Držák na pytle



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
3.1.2012 10:30

Myslel jsem sudy na vodu - takové ty zelené, co se prodávají v Hornbachu s víkem. Mají rovné, mírně skosené stěny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
beneva - (25) - 79.203 (?), 4.12.2011 20:18, zobrazeno: 13580x
Přátelé zahradníci, poraďte, prosím. Sháním nějaký držák či stojan na igelitové pytle, do kterých na jaře sypu naštěpkované větve. Vždycky mi při této bohulibé činnosti chybí jedna ruka. Buď si nastavím ohrnutý pytel a pak oběma rukama držím koš se štěpky, což obvykle má za následek, že pytel se složí a půlku koše vysypu na zem... grrr. Nebo jednou rukou přidržuju pytel, druhou rukou (a nohou) nakláním koš, který mám opřený o štěpkovač a stejně to sypu kolem, protože ztrácím na jedné hoze balanc... Nebo, když mám štěstí, mi někdo pomůže, což bývá spíš výjimka. Máte někdo něco vyzkoušeného? Díky!
Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.1.2012 14:13

Můžete použít prázdnou popelnici nebo sud na dešťovou vodu, do nějž pytel vložíte a vrch pytle přehrnete přes okraj sudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 2.1.2012 16:05

To není moc dobrá rada asi bydlíte ve městě v paneláku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.28 (?), 3.1.2012 8:23

Dobrý den. Pocházím z hospodářství a pamatuji se, že na pytlování obilí jsme měli t.zv. RUDLÍK.  Ve výšce, aby se pytel dobře zachytil, byly připevněny dva kruhy nad sebou. Jeden napevno a vrchní odklápěcí. Mezi tyto kruhy se upevnil okraj pytle a bez pomoci se mohl naplnit. Když by nebylo potřeba pytel s obsahem převážet, stačil by asi jen podobný stojan na kterém by byly připevněny ty obruče.  Promiňte, jestli to neumím moc dobře vysvětlit. Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 3.1.2012 8:31

Vzpomínam na konstrukci s dratu ktera stála u míry na chmelnici a zde zavěšen žok chele sypaly se do něj věrtele už vidím jak by napěchovanej žok někdo vyndaval ze sudu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 181.197 (?), 3.1.2012 9:13

Vyndávat plný pytel ze sudu by jistě bylo problematické, ale popelnice má mírně skosené a víceméně hladké stěny (zvlášť nová plastoá) a z té by plný pytel měl jít vyndat vcelku snadno (alespoň volně nasypaný pytel; umačkaný a upěchovaný pytel by se vyndaval asi s menšími obtížemi). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.1.2012 9:29

Plastová popelnice s kolečky a vloženým pytlem je ideální řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.1.2012 10:30

Myslel jsem sudy na vodu - takové ty zelené, co se prodávají v Hornbachu s víkem. Mají rovné, mírně skosené stěny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 3.1.2012 10:25

ja uz leta pouzivam na pytlovani brambor kruh z pasoviny na trech nohach a zevnitr prehrnu okraj pytle a zajistm svorkama z prehnute paskovinky jako kolickama na pradlo vyska kruhu nad zemi musi odpovidat delce pytle aby se naplneny opiral o zem a nevisel ve vzduchu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 3.1.2012 12:20

To je správné řešení, manipulace s naplněným pytlem v sudu bude obtížná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika