Výběr pily pro začátečníka - 7000+ Kč



Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?)
10.1.2016 22:13

Tak dobře mladý muži, chápu, že jste student. Ostatně já jsem si svou první pilu kupoval v sedmnácti, to bylo v roce 1987. Safra to letí. Výběr nějak pestrý nebyl, chtěl jsem jsem Husqvarnu, protože se s nimi tady pracovalo, a byly to osvědčený stroje. Jenomže to byla tenkrát spíše Tuzexová záležitost, nebo tak mít někoho známýho na PZO Motokov. Z doslechu jsem měl informaci, že snad na Slovensku se dá sehnat normálně v obchodě, takže jsem se vypravil na Jawě 250 na jednodenní výlet přes celé Slovensko. Výlet byl krásný, leč z obchodního hlediska neúspěšný. Týden na to jsem koupil v Ostravě, v tom železářství co bývalo v koutě náměstí, Sachs Dolmar 100. Nebyla to Huska ale byla to moje PRVNÍ PILA. Sžili jsme se během několika prvních nádrží. Lehká, obratná, v dané třídě výkonná až až. V Hostýnských horách jsem ji při jedné kalamitě,(hromada polomů a vývratů), při přibižování hmoty rozbil. Dostala ránu vrškem kmene, praskla nádrž a řetěz rozloupl vrchol lišty. Servis Tišnov, nová nádrž, lištu jsem opravil sestavením ložiska a snýtováním. Byla a je tak dobrá, že mi ji bylo líto při větších akcích, a chtěl jsem oddálit její konec, tak jsem vybíral, pořád jako laik (takový laik jako Vy asi wink), nějakou větší pro náročnější práci kde je větší spotřeba výkonu. Přestože jsem s ní dokázal položit smrkovou souši, která měla včetně kořenových náběhů asi 140 cm... Vybral jsem H 365. Takže jsem si splnil touhu po Husqvarně. Takže ta je na těžbu a dělení materiálu na skládce, a Dolmarka na odvětvování, a je super na lození po stromech. Samozřejmě, že jedna slouží jako záložní vůči druhé. Postupně jsem po inzerátech sehnal sehnal její sestry SD 100 super a SD 102, protože jinou nechcu, a nepředpokládám do konce života nákup další nové pily. Kecám, vlastně jo. Kupuju teď elektriku H 321 EL, protože je mi líto při řezání, štípání a manipulaci na dvoře řezat přerušovaně v podstatě pořád studenou pilou. Nikomu nic neradím, je to jenom můj příběh. Každý musí poznat co mu sedí do ruky, co se mu osvědčilo pokud má možnost zkusit, jak dostupný má servis (Huska je všude, stejně jenom, pokud musím koupím díl, opravy provádím sám), jaké má reference z důvěrohodných zdrojů... jestli jezdíte s tatou do lesa, tak úplný začátečník nebudete, jste jenom nerozhodný jako většina lidí poškozených příliš velkým výběrem, to prostě nese průmyslový svět... přeju dobrý výběr. A ať se daří v lese, protože to je nejlepší sport co znám yes


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 38.211 (?), 3.1.2016 14:12
Jiří, výborné rozhodnutí, vyfiltruj si objektivní názory a zbytek zapomeň.
PS420SC
PS420SC
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.211 (?), 3.1.2016 15:00
Ještě udělám radost p.s 35C. Je dost kovová, aby Vám dlouho vydržela. Mějte vždy ostrý řetěz a kvalitní směs. Nejvyšší výkon při 10.000 ot/min., ostrá, jako břitva. Ať to řeže.
PS 35C
PS 35C
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 3.1.2016 15:43

Ještě jsem se chtěl zeptat, jaká je životnost katalyzátoru, jak bych měl s pilou zacházet, aby co nejdéle vydržel a nebude vadit chodu motoru a výkonu jeho demontáž (v případě, až doslouží)?.´´

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.211 (?), 3.1.2016 15:55
Jirko s pilou zacházejte, jako s pilou taťky, na katalyzátor nemusíte brát ohledy. Směs 1:50 s kvalitním olejem Dolmar profesional. Mým katalyzátorům se nějak nechce kazit a to dostávají za ty roky zabrat. Ta 35C, kterou jsem vyfotil byla 2 roky v prořezávkách a katalyzátor je ok bez poškození.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 3.1.2016 17:18

Ještě mám pár otázek pro ZÁBĚH MOTORU

  • Nastaví mi v servise bohatší směs, já budu lít olej/benzín 1:50 a zhruba po 10 nádržkách mi to seřídí na optimální směs?
  • Nebo zezačáku budu muset míchat třeba první nádrž 1:30, pak další 1:35, 1:40 až na 1:50?
  • Mám nějak extra šetřit motor, řezat slabší průměry? Dávat delší pauzy? Nevýtačet na max?

Děkuji moc za zkušenosti a rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.211 (?), 3.1.2016 18:44
Karburátor je nastaven z výroby na mírně bohatější směs, nepatrné změny nastavení po záběhu, po vyjetí 10-15 nádržek si můžete v servisu s otáčkoměrem nechat nastavit. S ostrým řetězem bez prokluzu spojky můžete řezat naplno. Plný plyn v zátěži, nevytáčejte motor naprázdno. Nenechte do karburátoru zasahovat nikoho, mimo odborný servis, má jiné nastavení, než je všeobecnou zvyklostí 1/1 L a H a mírné odchylky od 1/1. Nastavení se pohybuje cca 3 otáčky vytočit od opatrně zašroubovaných trysek a nastavení 1/1 způsobí poškození motoru. Více máte v návodu. S důvěrou se obracejte na p.FO, nejen on Vám rád poradí. S pozdravem a přáním vše nejlepšího v novém roce a hlavně pevné zdraví J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 3.1.2016 18:55

Děkuji za příspěvek a také vám přeji vše nej do nového roku. Pilu koupím v PP profi ve Velkém Meziříčí, tak doufám, že se mi tam o pilu dobře postarají. Vím, že dělají i servis, že se nebude nic někam posílat. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 3.1.2016 19:38
Od nové dávej 50:1 a dobrej olej
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.27 (?), 4.1.2017 12:16

Katalizátor v motorových pilách je neřízený a je přidaným dílem který má za úkol snížit emiseve ve výfukových plynech u těch pil které nemají samotný motor na tak vysoké úrovni, aby byl emisní limit splněn i bez něj. Na druhou stranu jeho nefunkčnost nejste běžným způsobem schopen nijak zjistit, stroj funguje bez problémunadále. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 10.1.2016 22:13

Tak dobře mladý muži, chápu, že jste student. Ostatně já jsem si svou první pilu kupoval v sedmnácti, to bylo v roce 1987. Safra to letí. Výběr nějak pestrý nebyl, chtěl jsem jsem Husqvarnu, protože se s nimi tady pracovalo, a byly to osvědčený stroje. Jenomže to byla tenkrát spíše Tuzexová záležitost, nebo tak mít někoho známýho na PZO Motokov. Z doslechu jsem měl informaci, že snad na Slovensku se dá sehnat normálně v obchodě, takže jsem se vypravil na Jawě 250 na jednodenní výlet přes celé Slovensko. Výlet byl krásný, leč z obchodního hlediska neúspěšný. Týden na to jsem koupil v Ostravě, v tom železářství co bývalo v koutě náměstí, Sachs Dolmar 100. Nebyla to Huska ale byla to moje PRVNÍ PILA. Sžili jsme se během několika prvních nádrží. Lehká, obratná, v dané třídě výkonná až až. V Hostýnských horách jsem ji při jedné kalamitě,(hromada polomů a vývratů), při přibižování hmoty rozbil. Dostala ránu vrškem kmene, praskla nádrž a řetěz rozloupl vrchol lišty. Servis Tišnov, nová nádrž, lištu jsem opravil sestavením ložiska a snýtováním. Byla a je tak dobrá, že mi ji bylo líto při větších akcích, a chtěl jsem oddálit její konec, tak jsem vybíral, pořád jako laik (takový laik jako Vy asi wink), nějakou větší pro náročnější práci kde je větší spotřeba výkonu. Přestože jsem s ní dokázal položit smrkovou souši, která měla včetně kořenových náběhů asi 140 cm... Vybral jsem H 365. Takže jsem si splnil touhu po Husqvarně. Takže ta je na těžbu a dělení materiálu na skládce, a Dolmarka na odvětvování, a je super na lození po stromech. Samozřejmě, že jedna slouží jako záložní vůči druhé. Postupně jsem po inzerátech sehnal sehnal její sestry SD 100 super a SD 102, protože jinou nechcu, a nepředpokládám do konce života nákup další nové pily. Kecám, vlastně jo. Kupuju teď elektriku H 321 EL, protože je mi líto při řezání, štípání a manipulaci na dvoře řezat přerušovaně v podstatě pořád studenou pilou. Nikomu nic neradím, je to jenom můj příběh. Každý musí poznat co mu sedí do ruky, co se mu osvědčilo pokud má možnost zkusit, jak dostupný má servis (Huska je všude, stejně jenom, pokud musím koupím díl, opravy provádím sám), jaké má reference z důvěrohodných zdrojů... jestli jezdíte s tatou do lesa, tak úplný začátečník nebudete, jste jenom nerozhodný jako většina lidí poškozených příliš velkým výběrem, to prostě nese průmyslový svět... přeju dobrý výběr. A ať se daří v lese, protože to je nejlepší sport co znám yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika