Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 149.16 (?)
25.6.2018 19:45

Rýče na kterých jsou kila barvy, nezačištěné svary a tuleje přivařené, tak, jak je na vašm odkazu, stojí tak za starou belu. Z rýčů na našem trhu můžu částečně kladně hodnotit Mac Hook. Mám s ním poryto více než 900m².

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
                     
host - 139.147 (?), 6.11.2015 9:19

Spousty zcela spokojený uživatelů rýčů od známé firmy... a ze se prakticky nikdo z nich nezucastnil ankety -ani letos ani vloni- kolik toho vlastne ryje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.146 (?), 6.11.2015 9:57

myslím, že nespokojení jsou Ti, kterým se nelíbí a pán, který si nevhodně koupil krátký, případně, když někdo koupí odlehčený hliníkový a chce po něm těžkou práci. Ostatní jsou spokojení. Tento rýč používám celoročně. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 6.11.2015 11:30

Problém vidím v tom, že Xact delší rýč nenabízí narozdíl od předcházejících modelů, které byly o 5-7cm odhadem delší. Měřím málo přes 180 cm a "Lko" je pro mne pocitově krátké. Na rytí měkkých záhonů je fajn i když se záda musí víc ohýbat, ale na hloubení jam pro stromky v tvrdé, suché a kamenité půdě si beru raději ten starý špičatější. V celoročním užívání problémem není - rýči to je jedno, jestli je horko, nebo zima.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 6.11.2015 12:05

yes, nádherné zátiší u dvou áček, borůvčí, houpačka, v koruně ptáčekwink. Tam by se to věšelo-myslím prasátkocheeky. Na obrývání trávníku, na vytvoření rámce záhonu-ů na bývalé loučce se mi nejlépe osvědčila pilka ocaska-podle latě, provázku, šablony-či jen tak, od oka. Pak už jde loupat-dělit drny rýčem, lopatou nebo motykou-jak kdo chce... S.P.,Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 6.11.2015 10:04

JJ, je to tak. S pousty spokojených, ale nikdo z nich se nepochlubil, že ryje jen pět až možná pětatřicet metrů čtverečnich a že to vypadá, jako by to prošel divočák, opravdu tím myslím prase divoké. Mám sousedy, kteří mají záhonky o celkové výměře po cca pětatřiceti metrech čtverečních, oba mají ten ergonomický, perfektně vyvážený rýč, který mají viset již značně zkorodovaný v kůlně na hřebíku, těch pětatřicet metrů čtv. si nechají poorat traktorem, já by řekl, že to vypadá na tak malé ploše, opravdu, jako po divočákovi, nemají rohy, nemají zakončené souvratě oboráním, mají poničený trávník okolo a vyjeté koleje včetně několika rýpanců pluhem, protože hydrauliku tvořil brouk Pytlík, ale, opakuji ale, v hospodě mají co se týče rytí, nejvíc řečí. Ještě by bylo velmi vhodné vědět, jak se vyvažuje nástroj, kolem kterého je tady tolik informací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 19.11.2015 13:58

rok zhanam obycajny ryl a neda sa zohnat, tak ako nebolo mozne zohnat obycany praci prasok a dalsie obycajne tovary... vsetci predavaju len neobycajne, zazracne vyrobky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.16 (?), 25.6.2018 19:45

Rýče na kterých jsou kila barvy, nezačištěné svary a tuleje přivařené, tak, jak je na vašm odkazu, stojí tak za starou belu. Z rýčů na našem trhu můžu částečně kladně hodnotit Mac Hook. Mám s ním poryto více než 900m².

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.229 (?), 9.11.2015 13:37

pravidlo č.1 naučit se rejt a potom můžu debatovat vo kvalitě to je jako mám od včera řidičák a hned si koupím Porsche za mega

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.175 (?), 23.2.2017 23:20
Asi je jasné, že si každá liška chválí vlastní ocas.My máme rýče oba, jak fiskars, tak poctivý železný po otci, tchyně má navíc fiskars teleskopický.Rozhodovat se pro koupi rýče, tak vyhrává ten náš fiskars bez teleskopu, u něj se mi nepozdává ta vůle, ale dávám mu druhé místo.Původní rýč už nikdo nepoužívá, jednak se u něj zlomila několikrát násada, jednak je těžší a práce s ním je vážně obtížnější.Ale na druhou stranu-kdo má 2 m záhonku, ten to nemusí řešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.70 (?), 7.9.2017 13:45

Tak už aj ja som majitelom rýľu fiskarsu. A hneď poviem že štastným... Trebalo ho síce nabrúsiť, ale to je pochopiteľné ... Ide to s ním výborne a hneď som aj vyklčoval pár starých kríkov čo sa mi roky nechcelo. Dokonca som s ním vykopal jamu na trativod a to bez večšej námahy. Tá ergonómia je neskutočne dobre navrhnutá. Podotýkam že sa jedná o rýľ číslo 131410.

fiskars 131 410
fiskars 131 410
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika