zkušenost s jednoručními motorovými pilami



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 229.11 (?) 
9.4.2009 16:47

Děláme arboristiku a dostala se mi do ruky Husqvarna H 425, no prostě paráda, Nic lepšího jsem ještě neměl. S.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 9.4.2009 18:27

Mohu se zeptat na konkrétní zkušenosti s ostatními pilami tohoto typu?   díky J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 34.55 (?), 9.4.2009 19:32

 Všetky tieto píly sú kovštruované z dôrazom na váhu, sú to vinikajúce stroje na prácu v korunách stromov a všade tam kdeje málo miesta prípadne zlý prístup.Svojou konštrukciou majú dané veľkú pohyblivosť a tým sú nebezpečné pre neskúseného pracovníka.V rukách skúseného profíka sa z nej stáva veľmi dobrý pomocník ktorému nemôže klasická píla konkurovať.

 Myslím si že každý nový majiteľ tohoto stroja by si mal na nete pozreť rany po motorových pílach a skúsiť ako ľahko sa na týchto strojoch dá otočiť lišta na seba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 10.1.2011 20:15

Již mi přijde nebezpečné lozit po žebříku a po stromech s velkou motorovou pilou jako dřív, tak uvažuji taky o koupi jednoruční pily - samozřejmě za účelem prořezávky stromů, nikoli pro kácení a krácení. 
     V předešlých příspěvcích tohoto vlákna se píše pouze na téma "jednoručky ano či ne". Může se někdo vyjádřit k jednotlivým typům?  Vždyť třeba Hecht 927 a PS 221 vypadají na první pohled tak podobně a přitom je jedna 5x dražší než druhá! 
   Obešel jsem místní prodejce a osahal si většinu pil dané kategorie. .  Ale s žádnou jsem neřezal. Asi nejvíc mě oslovila MS 192T.  
Lze považovat 18V aku Makitu BUC122RFE za možnou alternativu?
  Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.27 (?), 29.2.2012 8:57

Dostávame sa opäť do diskusie o porovnaní cien a kvality drahých /značkových/ a lacných /tiež značkových, ale nie až tak moc/ pil.

Mám jednoručku HECHT 927R pilu, ktorú som kúpil za EUR 82,-. 

Pila je šikovná, pracuje perfektne, jej prevedenie je dobré /jedinou výtkou sú čiastočne nelicujúce plasty na otváracom víčku k filtru a sviečke, ale to som si už opravil. Dobre štartuje a má myslím dobrý, zodpodedajúci výkon. 

Som presvedčený, že sa jedná o dobrú pilu za cenu, ktorú si môže skoro každý záujemca dovoliť. Načo platiť 5x viac? Má niekto iné skúsenosti?   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 29.2.2012 11:28

Místní prodejce Makity a Dolmaru mi dal obě pily k osahání. Myslím tu jednoruční Hecht a velmi podobně vypadající Dolmar.  To půlkilo, oč je Dolmarka lehčí,  poznat asi je. Jestli je ale skutečně o tolik lepší,  aby stála 5x víc (což skutečně stojí)  to neumím posoudit. Jako amatér bych za to ty prachy nedal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.167 (?), 29.2.2012 13:31

Kto reže konáre 2 x do roka tak Hecht je dobrá, no kto reže vo výškach a potrebuje kvalitnú a výkonnú pílu, s kovovým blokom motora nie plastový obal, preto je cena 82 EUR.

Preto je rozdiel v cene, ale aj vo výkone, životnosti stroja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika