Zkušenosti s pilami Hecht



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
8.8.2011 16:25

Je to boj s těmito značkami, ale nalézt únik oleje je u všech stejný. V první řadě je třeba si uvědomit kdy dochází k největšímu úniku. Zda po uložení do auta po práci, nebo je únik stejný, případně když je pila uložena na regále. HECHT 945 má seřizovací čerpadlo a pokud je nastaveno na max, tazatel dělá jen slabé kusy, může docházet k přemazání a pečlivě očištěná pila pak tento olej neudrží na krytech. Další možností je netěsnost hadičky a čerpadla, ovšem to by se projevilo na špatné dodávce oleje do lišty, čerpadlo by bralo vzduch. Prasklé tělo čerpadla by také zapříčinilo nepravidelnou dodávku oleje. Může být také netěsný odvzdušňovací ventil nádrže. Poslední a nejhorší možností je netěsnost mezi kartery v oblasti ol. nádrže. Každopádně je potřeba celou pilu řádně očistit, vytřít do sucha a na regálu podložit nejlépe světlým kartonem. Klidně si i označit polohu pily a z té pak vycházet při bližším dohledání místa úniku. Pilu uložit na karton bez lišty a krytu. Pokud je pila ještě v záruce, nic bych nehledal a obrátil se na servis. Popsané "mazání" opravdu není správné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 12.23 (?), 8.8.2011 10:20

Jsem majitelem Hechtu 945, pracuje výborně, ale mám jeden velký problém, všechno mám zničené od oleje - oděv, přepravní prostor v autě, polici v dílně atd.. Ani nemůžu zjistit, kudy se olej mimo pilu dostává - i při uložení v dílně, ať měním různou polohu, stále je všude olej. Pod všechno musím teď dávat igelit, ale při práci se stejně montérky ničí.  Je to moje první pila, tak nemám žádné zkušenosti, ale toto snad není zcela normální. Můžeže mi někdo poradit. Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 8.8.2011 13:43

Buďte rád že řeže a maže ;-) 

1. utřít do sucha, 2. najít kudy olej uniká, 3. přetěsnit, pokud to jde. Nebo koupit pilu která nebude olejnička. Podkládání kdyžtak kromě igelitu i kartonem a hadrem (něco co saje a igelit jen pro sichr). Při uložení vylít náplně.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.8.2011 16:25

Je to boj s těmito značkami, ale nalézt únik oleje je u všech stejný. V první řadě je třeba si uvědomit kdy dochází k největšímu úniku. Zda po uložení do auta po práci, nebo je únik stejný, případně když je pila uložena na regále. HECHT 945 má seřizovací čerpadlo a pokud je nastaveno na max, tazatel dělá jen slabé kusy, může docházet k přemazání a pečlivě očištěná pila pak tento olej neudrží na krytech. Další možností je netěsnost hadičky a čerpadla, ovšem to by se projevilo na špatné dodávce oleje do lišty, čerpadlo by bralo vzduch. Prasklé tělo čerpadla by také zapříčinilo nepravidelnou dodávku oleje. Může být také netěsný odvzdušňovací ventil nádrže. Poslední a nejhorší možností je netěsnost mezi kartery v oblasti ol. nádrže. Každopádně je potřeba celou pilu řádně očistit, vytřít do sucha a na regálu podložit nejlépe světlým kartonem. Klidně si i označit polohu pily a z té pak vycházet při bližším dohledání místa úniku. Pilu uložit na karton bez lišty a krytu. Pokud je pila ještě v záruce, nic bych nehledal a obrátil se na servis. Popsané "mazání" opravdu není správné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.206 (?), 7.4.2012 14:17

Zdravím. Pořídili jsme na občasné řezání palivového dříví pilku Hecht 946T. Dojem z provedení kladný. Jen se nedaří nastartovat. Dle předchozího příspěvku jsem ji nejspíš přechlastal Primerem. Máte nějaké rady ohledně startování nové pily? Párkrát svíčka venku, očištěná. Jiskru dává... Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.206 (?), 8.4.2012 13:25

 Dojem kladný z provedení pily, opravdu solidní. Kovové seřizovací olejové čerpadlo. Prstýnek řetězky... Když jsem vzal do ruky Partnerku, Homelitku apod.tak tahle pilka je o něčem jiném.

A to že nešla nastartovat byla moje chyba. Prostě jsem ji přechlastal. V návodu se píše 5x stistiskněte balónek Primeru. Ano, jako vždy s mojí přepečlivou povahou jsem stiskl 5x, ale taky pro jistotu ještě 3x navíc. A to byl balónek plný už při třetím stisku.  Odpoledne chytla po odpočinutí na tři zatáhnutí. A dnes ráno zase bez problémů. Chyba moje a hlavně byla chyba, že jsem sem dal dotaz a té pilce uškodil. Dojmy: je docela tichá, jde za plynem, příjemný zvuk. solidní krouťák. Později napíši víc. Čeká nás nějaká švestka, ořech, tvrdé i jehličnaté.

Tak zatím zdraví Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
STIHLaJONSEREDlukas - (1) - 227.38 (?), 8.4.2012 12:49

zdravim vas mam uz teraz tretiu pilu od hechtu prva uz ma 6 rokou je to 937 1.2kw narezala toho az az paliva ma prasknuty pjest a mensie chyby s mazanim ale inac na to ze robila 5r. kazdy den nieco tak ju teraz pouzivam len na dosky na svoj vek a ten pjest pilka chyti na prvy šup... druha bola 946 ta sla tak isto super az kym mi ju nekradli pila mala asi 3roky a robila v prebierkach denne... a teraz mam uz vyse roka 950d je to super pilka ktora reze vsetko rezala 3 kubicne jedle a teraz ju mam len do prebierok a na odvetvovanie 950 robi denne v lese a pomaha mojim pilam jonsered 2171 a stihl 341 ta hecht na vykon 2.2kw je dostacujuca pre kazde kto vie ako ma rezat s takymto vykonom som spokojny aj ked je to cina a ziadna pila alebo znacky nedokaze vyrobyt nezmar aj ked na tie cinske pily treba davat bacha co sa pocas rezania stane ale na vsetko sa da zvyknut aj na tie vybracie... moj nazor na hecht je taky ze aj ked je to čiňan tak celkom spolahlivy vsak je to to isty ako ta gude, powermat a tie cinske kopie proste treba netreba mat len dobry stroj ale aj treba vediet rezat aj ked je to niekedy na nervy :) takze ja by som tie pilky bral vzdy lebo za tie peniaze to by bral kazdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.254 (?), 25.3.2013 21:17

Tak ju vzít do lesa a měsíčně nakácet 600 kubiku, při hmotnatosti stromu nad kubík po dobu 3-ří měsíců. Pokud by vydržela taky bych si ju koupil na těžbu do lesa .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 193.34 (?), 8.4.2012 14:44

Len taká maličkosť, primerom sa píla nedá prechlastať.Teda pokiaľ je všetko v poriadku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 193.34 (?), 9.4.2012 18:41

Píly typu hecht a podobné sú stroje z veľmi obmedzeným využitím a reči o tom ako makajú každý deň niekde v lese je čistá utópia..Pokiaľ niekto občasne reže pár metrov do krbu alebo kotla- budiš, ak bude mať šťastie a bude dodržiavať pár zásad tak mu to môže vydržať 2-3 roky.potom nastanú problémy z mazaním, mechanikou štartovania a čo ja viem čím ešte.Oprava je drahá a stroj pokiaľ nie je v záruke je ukončený.Podľa mojich skúseností  - nastavenie na ucho - aby mal stroj dobré zrýchlenie a ťah znamená rýchlu smrť.Jednoducho to ten materiál nevydrží.A tý borci čo s ňou robia každý deň v lese - podľa mňa sú všetko len nie pilčíci - môj odhad  - ľudia čo tieto ľudové stroje predávajú.

  Nechápte ma zle, nie som proti čínskym strojom a myslím si že aj v číne sa ťažia stromy a taká veľmoc ako je čína vie vyrobiť aj kvalitné stroje, ale tieto to celkom iste nebudú a aj v číne sú stroje tohoto typu to najpodradnejšie z podradných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.127 (?), 16.5.2012 15:10

Nechapem, veď sa dokola stále hovorí o tom, že pri kúpe lacného, neprevereného výrobku v konečnom dôsledku nič neušetríte.  Chodte sa pozriet do lesa, aké značky tam používajú profesionáli a hneď vám musí byť jasné, kde je kvalita... Veď každá z osvedčených značiek HSQ, Jonsered, Stihl má aj v sortimente bohatý hobby a rancher program. A v ňom samozrejme dosť výrobkov. Keď už nič iné, tak v prípade poruchy vám to vedia okamžite odborne opraviť lebo všetky tieto značky majú rozvinutú dealerskú sieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika