Plíseň v mulčovací kůře



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?)
13.10.2008 7:08

Od r. 2002 používám na zahradě drtič větví, kterým jsem každoročně vyrobil (a rozvezl ke keřům) takové 2 kolečka drtě ročně.

Od r. 2005 pozoruji po zahradě zvýšený výskyt hub - právě v tuto dobu, z těch které poznám, třeba václavky. Houby se však vyskytují vesměs v místech, kde se drť nikdy nevyskytovala - uprostřed trávníku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
brouzdalek - (15) - 162.1 (?), 12.10.2008 15:10, zobrazeno: 40624x

Dobrý den, prosím o pomoc:

Na konci sprna 08 jsem dokončil zahradu. Mám oblast dřevin, trav a vřesů, spolu s kameny - vše zasypáno mulčovací kůrou od fi. Florcom. Objevil jsem, že pod svrchní částí kůry je všude nějaká plíseň či co, bílé barvy. Pokud do toho rýpnu, tak se z toho "jakoby kouří", je to prašné. Mám to i pod tůjemi a obávám se, že se to šíří i na rostliny.

Nevím, co s tím, jestli použít nějaký přípravek proti houbám a plísním, nebo kde je příčina a jak jí předcházet.

Moc všem díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.10.2008 19:24

Vypadá to, že kůra byla nekvalitní. Asi bych zkusila reklamaci. Pokud to není možné, tak bych použila některý fungicid proti houbovým chorobám dřív, než se Vám to rozšíří.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brouzdalek - (15) - 162.1 (?), 12.10.2008 22:03

Díky všem za reakci. Já bych to nejradši "nechal být", a doufal, že to samo vzpamatuje, ale už jsem koukal, že se to šíří na vřesy, je to pod dřevinami, mám jen obavy, aby se to na ně nedostalo. Nejradši bych to alespoň částečně eliminoval pomocí nějakého přípravku. Můžete mi něco doporučit nebo nějaké jiné řešení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.31 (?), 13.10.2008 7:53

Stále si nemohu rozšifrovat obsah vašich sdělení. Působí to dojmem, že vám odcházejí vřesy, černají túje, padá jehličí vašich dřevin a mezi to sem tam i nějaká mrtvá veverka. Je-li toto mé vysvětlení mylné, nechte to raději být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 12.10.2008 20:16

Nevím, bude-li můj názor správný, ale já bych to nijak nedramatizoval. Že se vám cosi šíří na túje je jedna věc, zda to má na ně nějaký vliv je věc druhá. Mulčovací kůra může obsahovat velké množství spór hub, které se nějak aktivizují. To samozřejmě neznamená, že pod svými tújemi budete sbírat křemenáče, ale záhonu smržů se například můžete dočkat. Zatím se, alespoň ke mně nedoneslo, že by mulčovací kůra byla zdrojem problémů pro zahrádkáře. Ale mohu se mýlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 12.10.2008 20:33

Jo, jo,smrže nás letos taky překvapily! Několikrát jsem zakoupila pytlovanou kůru která hrála všemi barvami.trochu se strachem jsme jí použily a nic se zatím nestalo (až na ty houby).Ale radši teď jezdíme každé jaro do zahradnictví s vozejkem pro volně loženou.Zdravím Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 12.10.2008 20:37

Dobrý den. Vůbec se nemýlíte. Během své praxe jsme namulčoval stovky metrů čtverečných vysazených ploch a nikdy jsme nezaznamenal sebemenší problém s plísní. Naopak, skutečně jsem viděla krásné smrže, kteří byli sbírání k radosti majitelů. Dle mého je to jen pouhá kosmetická vada chvilkového trvání, které průběh dalšího počasí udělá konec. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 13.10.2008 7:08

Od r. 2002 používám na zahradě drtič větví, kterým jsem každoročně vyrobil (a rozvezl ke keřům) takové 2 kolečka drtě ročně.

Od r. 2005 pozoruji po zahradě zvýšený výskyt hub - právě v tuto dobu, z těch které poznám, třeba václavky. Houby se však vyskytují vesměs v místech, kde se drť nikdy nevyskytovala - uprostřed trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.106 (?), 5.11.2008 17:40

Připojím se s dotazem -  je normální, že mám tu bílou plíseň hlavně na kačírku? Na kůře ani moc ne, na volné půdě jsem ji dnes taky zahlídla. Zrovna upravuju záhony, kačírek je položený cca 10 dní, kůra taky, nebyla pytlovaná, ale volně ložená. Tak si říkám, že počasím to zmizí, stejně nevím, co bych s tím dělala. U host mi jakoby uhnily listy, ale nevím, třeba je to podzimem nebo...? Moc vlhko a i z toho ta plíseň?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.52 (?), 2.11.2009 16:52

I já jsem našla tuto plíseň v kůře, ale domnívala jsem se, že je to tím, že mám pod tím netkanou textilii a zem nemůže tak dýchat,  a vlivem deště a textilie vlastně nikdy nevyschne. Máte i vy pod kůrou netkanou textilii? Iv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika