Kysané zelí



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.53 (?)
21.11.2009 20:54

Rovná lžíce soli odpovídá asi 14g. Já dávám toto množství na 1kg zelí. Dobrá je také naložená kedlubna Gigant. Pěstování této kedlubny a její skladování je snazší než u zelí a náhrada je ve výsledné chuti téměř rovnocenná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 27.12.2008 15:05

Pokud zelí nechutná dobře, je asi otázka jeho dalšího skladování a konzumace vyřešená. Pokud tedy nejde pouze o horní vrstvičku vyčnívající z láku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.199 (?), 6.2.2009 22:48

sandy

           Má někdo zkušenost s nakládáním červeného zelí.Zkusil jsem letos poprvé cvičně 5 kg.Chuťově není špatné, ale nezměklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.194 (?), 14.2.2009 1:21

A to jako má změknout?Víte co Vy vlastně chcete?.Tak to máte tvrdé?Buďte rád jak Vám změkne tak je to víte kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.44 (?), 14.2.2009 8:29

Myslim, ze uspech je, ze se Vam podarilo nalozit bez vyraznych zavad. Moudre knihy uvadeji, ze s cervenym je problem. S tou tvrdosti neni problem si poradit, syrove pokrajet, varenim by zmeknout melo. Mate zaklad pro pristi sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.44 (?), 14.2.2009 8:37

Nejspise to bude odrudou, typem, jak uz nekdo psal. Pokud neni zmenene v chuti, jinak je to jina zavada. Podle mne nejcastejsi chyba se dela tim, ze zeli kvasi v moc teplem prostredi. Osvedcilo se mi kvaseni v chladne mistnosti (predsin, chodba). Pokud je v keramickem zelnaku, nesmi nikdy vyschnout voda v zlabku. Staci jedine vyschnuti a je hotovo. Jeste musim jesitne dodat, ze letos se nam povedlo excelentne. Sice jsme trochu vic solili, ale neni to na zavadu, bylo to znat pouze zpocatku, ted je vyborne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 14.2.2009 10:15

Já si koupím asi tříkilové zelí /i nyní/, nakrouhám /nastrouhám/, přidám 1 rovnou lžíci soli, nakrájenou cibulku, špetku kmínu, kdo má, tak lžičku hořčičného semínka. A našťouchám do pětilitrové lahve, navrch mikrotenový sáček a mikrotenem povázat láhev. Nechat v teple a za týden máte zelí, no mňam. Ale v teple nevydrží dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.53 (?), 21.11.2009 20:54

Rovná lžíce soli odpovídá asi 14g. Já dávám toto množství na 1kg zelí. Dobrá je také naložená kedlubna Gigant. Pěstování této kedlubny a její skladování je snazší než u zelí a náhrada je ve výsledné chuti téměř rovnocenná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.196 (?), 19.12.2009 15:11

Zelí vykysalo v kuchyni pod stolem a chutná ukázkově, můžu plastový sud se zelím nechat ve sklepě paneláku-teplota kolem 12-14°C nebo ho musím sterilovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.175 (?), 20.12.2009 10:15

Zelí kvasím v 5l sklenici. Škoda, že se dnes asi už neseženou, jsou jen 4l. Nevím kolik zelí máte, ale já bych ho přeložil do 0,7l sklenic a část, kterou bych do 3 neděl nespotřeboval, zasterilizoval. Sklo je na rozdíl od plastů inertní materiál. Proto nenl-li kameninový zelňák, raději používejte sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.16 (?), 7.10.2012 15:20

Já osobně přidávám do zeláku, do každé vrstvy 3 až4 kolečka křenu.

Vrstva je tak 5cm. Vydrží mě klidně dva roky za podmínek uchování ve sklepě (8-10 stupňů C) , kontrola zaplavení lakem a uzavřenosti nádoby (nálev převařené vody okolo víčka zeláku.

Dítě Jaroslav 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika