Obyčejný rýč vs. Fiskars



pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?)
19.3.2014 8:22

Měl někdo v užívání níže dva uvedené rýče? Cenově jsou témeř shodné, ale rád bych se dozvěděl nějaké praktické zkušenosti.

Rýč Fiskars špičatý ErgoComfort

Rýč Fiskars špičatý Ergonomic

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
               
host - 45.123 (?), 29.11.2013 12:52

Ty mám také a nedám na ně dopustit.

J.S.

PS: V půdě, která se lepí víc, než je zdrávo, jsou nenahraditelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 25.11.2013 13:09

Mě by zajímalo, jestli už máte zryté a kolik m2 nebo arů (hektarů) Vám ještě zbývá.wink Jaký rýč používáte je patrno z Vašich diskuzních příspěvků.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.196 (?), 6.12.2013 23:35

Poryté i poorané by bylo. Rytou výměrou jsem se již pochlapil. Mne by spíš zajímalo, kdo kolik rýčů koupil, jakých a kolil jich polámal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.16 (?), 7.12.2013 10:40

Ještě je třeba rozebrat následující. Jak již bylo někde výše zmíněno – je třeba si vyjasnit, co je spade a co shovel. V obchodech mají většinou jen rýče, které mají plochu čepele vzhledem k násadě skloněnou pod různými úhly. Lopata u nich je to co má plochu čepele jako menší psací stůl. Americký výrobce na svých stránkách jasně ukazuje co je co a český prodejce, úplně klidně udělá z lopaty rýč, je to matoucí, ne-li přímo trestuhodné. Měl by se přesně držet názvů nástrojů a jejich popisu, kde by se ještě dala vytknout chybějící informace o velikosti čepele. Ten výrobce je zde. Prodejcem v ČR je A-Beta s.r.o..
Prodejce vede pod názvem Rýč Zahradní D-Grip Sklolaminát zboží s kódem S600D.
Nyní si rozklikněte na úvodní stránce výrobce rámeček Roun Point Shovel, a zjistíte co pod stejným kódem S600D vede výrobce. Nechtěl bych provádět kulivaci, ani na ploše desti metrů čtverečních takovým nástrojem a způsobem, který je na přiloženém obrázku. V případě, že chci kultivovat do hloubky délky čepele, tak nástroj nelze ani jinak držet a mít jiný postoj.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 19.3.2014 8:22

Měl někdo v užívání níže dva uvedené rýče? Cenově jsou témeř shodné, ale rád bych se dozvěděl nějaké praktické zkušenosti.

Rýč Fiskars špičatý ErgoComfort

Rýč Fiskars špičatý Ergonomic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.27 (?), 5.4.2014 8:03

Tak zrovna tak, jako na obrázku ryju já v 73 letech. Stojím jako svíce a záda nebolí. Ryju zúženou lopatou. Někdy přidám její foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.75 (?), 21.4.2014 9:15

Na tom obrázku je skrčenec, který má obavy, aby nespadl na čumák. To jen proto, že používá k rytí to co mu vnutil obchodník. A nevykládejte nikomu, že vás u rytí nikdy nic nebolelo, už proto že jste staršího vydání a určitě nemáte trvalý tréning. Každý kdo tady tvrdí že ho nic nebolí tak lže. O tom lhaní měl doktor Plzák, pěknou větičku, kterou dosti často používal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.18 (?), 21.4.2014 10:25

Když jsem ryl rýčem v předklonu a v předklonu zdvihal zem, abych ji otočil, vždy mě bolela záda. Když při rytí stojím jako svíce, jsou záda v pohodě. Jak uvádím, při rytí zůženou lopatou není zrytí tak dokonalé jako rýčem, ale ve výsledku jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.125 (?), 21.4.2014 17:36

Aby vás nic nebolelo a mohl si lehnout, tak vyzkoušejte toto:  Vrstvený záhon

Další varianta klasického zahradničení bez rytí je taková, že záhon poté, co jej na podzim vyplejete, pokladete lepenkou nebo nepotištěným papírem, který důkladně pokropíte, aby byl mokrý. Na papír pak můžete vrstvit kompost, posečenou trávu a podrcené listí v několika opakujících se vrstvách do té doby, než bude výška pokrývky na půdě činit přibližně 15 cm. Vše přes zimu zetlí a na jaře bude půda připravená k osetí či osázení. Na podzim je pak vhodné prohrábnout záhon vidlemi a celý postup zopakovat.

Je to z „českých nápadů“. Správný malý český člověk má levé ručičky, vymýšlí různé zhůvěřilosti, aby náhodou nechytil nějaký mozol, nic ho nebolelo a neustále se válí někde na pláži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 17:50

Teď je otázka, co dá víc práce. Jestli porýt záhon nebo pokládat lepenku, kropit ji, navážet posekanou trávu, listí, kompost. Když se podívám, jak vypadá na jaře povrch hromady kompostu, kam jsem na podzim navezl shrabané listí, tak do toho bych tedy semínka vysévat nechtěl.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika