Zapalování u pily HQ 136



Stránky: 1,  2   
multa64 - (14) - 90.22 (?) 
5.11.2016 18:07, zobrazeno: 13522x

Zdravím,

před nedávnem jsem založil vlákno o ND.Tímto také děkuji za vaše názory.

Nakoupil jsem v Kasumexu(bleskové dodání) vyměnil gufera, těsnění,řetězku, složil,nastavil mezeru u trafa a pila která byla funkční prostě nestartuje.Zjistil jsem, že nedává jiskru a nevím proč.Svíčka byla vyměněna 14 dní před opravou, takže předpokládám, že je OK (novou momentálně nemám).Změřil jsem ohmetrem spínač, kabely a zapalování.Překvapilo mne, že cívka zapalování má vůči kostře odpor 220 ohmů (měřeno mezi fastonkou na cívce a kostrou). Mezi fajfkou cíky a fastonkou je 2,3 kiloohmu.Nevím, jak to má být ve skutečnosti.Můžete někdo poradit?

Přivítal bych názor Standy, kterého považuji za absolutního odborníka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
multa64 - (14) - 90.22 (?), 6.11.2016 7:32

Dobré ráno všem,

ještě doplním, potřeboval bych hlavně vědět, zdali je možné na zapalovací cívce změřit, zdali je v pořádku(teoreticky).Znám klasické zapal.cívky ze starých automobilů.Tyto mají dvě vinutí.

Z obrázku pod příspěvky, to však vypadá, že tento typ zapalování má cívku pouze jednu, která je jedním pólem přes vypinač ukostřena při vypnutí pily, takže se na ní již napětí neindukuje.

Pokud jsem tedy naměřil proti kostře samotné cívky odpor 200 ohmů, vypadá to, že cívka je,,po smrti".Pokud ovšem v cívce není zaletý ještě nějaký mikročip, to by mohlo klamat.

Mohl bych sice objednat cívku a svíčku novou, ale už jsem do té pily,,vrazil"  2000 Kč, tak se nechci unáhlit, pokud nebudu mít jistotu.

Tu opravu bych rád dotáhl do zdárného konce, ale vzhledem k tomu, že nová cívka stojí více jak tisícovku, tak váhám.

Předem díky za vaše názory a přeji příjemný den.

zapalování pily
zapalování pily
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.109 (?), 6.11.2016 21:20

Ahoj, mán tu dobrou cívku z HQ 142 a má tyto hodnoty - mezi fastonem a kostrou 19 ohmů a mezi fastonem a fajfkou 5,5 kiloohmů. Měřil jsem to třikrát.Jestli Ti to pomůže. Zdraví texi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.142 (?), 7.11.2016 5:36

O co jde, přes net můžeš do 14 dnů vrátit, bez udání důvodu. Nasadíš cívku a hned víš. Ohmy jsou naprd, zkouska na pile je nejpřesnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
multa64 - (14) - 90.22 (?), 7.11.2016 7:26

Zdravím,

díky za rady, už jsem se rozhodl a objednal nové zapalování.jsem zvědav, jak to dopadne.

Vzhledem k tomu, že vypnutí zapalování se provádí ukostřením přes vypínač, tak by teoreticky cívka vůči kostře neměla mít žádný odpor a to mi vrtá hlavou.S vracením zboží jsou trochu problémy(zpětný převod peněz),ale jak vidět, mi nic jiného nezbývá.Zkusím-uvidím a dám vědět, jak to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.109 (?), 7.11.2016 7:47

...cívka vůči kostře musí mít odpor, jak by se uzavíral obvod?   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 7.11.2016 8:45

Zdravím, při odpojeném fastonu (ten násuvný kontakt) musí dobré zapalování vždy hodit jiskru. Jak zde někdo uvedl, že cívka jením koncem začíná fajfkou a druhým na fastonu končí, zase tak jednoduché to není. Krom vysokonapěťové cívky je tam ještě spouštěcí cívka se svým spouštěcím obvodem a časovací obvod. Většina těchto zapalovacích modulů funguje tak, že při nulových otáčkách je nulový předstih a po nastartování motoru se změní časování na nějakých cca 18-20 st. Moderní zapalovací moduly "umí" měnit předstih proporcionálně podle otáček. Konkrétně Vaše cívka má tyto hodnoty odporů. Fajfka-kostra 2,82kohm, fajfka-faston 3,02kohm, faston-kostra 206ohm. Hodnoty se mohou o cca 5% měnit. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
multa64 - (14) - 90.22 (?), 7.11.2016 15:30

Zdravím Stando,

velmi Vám děkuji za perfektní údaje (nezklamal jste mne!!!). Přesně ty údaje, které jste mi poslal jsem na cívce naměřil, ale bohužel jiskru nehází.Zítra mi dojde nové zapalování i svíčka, takže budu chytřejší.Tušil jsem podle ceny, že to zase až tak jednoduché nebude a jak je vidět, tak jsem měl pravdu.

Mohl by jste mi prosím ještě poslat vzdálenost vzduch.mezery modulu zapalování.Já jsem nastavil 0,3 mm podle pily HQ 135(jiné jsem neměl).

Ještě jednou Vám velmi děkuji a přeji příjemný den.  Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.1 (?), 7.11.2016 19:29

Zdravím, než jste utratil peníze za nový modul, tak jste měl ještě zkusit jinou svíčku, případně propíchnout jehlou vysokonapěťový kabel těsně u modulu a zkusit jiskru tam. Mezera 0,3 je v toleranci. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.0 (?), 7.11.2016 23:38
No nestává se to moc často, ale ještě může být vadné magneto HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika