Pákové nůžky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?) 
26.12.2015 11:19

Nejsilnější větve ustřihnete s pákovkami, co mají hákovou hlavu. Ale ty nejsou pro pohodlné stříhání tenčích větví těsně nad průměrem pohodlným pro nůžky jednoruční. Já osobně používám a i Vám doporučuji mít sadu tří nůžek. První jednoruční pro průměry papírově do 25 mm, prakticky do 20 mm. Druhé pákovky převodované single_step (Např z Lidlu nebo Tesco) papírově do 45 mm prakticky do 4 cm. Nakonec si kupte ty s hákovou hlavou. Tam se stříhá od toho co už není pohodlné s single_step až do průměru, co háková hlava dovolí. U Fiskars matou s tím, že část sortimentu jednokrokových (single_step) označují typem převodu (např. PowerGearSteel L98).

Jsou i nůžky s cvrčkem (více_krokové jako třeba PowerStep). Z hlediska převodů jsou náchylnější na zničení přetížením. Ty jsou dobré jen do podmínek, kdy nemůžete tolik rozevírat držadla a děleným chodem nahradíte rozevření na 80° třemi kroky s rozevřením na 30° či 4kroky po 25°. Já osobně mám na takovéto stísněné podmínky radši tu skládací pilku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 148.18 (?), 3.12.2016 20:43

Koupil jsem Felco 231. Stříhají s převodem větve do 40 mm. Zatím naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 3.12.2016 21:22

Fiskars 112470 opravdu ustříhnou 50mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.190 (?), 4.12.2016 6:11

To se nedá takto posuzovat.V rukách by měl mít člověk něco jako momentový klíč.Když cítí dostatatečný tlak a bere ho jako maximální, tak by měl přestat a pootočit nůžky.Nespoléhat, že nůžky jsou do prům.50mm a zničit je.Každé dřevo je jiné.   I 40mm je někdy dost.

recenze-na třetí použití PVC prasklo,  nebo- konec rukojeti je z plastu(zlomil se při 3 práci na zahradě.

Taky si mysleli že to musí vydržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 4.12.2016 8:37
Pákové nožnice sú skvelá vec (ja mám Bahco), ale na 5-centimetrové konáre už radšej použijem pílku. Rez ňou je aj presnejší. Navyše vo výške napr. na rebríku keď máte v oboch rukách pákovky to nemusí byť najbezpečnejšie. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 4.12.2016 9:36

ve všem s vámi souhlasím. Na silné větve užiji nůžky až na zemi při rozstříhání na menší kusy pro králíky. Navíc těch 5cm už chce opravdu kolmý střih.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 4.12.2016 9:48
("...chce opravdu kolmý střih..."). Presne tak. A ten sa nie vždy dá pákovkami "nasadiť". Spraviť to na konárový krúžok je potom často nemožné. Druhá vec je, že strom by sme si mali tvarovať tak aby 5-cm konáre už nebolo treba dávať preč. Ale niekedy treba... Ešte k tej kombinácii rebrík-pákovky: raz som bol neopatrný pri prekračovaní na vrchole vysokého rebríka, nožnice sa mi v jednej ruke roztvorili a skončilo sa to hlbokou reznou ranou na predlaktí. Až vtedy som si uvedomil, aké je to ostrie ostré :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.12.2016 21:05

Nevím, mám taky pákové nůžky, ale na stromy jsem je nepoužil nikdy. Dobré jsou na prostříhávání keřových rybízů, Lísek, přerostlých zlatic a ostatních ikrasných keřů. Ale na ovocné stromy? Dobrá pilka a kvalitní nůžky do ruky udělají práci stejně rychlou a mnohem čistější. 
   Přiznám se, že do korun vyšších stromů se mi už lozit nechce a tak stále častěji využívám teoleskopických nůžek a řetězových pilek na tyči. Ty sice nejsou o nic šetřnější než pákovky, ovšem pracují ve výšce. Ale to, kam dosáhnu pákovkami, přece zvládnu z první šprušle štaflí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.109 (?), 4.12.2016 21:25
Pákové nožnice určite nie sú "páteřním" nástrojom ktorý používam pri reze, ale svoje miestečko na slnku si nájdu. Jedna vec je dosah vertikálny (tam mi rebrík pomôže), druhá vec dosah horizontálny, keď mi trebárs pri štvrťkmeni chýba na dosiahnutie rukou s nožnicami do hĺbky koruny práve tých pol či trištvrte metra. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 5.12.2016 6:52

Na zvýšení postavy o jednu šprušli stačí schůdek. Ideální je basa od piva.

Na práci ve výšce kam těsně nedostanu jsem si vyrobil pracovní chůdy. K obrácenýn kbelíkům jsem přišrouboval boty.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika