Otvor ve žlábku zeláku



host - 185.145 (?)
7.11.2017 8:02

Pokud máte dírku správně, tak její funkci/nefunkci neřešíte. Ale jsou i zeláky bez dírky, protože ji nepotřebují. Například proto, že mají vnitřní okraj žlábku výše než vnější. Je to kraj od kraje, protože regionální výrobci mají ve svém okolí převahu. Pokud jsou KUKY i Standafon z okolí hradce, tak mají zřejmě zeláky z Třebechovic nebo z Rosnice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.11.2017 8:42

nalijete vody po dírku a po položení víka hladina nastoupá maximálně po vnitřní hranu žlábku.

Tomu nevěřím. Zvýšení hladiny po položení víka přece způsobí, že voda odteče dírkou.  Pokud mají dírku milimetr - snad - nade dnem, je to prostě málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.145 (?), 6.11.2017 14:24

Pokud je dírka umístěná špatně, tak ji ucpěte...

Nevím, ale návod říká, jak nahradit dírku ryskou. Pozorný čtenář asi nepotřebuje větu, že dírka se zacpe trvale. Mne by zajímal například vhodný materiál k trvalému ucpání. Sádra, silikon, lepidlo na obkladačky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.217 (?), 7.11.2017 12:17

Mockrát děkuji za informace i za tip, jak zelák "zatáhnout". To zacpání žlábku a poměření správné hladiny, je přesně to, co jsme udělali. Jen mi pořád vrtalo hlavou, jaký má ta výpust význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.231 (?), 10.10.2019 13:47

Dobrý den, dočetla jsem se na netu, že DÍRKA SLOUŽÍ K ODTOKU PŘEBYTEČNÉ VODY Z HRNCE PŘI ZAČÁTKU KVAŠENÍ.Já jsem ji taky objevila na hrnci a zasádrovala jsem dirku.Pak jsem našla vysvětlení náhodou k čemu slouží, ale není nutná, protože jak píšete, pořád by se musela voda dolévat.U druhého hrnce úplně stejného není a hrnec je popraskaný a zelí se mi v něm zkazilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?), 6.11.2017 9:34

Dírka slouží k hrubému vypráznění žlábku od vody. Před použitím je ji třeba ucpat nějakým dřevěným kolíčkem vlastní výroby. Divím se, že výrobce "zátku" nedodává a ani se o tom nezmiňuje v návodu. Toliko z praxe. Vodu ve žlábku je dobré občas vyměnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.145 (?), 6.11.2017 14:31

Tak v tom případě má 90% zeláků dírku špatně a příliš malou. Tam je vždy rychlejší vzít houbu nebo savý hadr a žlábek vyčistit nekolika šikovnými tahy. Já dávám 5-10% roztok kuchyňské soli a ten se ve žlábku nekazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 6.11.2017 16:05

Já bych to napsal trochu jinak s těmi procenty.90% zelňáků tu dirku nemá a taky 90% tady diskutujících, včetně mně, nevědělo do teďka na co ta dírka tam vlastně je.Já to vytírám taky houbičkou a kdybych tam měl dirku, tak bych ji ucpal chlebem.Zajímalo mě to na co tam ta dirka je a taky se divím jako pisatel Miljan, že o tom výrobce nic nepíše.Při tom pátrání jsem třeba zjistil, že ten kdo užívá zrovna antibiotika, by neměl nakládat zelí, protože mu nevykyše.Ruce, pot, zelí.Tak jedině rukavice.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.145 (?), 7.11.2017 8:02

Pokud máte dírku správně, tak její funkci/nefunkci neřešíte. Ale jsou i zeláky bez dírky, protože ji nepotřebují. Například proto, že mají vnitřní okraj žlábku výše než vnější. Je to kraj od kraje, protože regionální výrobci mají ve svém okolí převahu. Pokud jsou KUKY i Standafon z okolí hradce, tak mají zřejmě zeláky z Třebechovic nebo z Rosnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 7.11.2017 11:01

Všechny oba tři zeláky co mám a čtvrtý co už nemám žádnou dírku neměly. Tady o tom čtu poprvé. asi nějakej zhoršovák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.137 (?), 7.11.2017 18:35

Je velká chyba kupovat něco takového z druhé ruky, když sám původní majitel nevěděl k čemu je hrnec určen. Vypadá to tak, že na zelí to nebude. Jedinou správnou odpověď vám může podat výrobce, pokudd neni na dně zvenčí, tak se asi nedohledáte. Podle obrázků není žádný výrobce, ale celá řada různých nabídek z druhé ruky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika