Okurkové rozjímání



host - 223.233 (?)
25.7.2013 20:33

Dík za odkaz, to neznám, někdy si to opatřím. Ale to není to, co jsem měla na mysli. Bylo zde před rokem diskuzní téma, kde si přispěvatelé sdělovali svoje recepty a zkušenosti se zavařováním okurek a to zde teď nemůžu najít. Milena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 7.8.2012 22:23

no to s Vami suhlasim, niekedy - ked ponukam zeleninu ludom, ktori ju bezne kupuju len v supermarkete a mali by mi vlastne ruky bozkavat, ze im ponukam zadarmo zeleninu v takmer biokvalite - si pripadam, akoby som im nukala smradlave maso...  lenze - ak je v pytliku milion semienok (aj ked pytlik pouzivam po kuskoch 3 sezony) a mne ich milion vzijde, je mi luto sadenicky nevysadit... a tak mam 50 kalerabov, aj ked viem, ze realne ich viac ako 10 nepouzijem... a tak je to s kazdou zeleninou...  adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 8.8.2012 1:56

Ale já to mám v rodině: Jeden jí jen nektarinky a zelená jablka, druhá nemá ráda meruňky a nejí švestky, než maliny tak má ona i vnuk raději jahody a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Jen rajčata mají všichni rádi i nejmladší vnučka co má jeden a půl roku. Zatím jí jen ta supermarketová, ale doufám, že ji postupně převedu na lepší.

     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 223.4 (?), 8.8.2012 6:13

Děkuji za pěkný článek. Jsem na tom podobně. Dělám to ráda, i když okurky jím hlavně čerstvé. V mikrovlnce jsem zavařovala 2 roky, je to rychlé, ale okurky jsou příliš tvrdé. Možná jsem měla mikrovlnit delší dobu. Kde se dá koupit znojemský macerát a je fakt dobrý? Ráda zkouším nové věci. Letos už to nestihnu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.233 (?), 25.7.2013 19:57

Hledám zde téma o zavařování okurek, které jsem vloni pročítala. Byl tam i recept na originální Znojmia okurky od zasvěceného pamětníka, který vlastnil i jakýsi macerát na kořenění. Jenže letos tu diskuzi nemůžu najít, skoro mám pocit, že byla odstraněna. Nebo se pletu? Dokážete to někdo najít?  Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 25.7.2013 20:03

šlo to najít     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.233 (?), 25.7.2013 20:33

Dík za odkaz, to neznám, někdy si to opatřím. Ale to není to, co jsem měla na mysli. Bylo zde před rokem diskuzní téma, kde si přispěvatelé sdělovali svoje recepty a zkušenosti se zavařováním okurek a to zde teď nemůžu najít. Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.7.2013 21:28

Admin to přesunul na kulináře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.7.2013 21:32

Je to  tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.233 (?), 25.7.2013 22:01

Ano, to je ono enlightened, v kulinářích mě nenapadlo hledat. Moc děkuju.  Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 26.7.2013 10:18

S okurkama byla dřív svízel. Dozrávají postupně, takže najedenkrát sklidím sotva půl košíku. Na to, abych naráz naplnil zavařovací hrnec dvěma řadami bych buď musel pěstovat příliš mnoho sazenic, jejichž úrodu nelze spotřebovat nebo zavařovat 1x za 3 týdny a to by se okurky zkazily. Problém loni vyřešily dvě technologické změny:
1. Naučil jsem se zavařovat v mikrovlnce (vejde se tam 1-7 sklenic). Je to rychlé a jednoduché.
2. Místo čištěmní zeleniny, počítání kuliček koření a vaření nálevu liju do sklenic vodu z vodovodu a přidám štamprli přípravku OKURKOL. Zavaření několika sklenic tak představuje 5minutové zdržení při přípravě večeře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika