kosa



JIRKA.M. - (24) - 245.32 (?)
23.3.2023 20:28

Dobrý den vespolek. Se zájmem pročítám články o kosách. Zajímalo by mne zda má někdo zkušenosti s rakouskou kosou Taufelskerl. Dík za reakce JIRKA.M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 37.209 (?), 31.5.2011 23:16

A co tak si nejake vystruhat? nejaky tip na drevo a podobne? S kosou sa tiez viac menej zoznamujem, no zistil som ze mam male kosisko. Zbytocne sa tolko hrbit pri tom ked netreba. Pojde to lepsie s dlhsim preto mmam v pllane zrubat nejaky akat alebo nieco take. Poradite typ dreva? A vobec nejaky dotaz k tomu? Na zahrade mam dost veci na opracovanie, hlavne taky ten noz s dvoma ruckami co sa pritahuje smerom k sebe, neviem jak sa vola. Este po pradedovy z ukrajiny :). Kosy mam dve, avsak uz su dost uzke. Dnes som prvy krat tak lepsie naklepal kosu, a asi 6 hodin som kosil zahradu a netrebalo naklepat, akurat ku koncu uz menej bralo travu, takze najblizsie opat klepem. A to som kosil tu najhorsiu moznu, uplne malu hustu zelenu travu. Kazdu chvilku som obtahoval na prirodnom kameni Rozsutec, neskor na tych modrych syntetickych daleko hrubsich. Prekvapilo ma, ako rychlo straca ostrost na tej trave. Asi by to chcelo tvrdsiu kosu. Ta co mam je uz taka fajn hrdzava a uz aj trocha zvlnena, kedze soms a na nej ucil naklepavat :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.17 (?), 5.6.2011 23:32

Na kosiště bych doporučil jasan. Je to dřevo houževnaté a dobře obrobitelné.

Jinak tomu noži s dvěma rukojetmi se říká poříz. Naposledy jsem ho viděl požít u dědy asi před 20 lety

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 14.5.2014 20:11

Jasan, na berlíky se bere smrkový kus, ze kterého trčí větev. Rozměry a úhly jsou dávno známy, koláři to znají nazpaměť. Pokud ještě nějaký existuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.103 (?), 15.5.2014 19:38

V celé republice je tuším jeden kolář, někde na valašsku u Vsetína, tuším, že se to jmenuje Hovězí. Dělá dokonce pro Schönbrunn, takže zřejmě nemají řádného koláře v celém Rakousku, když se obracejí na Valacha. Ten by se mohl na nějaké berlíky zvysoka vyprdnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 27.5.2014 22:48

Zdravím opravdové sekáče.

KDO pozná co jsem získal za kosu. Logo kováře (cejch) je dost propracovaný-asi žádná tuctovka-a tak si dělám naděje co mám za vzácnost. Pravděpodobně po některém z dědečků. (mě je 42let)

Kolega v práci na ní zavařil prasklinu, pak jsem svár vyžíhal, pak jsem odstřihl někým špatně vyklepané ostří, obrousil,naklepal znovu a zbývá nabrousit. A mám svou PRVNÍ KOSU.

Je tenká s okrasným výklepem vlnovky. Moc sice nezvoní ale uvidíme...


detail loga
detail loga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.5.2014 23:03

Zkuste hledat Norskou firmu vyrábějící potřeby pro zemedělce (nyní převážně již hnojiva) s názvem YARA a logem normanského člunu - vikingského trojstěžníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 14.6.2015 6:57

Tak teď ještě trochu cviku hlavně levou rukou, na ní při kosení nejvíc záleží a také zapomíná..Správně posazená kosa na kosisku a cvik trávu nehrne, ale nizoučko ukrajuje.Práce "sekáče" se pozná.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andalu - (2) - 181.184 (?), 14.8.2011 8:37

ahoj, chtěla bych si koupit kosu. Momentálně na občasné sekání nespasených částí v koňském výběhu, vzrostlé trávy na místech, kam se sekačkou nejezdí, kopřiv. apod. Nevím jak dlouhou zvolit  (měřím 173cm) a jakou nejlépe. Zatím se jen dívám na netu, viděla jsem kosy za 250-300,- ale taky skoro za 1000,-  Byly zde doporučené kosy rakouské. Byla by to dobrá volba? Máte někdo zkušenost s jejich kosami? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JIRKA.M. - (24) - 245.32 (?), 23.3.2023 20:28

Dobrý den vespolek. Se zájmem pročítám články o kosách. Zajímalo by mne zda má někdo zkušenosti s rakouskou kosou Taufelskerl. Dík za reakce JIRKA.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 14.8.2011 9:22

Bych poradil jen s délkou, kupte si maximálně kosu 50 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika