú hrozne., aj keď ich nakrémujem. Ďakujem za námet. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 80.19 (?), 2.1.2009 18:51

Nápad to asi není špatný, ale... Dříve jsem používala látkové rukavice. Když jsem ale plela nebo se "hrabala" v zemině kvůli sázení, setí atd. dostala se mi po chvíli půda stejně i přes rukavice za nehty a někdy se i pěkně "zažrala" do kůže na některém z prstů. Kvůli tomu, že občas potřebuji být i "za dámu" a nebýt jako čuně- přestože jsem neustále ruce drbala, mazala-začala jsem používat normální gumové rukavice na úklid. Ze začátku jsem trpěla "mokrem" z tepla, z potu, ale pak jsem začala používat 2-3 rukavice na střídačku. Když se jedny zevnitř zamokří, vezmu druhé, případně třetí a střídám je. Teď mi nehty úplně v pohodě zůstanou neulámané, nalakované a kůže na prstech bez začernalých "cestiček". Jinak další práce dělám raději bez rukavic. Ale to vše je asi u každého dost ovlivněno tím, jak se cítí pohodlněji. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.1.2009 18:58

Já používám látkové rukavice, které jsou ze strany dlaní až k prstům pogumované. Někdy to ale bez rukavic nejde a pak přijde na řadu kartáček a mýdlo.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 2.1.2009 19:22
Pokud myslíme stejné, tak už stojí v Baumaxu 150,-. Ale dokud není vedro, jsou super.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.168 (?), 3.1.2009 0:19

Loni jsem objevila v ZZN pletené rukavice, které jsou pogumované přes celou dlaň a prsty a ty jsou pogumované po první článek i z horní části rukavic. Jsou v různých kvalitách a jemnosti, či hrubosti. Cena se pohybuje od 35,- do asi 80,- podle kvality. Ty nejlevnější mi vydržely přes celou sezonu a používala jsem je denně. Na rukou a nehtech, které mám tvrzené gelem, nebylo vůbec poznat, že pracuji na zahradě. Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.159 (?), 3.1.2009 10:32

Tie gumenné nepoužívam, lebo sa mi potia v nich ruky a keďže mávam exzém, nie je to nič pre mňa, ale skúsim rukavice z posledného príspevku, avšak ešte som ich nevidela - také čo majú pogumovaný aj prvý článok prsta. Sú dostať aj v Baumaxe alebo Hornbachu? Ďakujem, Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 3.1.2009 22:04

Flora Speciál - speciální rukavice pro práci s trny od firmy Vileda jsou v Baumaxu za 150,-Kč je to dost, ale jsou skvělé i na růže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 8.1.2009 6:24

Takové používám, prostě staré kožené, nemá to chybu. Občas je vyperu v ruce a po uschnutí trochu nakrémuji, aby nepraskaly. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika