Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 64.236 (?)
24.11.2013 21:47

Musím se usmát - děkuji za návody, ani nevíte, co bych dala za to, kdyby to šlo takhle uskutečnit laughlaughlaugh.

Taťka je na zahradě celé dny a provést tam něco bez jeho přítomnosti je tudíž nemyslitelné wink.

Vzít ho do obchodu je možná dobrý nápad, ale odpověď by zněla, k čemu by mi byl rýč blush...práce dělí striktně na mužské... a nějak s ním v tomto ohledu nejde hnout. Ani nevíte, jak šílím, když leze po žebříku a čistí okapy (jezdíme za ním většinou jen o víkendu), bránuje políčko tak, že se sám zapřáhne, brambory vykopává rycími vidlemi ručně, samozřejmě většinou v tom největším vedru a od rána do večera v kuse, pak je třídí, tahá v plných kbelících ke sklepu apod...

Jsme samozřejmě rádi, že je takhle akční... mají to v rodině i jeho další 3 sourozenci yeswinkyes, jen tuhle náturu občas nechápu... jak jsem já osobně ráda, když část věcí u nás doma u dělá dcera heart a vůbec nemám potřebu to dělat sama angel. Zřejmě jsem se nepotatila laugh.

Jinak samozřejmě díky za všechny rady... já už to nějak vykoumám. 

Každopádně půjdu omrknout nějaké typy do obchodů... mám v merku i malé železářství, kde by mohli mít v nabídce i jiné věci než velké hobby obchody. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.176 (?), 27.12.2012 23:20

Tak zhruba třičtvrtě hodiny před koncem svého termínu jsem svůj slib splnil. Nauku o zdělávání země jsem zveřejnil na novém, stejnojmenném vlákně.

Doufám, že budete spokojený ;-).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.242 (?), 28.8.2013 9:33

titanový rýl za 500 kc t.j.  20€  tomu nemožete verit ani sám. Samotný materiál je drahší, ako predajná cena, takže je to nádherný podfuk!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.236 (?), 24.11.2013 13:21

Můžu se zeptat, který z těchto 3 rýčů vybrat? Fiskars 131411, Fiskars 131921, Fiskars 131410

Děkuji.

Na zahradě máme spíše jílovitější půdu, občas s kameny.

Na záhonech je to pak půda samozřejmě mnohem kvalitnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.11.2013 13:53

blush fiskars vs. fiskars...

131410 mám a jsem s ním spokojen.

Na práce pro které je určen 131411 mám lepší od Bahco.

Pro 131921 se koukněte po levnějších napodobeninách od Hecht 2227 nebo TORO. On se kvůli nim už začíná stírat cenový rozdíl mezi obyčejnými a značkovými ergonomickými rýči. V době založení vlákna stál Fiskars i přes 2tisíce a v akci kolem 1856,-Kč. Když obyčejný stál od 80,- do 160,-, tak mnozí neměli potřebu tolik investovat. Nyní si posuďte sám.

V zásadě jste volil správně ze špičatých modelů pro těžké půdy s kamením. Pokud však kamení je málo a občesné zarytí "o půl kamene vedle" nebude zdržovat, můžete volit i z rýčů s ostřím rovným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.236 (?), 24.11.2013 19:58

Zatím moc děkuji za rady... rýč není pro mne (jsem "jen" ženská cheeky),ale na Vánoce pro taťku, případně na následné narozeniny yes.

Taťka bude mít 75 let a jeho nejoblíbenějším nástrojem při zpracování půdy jsou přeci jen rycí vidle, ale ty má dvoje... samozřejmě úctyhodného stáří.

Mám vybránu už i sekeru X17, zahradnické nůžky jsem objednala Felco 5...nad rýčem váhám. Chceme na jaře začít dávat trošku dohromady zahradu, což bude zahrnovat i vyrývání dřevin, které tam zakotvily před lety tak nějak bez našeho přičinění wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.131 (?), 24.11.2013 20:41

Jsem o chloupek mladší. Přál bych si rycí vidle a zahradní rýč od firmy Clarington. Je to bytelné náčiní, vyrobené z jednoho kusu oceli. Na jejich videích je vidět, jak ho vyrábějí a jak se dá zatěžovat. Ty posvařované kousky plechu jsou míle pozadu. Taťku s likvidací dřevin raději neobtěžujte a ani se mu o tom nezmiňujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.236 (?), 24.11.2013 21:18

Poslední větu nechápu, ale budiž laugh.

Předpokládám, že Vámi doporučované nářadí se u nás běžně neprodává - pokud vůbec.

On si taťka bude vše stejně rýpat svým starým nářadím wink,ale třeba přijde čas, kdy si bude chtít práci ulehčit yes...zatím to však ale nevypadá.

"Zahrádku", či spíše menší políčko ryje pomoc pomocí pluhu s vrátkem... a samozřejmě se s tím pluhem tahá jen on (ostatní nemají šanci).

Teď se můžu vrátit k Vaší poslední větě... provést vše dle Vaší rady, tak mě "zabije".

Nicméně, podívám se tedy po rýčím v reálu a pak ještě mrku na net...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.11.2013 21:30

V tom případě vemte tátu do kamenného obchodu a nechte si od něj poradit, jaký rýč by on koupil vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.189 (?), 24.11.2013 21:32

Tou poslední větou, abyste ho k tomu nepouštěli a ani mu nic neříkali, teda ke klučení dřevitého potostu, jsem chtěl naznačit, že my „mladší“ se strašně rádi do všeho hrneme a myslíme si, že Bůh ví co ještě zvládneme. Raději to udělejte bez jeho přítomnosti, určitě uděláte dobře, ikyž se táta bude katit, bude to jen pro jeho dobro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.236 (?), 24.11.2013 21:47

Musím se usmát - děkuji za návody, ani nevíte, co bych dala za to, kdyby to šlo takhle uskutečnit laughlaughlaugh.

Taťka je na zahradě celé dny a provést tam něco bez jeho přítomnosti je tudíž nemyslitelné wink.

Vzít ho do obchodu je možná dobrý nápad, ale odpověď by zněla, k čemu by mi byl rýč blush...práce dělí striktně na mužské... a nějak s ním v tomto ohledu nejde hnout. Ani nevíte, jak šílím, když leze po žebříku a čistí okapy (jezdíme za ním většinou jen o víkendu), bránuje políčko tak, že se sám zapřáhne, brambory vykopává rycími vidlemi ručně, samozřejmě většinou v tom největším vedru a od rána do večera v kuse, pak je třídí, tahá v plných kbelících ke sklepu apod...

Jsme samozřejmě rádi, že je takhle akční... mají to v rodině i jeho další 3 sourozenci yeswinkyes, jen tuhle náturu občas nechápu... jak jsem já osobně ráda, když část věcí u nás doma u dělá dcera heart a vůbec nemám potřebu to dělat sama angel. Zřejmě jsem se nepotatila laugh.

Jinak samozřejmě díky za všechny rady... já už to nějak vykoumám. 

Každopádně půjdu omrknout nějaké typy do obchodů... mám v merku i malé železářství, kde by mohli mít v nabídce i jiné věci než velké hobby obchody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika