zkušenost s jednoručními motorovými pilami



Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?)
3.4.2009 23:18

J.K má nepochybne dôvod ak uvažuje o jednoručnej píle. Jednak preto, lebo vychádza o niečo drahšie ako ktorákoľvek výkonovo porovnateľná bežná píla. Jedná sa o nástroj ktorý má svoje prednosti, vidím aké a tak zvažujem kúpu tiež. Mimochodom nie je to jednoručná píla v pravom slova zmysle. Má aktivačnú páku proti spätnému vrhu. Neviem čím by mala byť až taká nebezpečná. Dnes sa už píly nepoužívajú len na ťažbu, porez dreva do krbu a záhradnú chirurgiu. Tento nástroj si viem veľmi dobre predstaviť aj pri výrobe drevených sôch s použitím extra štíhlej výtvarníckej lišty. Ak má niekto súsenosť aké riziká plynú z použitia, sem s tým, pretože teraz na tomto výrobku vidím prakticky len výhody pri detailnej práci a to aj po stránke bezpečnosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 3.4.2009 22:01, zobrazeno: 25671x

 Chtěl bych se vás zeptat na nárzory a vaše zkušenosti zkušenonti s jednoručními motorovými pilami a to Husquarna T425      PS 221 TH    PS 3410 TH a také   Hitachi CS25ECS případně s jinými podobnými modely Díky za info samozřejmě že jsem si našel katalogové hodnoty nicméně mám zájem o praktické postřehy z praxe

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 70.34 (?), 3.4.2009 22:06

Pokiaľ nie ste profi zahradník, nebrať.Výborná na stromovú chirurgiu, prerezávanie stromov, presvetľovanie a pod. Na bežnú prácu ako rezanie na chate prípadne do krbu nebezpečná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 3.4.2009 23:18

J.K má nepochybne dôvod ak uvažuje o jednoručnej píle. Jednak preto, lebo vychádza o niečo drahšie ako ktorákoľvek výkonovo porovnateľná bežná píla. Jedná sa o nástroj ktorý má svoje prednosti, vidím aké a tak zvažujem kúpu tiež. Mimochodom nie je to jednoručná píla v pravom slova zmysle. Má aktivačnú páku proti spätnému vrhu. Neviem čím by mala byť až taká nebezpečná. Dnes sa už píly nepoužívajú len na ťažbu, porez dreva do krbu a záhradnú chirurgiu. Tento nástroj si viem veľmi dobre predstaviť aj pri výrobe drevených sôch s použitím extra štíhlej výtvarníckej lišty. Ak má niekto súsenosť aké riziká plynú z použitia, sem s tým, pretože teraz na tomto výrobku vidím prakticky len výhody pri detailnej práci a to aj po stránke bezpečnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.64 (?), 4.4.2009 7:19
Přemýšlím o pořízení některé z těchto pil protože se mi zda o něco vhodnější než momentálně používaná ms 180 (se kterou jsem celkem spokojen) samozřejmě že bych ji používal takřka výhradně na výškové práce (dost často kácím z lana) takže s ní nebudu kácet stoleté duby :) na to jsou jiné stroje. J.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 6.4.2009 15:02

Dobrý den, mám doma Stihl MS 192 T

http://www.stihl.cz/navi/index.php?m=11&cat=104&id=30

pro použití ke svojí práci. Na řezání dřeva do krbu je naprosto ideální - metrové (nebo kratší / delší) silnější klacky můžete řezat zcela sám bez pomoci dalšího člověka "podavače - držiče" jako při řezání JMP na klasické koze. Jednou rukou (levou) berete dřevo z hromady, druhou rukou ovládáte pilu a řežete na požadovanou délku. Lze použít třeba opěradlo židle, na které si tyto kusy při řezání opíráte, po přistavení kolečka Vám padají nařezané kusy rovnou do něj (i s větší částí pilin).

Pila je lehoučká, dobře se ovládá, nicméně po delší práci bolí ruka, ve které pilu držíte. Lze použít na jakoukoliv činnost včetně kácení menších stromů, já už si klasickou malou pilu vůbec neberu (resp. kácím větší klasickou JMP s 45 cm lištou, tou obvykle ještě zpracuji kmen, větve už pouze malou jednoručkou). Při zpracování položeného např. ovocného stromu má velkou výhodu jedna volná ruka, lze s ní pořezané větve odhazovat, případně si je ze země přizvednout a přeříznout bez ohýbání (a nechtěnému řezání do hlíny) ve vzduchu.

Nevýhodou je možnost pořezání volné ruky, musíte dávat pozor. Jinak vřele doporučuji! S pozdravem (též) J.K. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 194.78 (?), 6.4.2009 18:49

Presne o tom hovorím, píla reže dobre, ale je podstatne pohyblivejšia a nabáda použiľ druhú ruku na pridržanie materiálu. Presne toto je nebezpečné.Rany po reiazke píly sú veľmi nepríjemné a ťažko sa hojace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 6.4.2009 20:19

Iba krátka poznámka. Tieto malé pilky sú určené výhradne na špeciálne práce typu stromová chirurgia, práce v korunách a pod. Rezanie dreva do krbu je pre tieto pilky vyslovene nevhodné, nepohodlné.  Pri tomto type práce je použitie klasiky so zadnou rukoväťou hlavne bezpečnejšie, menej únavné, ovládanie presnejšie.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 6.4.2009 21:15

Nechci se dohadovat, každému "sedne" něco jiného. Mám doma 5 motorových pil, přičemž nejvíce používaná je právě tato jednoručka. Proč asi? Podotýkám že kromě stromové chirurgie si připravuji veškeré dřevo na topení (topím pouze dřevem), které zvládne uříznout, pouze touto pilou! Jinak silnější kusy velkou pilou, ovšem tam si potom dřevo "přidržuji" nohou místo druhé ruky. A ještě se ohýbám...

Pro mne osobně je práce pohodlná a rychlejší, protože mne nebolí záda a díky "koze" ze židle, která má horní část opěradla ve tvaru U, je druhá ruka mimo ohrožení běžícím řetězem. Tento způsob mi přijde mnohem bezpečnější, než na dřevo šlapat a nebo aby mi jej někdo druhý na koze přidržoval. To už raději pořídit "profi holder". Když pracuji s JMP a měl bych někoho pořezat, ať jsem to já, nikdy bych si neodpustil pořezat někoho jiného!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.4.2009 22:49

Zdravím Jendo, nezapomínejte, že konkrétně mi dva nemůžeme být bráni jako běžný uživatel MP! To co nám připadá "normální", je pro chalupáře vysoce nebezpečné! V korunách stromů mi připadá nebezpečné a nepřirozené dělat běžnou pilou, jednoručka je samozřejmostí, chalupář by se povětšinou "zbláznil"! To, že pracujeme v polohách "opic", je pro nás denním chlebem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 7.4.2009 8:43

Zdravím Radku, máte samozřejmě pravdu. Nicméně pokud pročtete vlákno, tak původní tazatel upřesnil, že jí chce právě více méně na stromovou chirurgii - možná tedy spíš kácení. I na to je tato pila samozřejmě mnohem vhodnější, jednou rukou řežu a druhou držím větev, aby neletěla kam nemá. To by s klasickou nešlo (resp. jde to, s 023 jsem to dělal taky, ale po uříznutí jsem musel počítat s tím, že pilu za zadní rukojeť jednou rukou neudržím a s dobíhajícím řetězem jsem jí musel směřovat mimo lana a sebe - nic moc).

Já osobně bych doporučoval, pokud někdo váhá, si pilu pokud možno někde půjčit a vyzkoušet. Chce to pochopitelně větší zkušenosti s řezáním, kdo není zvyklý na práci, brzy ho bude bolet ruka ve které pilu drží. J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika