Plíseň v mulčovací kůře



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 244.2 (?) 
20.11.2009 8:35

Mám naprosto stejný problém co uvedl kolega na začátku této diskuse. Nepatrná bílá plíseň na mulčovací kůře, když do kůry hrábnu, tak se zakouří a je pravda, že středy vřesů jsou nějaké jakoby zaschlé (ale kdoví jestli to s tím souvisí). Jsem přesvědčen, že to je současným (vlhkoteplým) počasím a tím, že v kůře ať již balené či volně ložené jsou vždy určitě nějaké zárodky hub, plísní apod., spíš bych se divil, že by byla kůra úplně sterilní na tyto věci. -navíc teď píšou, že začli růst zase houby, tedy spíše ty méně známé penízovky, čirůvky apod.). Možná také dělám chybu, že při zalévání, protože občas zaleju i celou kůru a né jen vodu k rostlinám, měl jsem dojem, že by to nemuselo vadit, ale možná není dobré ji takto nepřirozené ještě vlhčit při zálivce. Jinak pod mulčem mám tkaninu. Každopádně to teď přes zimu nechám být a na jaře uvidím a budu to řešit, třeba se to ztratí samo, nebo kůru vyhrabu a vyměním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rena - (16) - 109.132 (?), 22.11.2009 8:17

A je ta kůra smrková nebo borová? Ptám se proto, protože já jsme na své zahradě zamulčovala oběmi. Borová, která je kvalitnější drží a smrková mi dělá to samé co popisujete Vy.  Zašalo to s příchodem vlhkého počasí.  Jsem ale přesvědčná, že se ta kůra normálně rozkládá a po čase po ní nezbyde nic než kyselejší půda.  Asi to je otázka pro pana Stanislawa. 

Zdravím.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.21 (?), 9.8.2013 9:29

Založili jsme si záhon, kde máme vysazený pás keřů, vše je pod fólií zasypáno mulčovací kůrou. Objevila jsem také na některých místech bílou plíseň, bohužel se vyskytuje někde i nad kořeny keřů na dolní části větví i vedle záhonu ve volné půdě, kde textlilie ani kůra není.
Domnívám se, že to je kvůli současnému vlhkému a teplému počasí, protože je záhon převážně ve stínu, nemá šanci vyschnout. Nevím, co s tím, použila jsem tedy alespoň přípravek Dithane, který byl po ruce. Myslíte, že se s tím půda může sama vyrovnat, nebo je třeba nějak zasáhnout? Z výše uvedených příspěvků, mám dojem, že to snad někteří i houbařům doporučují :-), ale mě nepříjde, že to mám brát jen na lehkou váhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 11.8.2013 20:13

Také nevím, co s plísní v mulčovací kůře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.168 (?), 11.8.2013 21:36

Já osobně bych s tím nic nedělal. Domnívám se, že zdravým rostlinám plíseň v kůře neuškodí.

To, že organický materiál (tedy mulčovací kůru) osídlí různé druhy hub (nebo chcete-li to nazvat plísní) je naprosto přirozený jev. Kůra se bude plísní pomalu rozpadat, probíhá tlení.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 12.8.2013 7:08

Děkuji, už jsem klidnější :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika