Fiskars



host - 0.18 (?)
18.8.2009 7:57

Fiskars není nic světoborného, zejména jejich nůžky za cca 1100,- nejsou nic moc kvalitní ocel každou sezonu je musím cca 2x přetáhnout brouskem. To se mi u 40cet let starých Sandviků nestalo. Ani si nepamatuji kdy jsem je naposled brousil. A to nemám žádný plagiát Fiskars, ale koupil jsem je u autorizovaného prodejce. To samé si myslím o sekerách - není nad sekeru po našich dědách od poctivých kovářů. Na větší ránu mám kalač 3,5kg od Zbirovie českej výrobek za 450,- a udělá víc práce než sousedovo F 2400 a hlavně do něj v kritické situaci můžu mlátit 8mi kilovou palicí a nic se mu nestane ani se neodštípne jako slavné Fiskary... Jinak není nad hydraulickou štípačku. Nechci schazovat všechny výrobky Fiskars, ale některé se mi zdají jako velká reklama a realita je někde jinde - to už je taková doba.

MF

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 0.18 (?), 18.8.2009 7:57

Fiskars není nic světoborného, zejména jejich nůžky za cca 1100,- nejsou nic moc kvalitní ocel každou sezonu je musím cca 2x přetáhnout brouskem. To se mi u 40cet let starých Sandviků nestalo. Ani si nepamatuji kdy jsem je naposled brousil. A to nemám žádný plagiát Fiskars, ale koupil jsem je u autorizovaného prodejce. To samé si myslím o sekerách - není nad sekeru po našich dědách od poctivých kovářů. Na větší ránu mám kalač 3,5kg od Zbirovie českej výrobek za 450,- a udělá víc práce než sousedovo F 2400 a hlavně do něj v kritické situaci můžu mlátit 8mi kilovou palicí a nic se mu nestane ani se neodštípne jako slavné Fiskary... Jinak není nad hydraulickou štípačku. Nechci schazovat všechny výrobky Fiskars, ale některé se mi zdají jako velká reklama a realita je někde jinde - to už je taková doba.

MF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 18.8.2009 17:59

Nechci komentovat nůžky Fiskars, jelikož je nevlastním. Mohu posoudit sekyry Fiskars a určitě bych neměnil za nic jiného. Na sekyře už jasanové poleno nechci v životě vidět...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 18.8.2009 18:25

Třebaže nechcete, schazujete..:-)),  nůžky budiž, ale jejich sekery jsou skutečně bezkonkurenční. Nicméně, srovnávat je s hydraulikou je zavádějící. Je to podobné, jako kdyby jste tvrdil, že špičková kulovnice je na nic, protože bezzákluzovým kanónem skolíte i dinosaura.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
toby - (4) - 144.83 (?), 23.1.2012 16:54

Kdybych si chtěl koupit fiskars sekeru tak si koupim x-25 nebo x-27 a ne zadny 1500 tyto sekery ze serie x jsou novější a určitě účinější.Pokrok jde s dobou :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika