Jaký drtič větví



Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?)
28.8.2009 2:09

K rozhodnutí potřebujete vědět, co budete dělat s drcenou hmotou, zda topit a nebo na mulč.Podle toho se rozhodněte, zda koupit nějáký stroj a nebo udělat.Já osobně používám na topení a občas na mulčování a tak mám štěpku 3 cm a raději jsem volil vlastní výrobu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 76.75 (?), 1.6.2009 12:25, zobrazeno: 9672x

Měl jsem štěpkovač větví Wiking, byl jsem s ním celkem spokojen, je pravda, že tenké větvičky o průměru 5 - 10 mm, s těmi si moc neporadil, vypadávaly asi 15cm dlouhé kousky. Teď uvažuji o koupi drtiče s válcovým mechanizmem a chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti a hlavně jestli existuje elektrický drtič, který dobře zpracuje zahradní odpad o průměru jak 5mm, tak i třeba 40 mm. Nadrcený materiál chci použít k mulčování a do kompostu, to hlavně. Děkuji Zdeněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ATOL - (1) - 72.91 (?), 1.6.2009 23:32

taky bych si rád přečetl nějaké postřehy... zrovna dnes jsme se o tom bavili s mojí paní... co zvolit?...jestli nožový nebo válcový?...a jaký výkon motoru?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.71 (?), 26.8.2009 20:40

Taky mám 12let ViKINK-štěpkovač a je třeba brousit nůž, stále a stále otáčet a BROUSIT!!!  Už mi odchází motor, slábne!           Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.187 (?), 26.8.2009 23:20

Zdravím

Nikdy nekupujte nožový všechny stojí za hovno zbytečná práce, my sme s ním mrdly za 5min půjčený.

Mněly sme hrozně moc větví tak sme si půjčili od profi bosch na 3 dny a jel nonstop sice 450,-Kč/1den

Vloni sme si koupily válcový respektivě si to táhne samo větev, s tepelnou pojistkou výkon 2,5KW grizzly udělal jsem spoustu materiálu ccca 100 kosů po 15-20kg štěpek za 2týdny sme ho mněli zaplacený a super.

Vezme do 8cm klády ale to je tak tak doporučujou 5cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 28.8.2009 2:09

K rozhodnutí potřebujete vědět, co budete dělat s drcenou hmotou, zda topit a nebo na mulč.Podle toho se rozhodněte, zda koupit nějáký stroj a nebo udělat.Já osobně používám na topení a občas na mulčování a tak mám štěpku 3 cm a raději jsem volil vlastní výrobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika